ZLATÁ PÍŠŤALKA: Orel v duelu Plzně selhal. Pechanec byl na Hané skvělý | iSport.cz
21. srpna 2018 • 20:45

ZLATÁ PÍŠŤALKA: Orel v duelu Plzně selhal. Pechanec byl na Hané skvělý

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Sparta - Plzeň: Beauguel bombou pod víko zvyšuje na 2:0 pro Viktorii!
Spokojený Guľa: Beauguel byl hodně platný, pak se nechal trochu unést
VŠECHNA VIDEA ZDE

Výjimečné, ale i mizerné výkony rozhodčích přineslo páté kolo FORTUNA:LIGY. Nejslabší byl tentokrát sudí Pavel Orel v utkání Plzně v Karviné, kde nejprve Plzni nesprávně přisoudil pokutový kop, vzápětí navíc přehlédl Hubníkův penaltový faul. Naopak excelentní byl rozhodčí Pechanec v zápase Olomouce s Baníkem.



Mladý sudí Orel v prvním poločase zápasu Karviná - Plzeň zásadně chyboval. Jeho dva po sobě rychle jdoucí verdikty týkající se posuzování situací v pokutových územích před oběma brankáři vzbudily značné pochybnosti. Orel totiž chybně neodpískal penaltu ve prospěch Karviné po faulu Romana Hubníka, naopak Viktorii nesprávně přisoudil pokutový kop. Od redaktorů deníku Sport tak dostal velmi nízkou známku 3.

Ani Pavel Franěk v zápase Sparty s Příbramí úplně nepřesvědčil, byť měl k dispozici videoasistenta. Pokutový kop mohl spíš než po zákroku na Nicolaeho Stancia odpískat po souboji, v němž Josefa Šurala fauloval příbramský kapitán Skácel.

Zbyněk Proske pak rovněž nezažil v Liberci, kde hráli Bohemians, nejpovedenější zápas. Byť největší a zcela zásadní chybu nevyrobil on, ale jeho asistent. To když těsně před koncem neuznal hostům pro ofsajd, který nebyl, vítězný gól.

Naopak ve skvělém světle se představil Ondřej Pechanec v derby Olomouce s Baníkem. Navzdory tomu, že Pavel Královec znovu nepískal jeden ze sledovanějších zápasů, byl v utkání Zlína s Teplicemi rovněž takřka bezchybný.

ZLATÁ PÍŠŤALKA: Sudí Orel v zápase Plzně selhal, Pechanec byl na Hané excelentní

Komise: Karviná měla kopat penaltu

Plzeňský Roman Hubník fauloval Ondřeje Lingra a Karviná měla kopat penaltu. Komise rozhodčích se usnesla, že rozhodčí Pavel Orel v této situaci hrubě chyboval.

Šlo o okamžik z 23. minuty, kdy Hubník nejprve podklouzl a poté při pokusu o vypíchnutí míče Lingra podrazil. Orel nepískal, byť předchozí, o poznání mírnější střet Janečky a Řezníkem na druhé straně jako penaltový posoudil. K němu se však komise nevyjádřila. Zda a jaký trest sudí obdrží, není zveřejňováno.

Chovancova komise hodnotila utkání čtvrtého a pátého kola a jako hrubé chyby dále vyhodnotila počínání Martina Nenadála (neodpískání penalty pro domácí v utkání Jablonec–Karviná), Ondřeje Lercha (nařízení penalty pro domácí v Opava–Liberec), asistenta Petra Antoníčka při ofsajdu, po němž vstřelili branku Bohemians v Liberci, Petr Ardeleanu (nařízení penalty v utkání Mladá Boleslav–Opava).

Asistent Vít Melichar pak v utkání Plzeň–Zlín nepostupoval podle metodiky VAR, kdy měl nechat dohrát útočnou akci hostujícího mužstva (Beauguelův únik) a následně ji nechat přezkoumat.

 

Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz




Články odjinud


Články odjinud