31. srpna 2018 • 20:26

SESTŘIH: Sparta – Dukla 2:0. Vydřená výhra, trefili se Tetteh a Kanga

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Fotbalisté Sparty porazili v předehrávce 7. ligového kola poslední Duklu 2:0. Skóre malého pražského derby otevřel v nastavení prvního poločasu Benjamin Tetteh a osm minut před koncem přidal pojistku Guélor Kanga. Letenští po dvou předchozích remízách i přes trochu utrápený výkon uspěli, udrželi neporazitelnost v soutěži a nejméně do soboty se dostali na druhé místo neúplné tabulky. Dukla v lize na Spartě ani na devátý pokus neskórovala a jako jediná v soutěži zůstává stále bez bodu.

Spartě se v první půli proti nejhoršímu celku tabulky příliš nedařilo. Letenští sice podle očekávání častěji drželi míč, ale hosté k nim rychle přistupovali a nepouštěli je do šancí.

Zajímavé situace byly k vidění až těsně před pauzou. Ve 43. minutě domácí Frýdek ve vápně zahrál rukou a sudí Pechanec se radil s videorozhodčím, penalta se ale nepískala.

SESTŘIH: Sparta - Dukla 2:0. Letenští po dvou ztrátách vydřeli povinnou výhru

Na začátku tříminutového nastavení první půle se Stanciu zbavil kličkou protihráče, ale z úhlu přestřelil. O minutu později už Letenští vedli. Hostující Preisler při odkopu trefil Chipcia, od něhož se odrazil míč před branku a volný Tetteh jej dorazil do sítě. Ghanský útočník si připsal druhý soutěžní gól za Spartu.

Hned po změně stran vypálil nad Kanga. Sparta v minulých dvou zápasech ztratila v závěru výhru, dnes se ale o tři body příliš strachovat nemusela. Dukla ani za nepříznivého stavu nijak neotevřela hru a v útoku prakticky nehrozila.

Guélor Kanga slavil gól proti Dukle vstřeleným gólem, kvůli tomuto gestu tak přijde o příští utkání na hřišti Baníku Ostrava

V 81. minutě Stanciu zpoza těsně minul, za minutu už ale domácí přidali druhou trefu. Kanga ze strany napálil míč přímo do horního roku branky a připsal si čtvrtý gól v ligové sezoně. Gabonský záložník oslavil trefu svléknutím dresu a spolu s hostujícím Tetourem si jako první v ročníku kvůli čtyřem žlutým kartám jedno kolo nezahrají.

Poté z přímého kopu mířil těsně vedle Stanciu a střídající Vukadinovič z ostrého úhlu Radu nepropálil. Na druhé straně už v nastavení Dukla potvrdila, proč má se čtyřmi góly nejhorší útok ligy. Holík na malém vápně velkou šanci prováhal a pořádně nevystřelil.

Domácí: 45+1. Tetteh, 82. Kanga

Hosté:

Domácí: Nita – Chipciu, Radaković, Kaya, Vatajelu – Stanciu, Kanga, M. Frýdek, Plavšić (70. Vácha) – Tetteh (57. V. Vukadinović), Josef Šural (C) (78. Pulkrab).

Hosté: F. Rada – Milošević, Chlumecký, Bezpalec, Preisler – Douděra (66. Holík), Daniel Tetour, Marek Hanousek (C), Brandner (75. Podaný), Bilovský (82. Djuranović) – Schranz.

Odemknout video

Sparta - Dukla: Guélor Rosický! Kanga krásnou šajtlí zvýšil vedení Letenských na 2:0

Sparta - Dukla: Stanciu poslal tvrdou ránu jenom vedle levé tyče

Sparta - Dukla: Radakovič nezvládl odvrátit míč, Schanzovu střelu tečoval Kaya

Sparta - Dukla: Tetteh posílá Letenské do vedení 1:0!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905