SESTŘIH: Plzeň – Zlín 1:0. Viktorii spasil Krmenčík, Kopic viděl červenou

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Fotbalisté mistrovské Plzně ve 4. kole FORTUNA:LIGY doma porazili Zlín 1:0 gólem Michaela Krmenčíka ze 77. minuty. Souboj bývalých reprezentačních trenérů Pavla Vrby a Michala Bílka tak ovládl domácí kouč, jehož tým v tabulce zůstal druhý o skóre za pražskou Slavií. Viktoria potřetí za sebou vyhrála výsledkem 1:0, Fastav poprvé v novém ročníku nebodoval. Před jediným gólem však podle záběrů O2TV stál plzeňský obránce Řezník v těsném ofsajdu, který neobjevil ani videorozhodčí přítomný na zápase.

Plzeň začala aktivněji a po několika náznacích si v sedmé minutě vytvořila i první větší šanci - Čermák dostal před šestnáctkou prostor ke střele, ale těsně minul branku. O chvíli později Čermák nepřesně i hlavičkoval.

Zlínští se postupem času ještě hlouběji zatáhli a nenechávali soupeři prakticky žádný prostor. Domácí sice drželi míč, ale do zakončení se moc nedostávali. Až krátce před pauzou přestřelili Hrošovský i Limberský.

Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté. Podiovu tvrdou ránu s problémy vytěsnil Kozáčik a slovenský brankář o chvíli později chytil i Džafičův přízemní pokus.

Komplikace pro Plzeň přišla v 57. minutě, kdy ze hřiště odkulhal záložník Hořava a vystřídal ho Procházka. Slovenská letní posila hned po příchodu na hřiště z dálky vyzkoušela pozornost brankáře Dostála.

SESTŘIH: Plzeň - Zlín 1:0. Viktoria vyhrála díky Krmenčíkovi i kontroverzním verdiktům

Po hodině hry se Krmenčík položil do Zemanova centru a míč z jeho hlavičky obloučkem dopadl na břevno zlínské branky. Plzeň stupňovala tlak a po rohu vypálil vedle Pernica.

V 77. minutě Viktoria otevřela skóre. Procházkův centr vyboxoval Dostál jen před sebe a Krmenčík míč pohotově poslal do branky. Reprezentační útočník dal třetí ligový gól v sezoně. Před touto situací však stál v těsném ofsajdu před zlínskou brankou plzeňský obránce Řezník. A protože se posléze zapojil do souboje, gól podle všeho neměl platit. Videorozhodčí však do této situace nazasáhl...

Hronek mohl vzápětí odpovědět, ale Kozáčik jeho střelu vytáhnul na tyčku. Osamocený Buchta poté hlavičkoval těsně nad branku. Plzeň v závěru těsný náskok udržela, přestože v nastavení byl po druhé žluté kartě vyloučen záložník Kopic. Těsně před koncem v oslabení mohl přidat pojistku Krmenčík, jenže po úniku obloučkem minul branku.

Domácí: 77. Krmenčík

Hosté:

Domácí: Kozáčik – Řezník, R. Hubník (C), Pernica, Limberský – Hořava (58. Procházka), Hrošovský – Ma. Zeman (85. M. Petržela), Al. Čermák (68. Chorý), J. Kopic – Krmenčík.

Hosté: S. Dostál – Matejov, Hnaníček (87. Bačo), P. Buchta, Gajič (C), Bartošák – Traoré, Podio, Džafić (82. Jakubov), Hronek (82. Slaměna) – Beauguel.

Plzeň - Zlín: Podio krásně vypálil z halfvoleje, Kozáčik ale vyrazil

Plzeň - Zlín: Limberský se opřel do balonu z voleje, ale balon poslal na tribunu

Plzeň - Zlín: Hrošovský střílel tvrdě, ale nepřesně

Plzeň - Zlín: Hořava hezky našel Hubníka, ale ten se z první netrefil ideálně

Plzeň - Zlín: Povedená kombinace Viktorie, Řezník střílel mimo bránu

Plzeň - Zlín: Beauguel se řítil do tutovky, asistent ale nesprávně odmával ofsajd

Plzeň - Zlín: Čermák po Kopicově úniku nebezpečně střílel zpoza vápna

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905