SESTŘIH: Zlín - Jablonec 1:1. Beauguel zachránil domácím v závěru remízu | iSport.cz
4. srpna 2018 • 19:12

SESTŘIH: Zlín - Jablonec 1:1. Beauguel zachránil domácím v závěru remízu

Zlín opět zachránil utkání v závěru a znovu se o to postaral Jean-David Beauguel (archivní foto)
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Sudí Orel v zápase Plzně selhal, Pechanec byl na Hané excelentní ZLATÁ PÍŠŤALKA: Sudí Orel v zápase Plzně selhal, Pechanec byl na Hané excelentní
Ján Svorada v Síni slávy deníku Sport: Cením si čtrnácti let u profesionálů Ján Svorada v Síni slávy deníku Sport: Cením si čtrnácti let u profesionálů

Fotbalisté Jablonce se ve třetím ligovém kole dočkali prvního bodového zisku, když remizovali ve Zlíně 1:1. Od 70. minuty vedli po hlavičce Jakuba Považance, o výhru je ale připravil v 90. minutě vyrovnávacím gólem Jean-David Beauguel. „Ševci“ po dvou výhrách ztratili první body.

Trenér Jablonce Rada po dvou předcházejících nezdarech sáhl k několika změnám v sestavě. Tou hlavní bylo, že se v základu poprvé v této sezoně objevil kapitán Hübschman.

Severočeši získali ve vedru zásluhou větší aktivity územní převahu a spoléhali na útočení po stranách. Většinu centrovaných míčů posbírali domácí obránci, přesto v úvodní čtvrthodině Jablonec dvakrát vážněji zahrozil. Po Trávníkově rohovém kopu se hlavička stopera Lischky odrazila od země nad branku a vzápětí Jovovičova střela olízla břevno.

CELÝ SESTŘIH: Zlín - Jablonec 1:1. Beauguel zachránil domácím v závěru remízu
720p 360p

Zlín dlouho zápasil s přesnějším založením útočné akce, ale pak začal hrozit. Ve 22. minutě po Hnaníčkově centru z pravé strany Poznarova hlavička mířila nad branku a stejně naložil s další podobnou příležitostí o 12 minut později Beauguel. Největší šanci k otevření skóre měl domácí Jiráček, jehož přízemní střelu brankář Hrubý vytáhl mimo tyče.

Zlín ve druhém poločase zpřesnil kombinaci, k zakončení se ale zprvu příliš nedostával. Jablonec se více zatáhl do defenzivy a spoléhal na rychlé protiútoky. Po jednom z nich v 70. minutě po centru z pravé strany Považanec hlavou překonal brankáře Dostála a poslal hosty do vedení.

Zlínský trenér Bílek po inkasovaném gólu pozměnil taktiku a do hry zařadil třetího útočníka Džafiče. V 85. minutě byl blízko rozhodnutí Holeš, který po nenápadném útoku trefil tyč.

Jablonec to následně hodně mrzelo. Už v 90. minutě se střela střídajícího Jakubova odrazila od tyče a míč pohotově vrátil do sítě Beauguel.

Domácí: 90. Beauguel

Hosté: 70. Považanec

Domácí: S. Dostál – Hnaníček (87. Jakubov), P. Buchta, Gajič – Matejov, Traoré, Podio (73. Džafić), Jiráček (C), Bartošák (75. Holík) – Beauguel, Poznar.

Hosté: V. Hrubý – Holeš, Břečka, Lischka, Matěj Hanousek – Trávník (83. V. Kubista), Hübschman (C), Považanec – R. Acosta (65. Pleštil), Doležal (87. Chramosta), Jovović.

Klíčové momenty:

Zlín - Jablonec: Je srovnáno! Jakubov trefil tyč, dorážka Beauguela však již skončila brankou, 1:1!
720p 360p

Zlín - Jablonec: Holešův odvážný průnik zastavila až tyč domácí brány!
720p 360p

Zlín - Jablonec: Holíkův centr doputoval k Beaguelovi, který těsně minul tyč hostující brány
720p 360p

Zlín - Jablonec: Hosté se ujímají vedení! Ve vápně se k zakončení dostal Považanec, Dostál neměl šanci, 0:1!
720p 360p

Zlín - Jablonec: Parádní práce Jovoviče, který vysunul do šance Pleštila, akci však zastavil ofsajd
720p 360p

Zlín - Jablonec: Jiráček se příliš důrazně opřel do střely, míč proletěl vysoko nad břevnem
720p 360p

Zlín - Jablonec: Fantastický zákrok Hrubého! Hostující brankář vychytal v obrovské šanci Jiráčka
720p 360p

Zlín - Jablonec: Velká šance domácích! Beauguel hlavičkoval v dobré pozici nad bránu
720p 360p

Zlín - Jablonec: Hnaníček našel centrem ve vápně Poznara, který neusměrnil svou hlavičku mezi tři tyče
720p 360p

Zlín - Jablonec: Nádherná střela Jovoviče orazítkovala břevno domácí brány
720p 360p

Zlín - Jablonec: Trávník z rohu posadil míč na hlavu Považance, který minul však bránu
720p 360p

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 4. kola Fortuna ligy »

5. kolo Fortuna ligy:
Dukla - Slovácko 1:2
, Liberec - Bohemians 1905 1:1Zlín - Teplice 1:0, Ml. Boleslav - Opava 6:1, Slavia - Jablonec 0:2, Karviná - Plzeň 0:1, Sparta - Příbram 2:2, Olomouc - Baník Ostrava 1:4