Honba za klenotem z Příbrami. Proč stojí o Matouška celá česká elita? | iSport.cz
Jan Podroužek
27. července 2018 • 12:45

Honba za klenotem z Příbrami. Proč stojí o Matouška celá česká elita?

TOP VIDEA
Vítejte ve Vémolandu! Karlos s Lelou ukázali svoje luxusní sídlo Vítejte ve Vémolandu! Karlos s Lelou ukázali svoje luxusní sídlo
Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ve frontě je to samá smetánka. Slavia, Sparta i Viktoria Plzeň chtějí ulovit klenot Litavky, talent příbramského fotbalu Jana Matouška. Dvacetiletý ofenzivní záložník by měl stát, alespoň dle přání příbramského šéfa, závratný milion eur (cca 26 milionů korun). Čert vzal, že teprve uplynulý víkend si odbyl svou premiéru v první lize. Kdo dřív zaplatí, ten dřív mele... „Když jste mladý, honí se vám hlavou leccos, nejvíc to bylo asi tehdy, když jsem se na konci minulé sezony dozvěděl o zájmu Sparty. Ale teď to vážně neřeším,“ říká sám Matoušek v rozhovoru, který najdete v uzavřené části článku.Do minulé soboty nikdy nehrál první ligu. Jenom tu dorosteneckou, nebo druhou. V mládežnických reprezentacích má pouhé tři starty, z toho žádný není v klíčových kvalifikačních výběrech, jen ve dvacítce, za niž si zkusil soutěž Elite Tournament. Přesto přese všechno se nic nemění na tom, že tuzemská elita jde do boje o Jana Matouška.

Na rakouském soustředění, hned po utkání s Werderem Brémy, se měl ke kouči Příbrami Josefu Csaplárovi přitočit jeho německý protějšek Florian Kohfeldt.

„Kdo to je?“ ukázal Kohfeldt na blonďáka se sedmnáctkou na dresu, který zhruba dvacet minut před koncem vyrovnával na konečných 1:1.

Chvíli nato pronesl Csaplár větu, že o jeho svěřence se zajímá Werder Brémy. Možná unáhleně, koneckonců o tři dny to později to Frank Baumann, sportovní ředitel Werderu, dementoval.

Jeden tým se tím pádem škrtá, ale jiné tři se předhánějí. Celá špička české ligy, tedy Slavia, Sparta a Viktoria Plzeň, obrazně řečeno stepují před dveřmi kanceláře Jaroslava Starky.

První se rozmohla Sparta, už na konci minulé sezony měl s příbramským šéfem jednat generální ředitel Adam Kotalík, nicméně od té doby se Letenští nikam neposunuli. Pak se přidali „sešívaní“, ačkoli je pravda, že jejich zájem se prý eviduje už zhruba od letošního března, tedy o nic později než ten sparťanský.

Pokračování článku patří k placenému
obsahu iSportu

S předplatným získáte:

 • Sestřihy všech zápasů FORTUNA:LIGY
 • Exkluzivní videa z hokejové extraligy
 • Profilové rozhovory
 • Zákulisní informace z první ruky
 • Názory slavných expertů
 • Analýzy vítězství a porážek
 • Měsíční předplatné 49 Kč*

  *Cena 49 Kč platí pro první měsíc pro nové
  předplatitele (týká se pouze platby kartou).
  Následující měsíc stojí 99 Kč.

  Objednat
 • Roční předplatné 990 Kč

  Ušetříte 2 měsíce oproti měsíční platbě.

  Objednat

Možnosti platby
?

 • Kartou online
 • Platba online
 • Platba SMS
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce objednávejte zde

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava
Články odjinud


Články odjinud