Honba za klenotem z Příbrami. Proč stojí o Matouška celá česká elita? | iSport.cz
Jan Podroužek
27. července 2018 • 12:45

Honba za klenotem z Příbrami. Proč stojí o Matouška celá česká elita?

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Berkovy přehmaty v Edenu, obstál Rejžek v Plzni
RUDEJ FANDA o derby: Heča se parádně vyspal. Mám vzkaz pro Tetteha
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ve frontě je to samá smetánka. Slavia, Sparta i Viktoria Plzeň chtějí ulovit klenot Litavky, talent příbramského fotbalu Jana Matouška. Dvacetiletý ofenzivní záložník by měl stát, alespoň dle přání příbramského šéfa, závratný milion eur (cca 26 milionů korun). Čert vzal, že teprve uplynulý víkend si odbyl svou premiéru v první lize. Kdo dřív zaplatí, ten dřív mele... „Když jste mladý, honí se vám hlavou leccos, nejvíc to bylo asi tehdy, když jsem se na konci minulé sezony dozvěděl o zájmu Sparty. Ale teď to vážně neřeším,“ říká sám Matoušek v rozhovoru, který najdete v uzavřené části článku.Do minulé soboty nikdy nehrál první ligu. Jenom tu dorosteneckou, nebo druhou. V mládežnických reprezentacích má pouhé tři starty, z toho žádný není v klíčových kvalifikačních výběrech, jen ve dvacítce, za niž si zkusil soutěž Elite Tournament. Přesto přese všechno se nic nemění na tom, že tuzemská elita jde do boje o Jana Matouška.

Na rakouském soustředění, hned po utkání s Werderem Brémy, se měl ke kouči Příbrami Josefu Csaplárovi přitočit jeho německý protějšek Florian Kohfeldt.

„Kdo to je?“ ukázal Kohfeldt na blonďáka se sedmnáctkou na dresu, který zhruba dvacet minut před koncem vyrovnával na konečných 1:1.

Chvíli nato pronesl Csaplár větu, že o jeho svěřence se zajímá Werder Brémy. Možná unáhleně, koneckonců o tři dny to později to Frank Baumann, sportovní ředitel Werderu, dementoval.

Jeden tým se tím pádem škrtá, ale jiné tři se předhánějí. Celá špička české ligy, tedy Slavia, Sparta a Viktoria Plzeň, obrazně řečeno stepují před dveřmi kanceláře Jaroslava Starky.

První se rozmohla Sparta, už na konci minulé sezony měl s příbramským šéfem jednat generální ředitel Adam Kotalík, nicméně od té doby se Letenští nikam neposunuli. Pak se přidali „sešívaní“, ačkoli je pravda, že jejich zájem se prý eviduje už zhruba od letošního března, tedy o nic později než ten sparťanský.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Nadstavba FORTUNA:LIGA

Skupina o titul Skupina o Evropu Skupina o záchranu

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělily do tří skupin a hrají nadstavbu. Titul obhájila Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Program a rozpis zápasů Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz
Články odjinud


Články odjinud