6. srpna 2018 • 19:54

SESTŘIH: Dukla – Bohemians 0:1. První pražské derby rozhodl vlastňák

Autor: iSport.cz
0
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval

Fotbalisté Dukly v dohrávce třetího kola první ligy doma podlehli 0:1 Bohemians 1905 a v sezoně zůstávají bez bodu. "Klokani" podruhé zvítězili. Malé pražské derby rozhodl v prvním poločase vlastním gólem obránce Martin Chlumecký.

První pražské derby sezony v úvodu moc zajímavých momentů nenabídlo, z první větší šance ale hned padl gól. Ve 25. minutě Bartek vyslal po levé straně Maška, jehož přihrávku si před Julišem srazil Chlumecký ve skluzu do vlastní branky.

Dukla zahrozila až na konci prvního poločasu. V obou případech se dostal do zakončení hlavou Schranz. Slovenský útočník nejprve zamířil nad branku a po Podaného centru trefil tyč.

CELÝ SESTŘIH: Dukla - Bohemians 0:1. Malé pražské derby rozhodl vlastní gól

Na začátku druhé půle Juliše vystřídal Hilál a vzápětí se dostal do slibné příležitosti. Bahrajnský útočník se obtočil kolem Chlumeckého a střelu k tyči mu vyrazil brankář Rada. Na druhé straně Štursa křížnou ranou těsně minul.

V 69. minutě Mašek postupoval sám na branku Dukly, ale vyběhnutý Rada ho výborně vychytal. Holíkovu skákavou střelu vyrazil gólman Valeš. Pojistku "Klokanů" na konci nepřidal ani náhradník Vodháněl, jenž vypálil o kousek vedle. V dramatickém utkání ještě mohl vyrovnat střídající Holenda, ale akrobatickým kopem přes hlavu netrefil branku.

Bohemians venku v nejvyšší soutěži vyhráli poprvé od loňského listopadu a po devíti zápasech. Na Julisce naplno bodovali po téměř čtyřech letech.

Domácí:

Hosté: 25. Chlumecký (vl.)

Domácí: F. Rada (C) – Milošević, Chlumecký, Bezpalec, Podaný – Holík, Bilovský, Daniel Tetour (76. Holenda), Douděra (76. Brandner) – Štursa (63. Djuranović), Schranz.

Hosté: Valeš – M. Dostál, Krch (C), Bederka, Bartek – Reiter (67. Vodháněl), Hašek, Švec, Vaníček (85. Záviška) – Mašek, Juliš (55. Yusuf Helal).

Nejzajímavější momenty zápasu:

Dukla - Bohemians: Velký závěrečný tlak domácích ukončilo akrobatické zakončení Holendy

Dukla - Bohemians: Záviška poslal míč před vápno, kam si naběhl Vodháněl, jehož prudký pokus minul bránu

Dukla - Bohemians: Holík napřáhl z dálky, Valeš s problém vyrazil skákavý pokus na roh

Dukla - Bohemians:Júsuf parádně z otočky vyslal do šance Maška, Rada včasným výběhem zamezil zakončení

Dukla - Bohemians: Holík parádní průnikovou přihrávkou vyslal do šance Štursu, jehož křižná střela těsně minula hostující bránu

Dukla - Bohemians: Zakroucenou střelu střídajícího Helala vyrazil Rada konečky prstů na rohový kop
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Dukla - Bohemians: Velká šance domácích! Schranz po centru z levé strany hlavičkoval pouze do tyče!

Dukla - Bohemians: Miloševičův centr našel na zadní tyči Štursu, který nedokázal hlavou zamířit míč mezi tři tyče

Dukla - Bohemians: Mašek posílal do vápna prudký pas hledající Juliše, Chlumecký si míč nešťastně srazil do vlastní sítě, 0:1!

Dukla - Bohemians: Po výborné práci Tetoura se k zakončení prodíral Schranz, Bartek předvedl skvělý obranný zákrok

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905