SESTŘIH: Slovácko - Olomouc 3:1. Hofmann a Sadílek vystřelili výhru

Autor: iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Slovácka porazili ve 4. kole první ligy po zlepšeném výkonu ve druhém poločase Olomouc 3:1. Domácím pomohl k vítězství dvěma brankami Stanislav Hofmann a jednu trefu přidal Lukáš Sadílek. Za Sigmu skóroval David Houska. Hanáci prohráli potřetí ze čtyř kol, naopak tým z Uherského Hradiště podruhé vyhrál.

V základní sestavě Slovácka se po dořešení přestupu se Spartou objevil obránce Kadlec a na hrotu útoku poprvé v sezoně zasáhl do hry uzdravený Zajíc. Olomoucký trenér Jílek nechal před čtvrteční odvetou Evropské ligy na půdě Kajratu Almaty v úvodu odpočívat brankáře Buchtu a také Sladkého, Faltu a Nešpora.

Hanáci i v pozměněné sestavě zcela ovládli úvodních 20 minut. Poněkud zakřiknutý domácí tým přehrávali přesnou kombinační souhrou ve středu pole i rychlými protiútoky s náznaky brankových šancí. Největší měl v osmé minutě Houska, jehož střelu k tyči vyrazil brankář Daněk. Z tlaku si Sigma vytvořila i další příležitosti, kterým chyběla přesnější koncovka.

Slovácko se dlouho nezmohlo na kloudnější protiútok a často ztrácelo míče ve středu pole. Domácí ožili až po přestávce na občerstvení v polovině poločasu. Přidali na důrazu v osobních soubojích, dostali soupeře pod tlak a několikrát nebezpečně zahrozili. Převahu vyjádřili také vedoucí brankou ve 32. minutě. Po rohovém kopu nakrátko v podání Navrátila našel Sadílek přesným centrem stopera Hofmanna, jenž hlavou překonal brankáře Reichla.

SESTŘIH: Slovácko - Olomouc 3:1.Slovácko obralo Hanáky, zářil Hofmann

Po inkasované brance Hanáci vypadli z tempa a přenechali iniciativu soupeři. Po změně stran se ještě Olomouc na chvíli herně zvedla a krátce převzala režii zápasu do svých rukou. V 54. minutě získal míč ve středu pole obránce Štěrba a po úniku našel volného Housku, který přesnou přízemní střelou k tyči překvapil brankáře Daňka.

Po vyrovnávací brance ale Slovácko zvýšilo své úsilí. Po chybné rozehrávce olomouckých obránců vybojoval míč Navrátil a po jeho centru vstřelil Sadílek v 73. minutě druhý gól domácích.

I když Sigma vrhla všechny síly do útoku, poslední slovo patřilo opět domácím. Vítězství Slovácka zpečetil po rohovém kopu Havlíka v 82. minutě přesnou hlavičkou Hofmann a poprvé v kariéře dal dva góly v jednom ligovém utkání.

1. FC Slovácko - Sigma Olomouc 3:1 (1:0)

Branky: 32. a 82. Hofmann, 73. Sadílek - 54. Houska. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Hájek. ŽK: Machalík, Hofmann, Sadílek - Pilař. Diváci: 4769.

Slovácko: Daněk - Juroška, Hofmann, Krejčí, Kadlec (70. Reinberk) - Daníček - Navrátil (85. Machalík), Sadílek, Havlík, Petr (61. Kalabiška)- Zajíc. Trenér: Kordula.

Olomouc: Reichl - Hála, Štěrba, Jemelka, Vepřek - Kalvach - Zahradníček (76. Nešpor), Plšek, Houska, Pilař (61. Texl) - Yunis (65. Falta). Trenér: Jílek.

Domácí: 32. S. Hofmann, 73. Sadílek, 82. S. Hofmann

Hosté: 54. Houska

Domácí: Daněk – Mich. Kadlec (70. Reinberk), S. Hofmann, J. Krejčí, Juroška – V. Daníček (C), Sadílek – Havlík, Navrátil (85. Machalík), Petr (62. Kalabiška) – Zajíc.

Hosté: Reichl – Hála, Štěrba, Jemelka, Vepřek (C) – Kalvach – Zahradníček (76. Nešpor), Plšek, Houska, Pilař (62. Texl) – Yunis (66. Falta).

Slovácko - Olomouc: Další ohrožení domácí brány, v šanci se ocitl Zahradníček

Slovácko - Olomouc: Fantastický Reichl! Zajíc měl na kopačce gól, Reichl parádně zasáhl

Slovácko - Olomouc: Gól! Hofmann parádní hlavičkou otevřel skóre, 1:0

Slovácko - Olomouc: Domácí mohli vést 2:0, Sadílek nádhernou střelou protáhl Reichla

Slovácko - Olomouc: Vyrovnáno! Houska prostřelil bezmocného Daňka, 1:1

Slovácko - Olomouc: Štěrba lehce lízl míč hlavou a ohrozil domácí bránu

Slovácko - Olomouc: Zbytečná radost, gól Housky neplatí kvůli ofsajdu

Slovácko - Olomouc: Gól! Lukáš Sadílek poslal domácí do vedení 2:1

Slovácko - Olomouc: Další gól neplatí, Texl byl podle pomezního sudí v ofsajdu

Slovácko - Olomouc: Hostující obrana zaspala, Hofmann přidal svůj druhý gól, 3:1

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905