Vaněček z Teplic: Do Skotska bych šel už teď. Z tribun neslyší jen ovace | iSport.cz
30. července 2018 • 18:39

Vaněček z Teplic: Do Skotska bych šel už teď. Z tribun neslyší jen ovace

Autor: Martin Pešout
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Lipsko - Atlético 2:1. Schick a spol. v semifinále Ligy mistrů
Nejlepší přestupová období historie: Kdy se nejvíc zaskvěly Barca nebo AC Milán?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Odejde, neodejde? Tahle otázka hýbe přes léto teplickou fotbalovou veřejností. Snajpr David Vaněček hodlá pláchnout do skotského Hearts of Midlothian co nejdříve. Bez adekvátní náhrady či větší přestupové částky ho však Teplice nechtějí pustit a nepovolí ani o píď.Nezviklal je ani příchod testovaného Bulhara Todorova právě z Hearts, který měl posloužit jako kompenzace za odcházejícího kanonýra. Potencionální náhrada však už opustila teplická Stínadla, takže Vaněček stále sází góly za Teplice. Zkušený útočník nejpravděpodobněji počká v Teplicích na konec smlouvy a v lednu zamíří do Skotska. Tahle vize by se jistě zamlouvala i teplickému trenérovi Danielu Šmejkalovi.

„S hráči, kteří už během angažmá v Teplicích měli dohodnutý odchod do jiného klubu, jsme už v klubu pracovali loni na podzim. Se Šušnjarem, jenž zamířil do Mladé Boleslavi, i s Fillem, který se rozhodl pro Baník Ostrava, jsme udělali dobrou zkušenost,“ připomíná teplický lodivod.

„Vaněček už v Příbrami podal velmi kvalitní výkon, proti Dukle přidal dvě branky. Když by zůstal do konce podzimu, byl by to za poslední dobu třetí hráč na odchodu, který by našel uplatnění v dresu Teplic i bez ohledu na to, že už není pro klub perspektivní,“ konstatoval rozvážně kouč.

Sám Vaněček připouští, že je v rozpolcené situaci. Staví se však k ní čelem.

„Moje pozice má dvě strany mince. Jednak jsem v klidu, že kdyby se cokoli přihodilo, už mám novou smlouvu v kapse. Ale jsem i nedočkavý, protože hrát ve Skotsku je pro mě obrovskou výzvou. Určitě větší, než kdybych pokračoval v jiném klubu v Česku a hrál stále stejnou soutěž. Nejraději bych do ciziny šel už teď. Je těžké mít nastavenou hlavu, že na Britských ostrovech budu hrát až od ledna, přesto nic nevypouštím,“ líčí nejsledovanější muž teplické sestavy současnosti.

I přes dvě vstřelené branky proti Dukle nesklidil Vaněček pouze ovace z tribun. „Hraju fotbal, dělám, co mě baví. Když přijdu na hřiště, vypínám hlavu, přestanu vnímat negativní komentáře od fanoušků. Není ale příjemné, když vstřelím gól a fandové přesto na mě pokřikují. Musím se s tím vypořádat,“ zůstává teplický bijec nad věcí.

Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Nadstavba FORTUNA:LIGA

Skupina o titul Skupina o Evropu Skupina o záchranu

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělily do tří skupin a hrají nadstavbu. Titul obhájila Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Program a rozpis zápasů Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz
Články odjinud


Články odjinud