31. srpna 2018 • 20:26

SESTŘIH: Sparta – Dukla 2:0. Vydřená výhra, trefili se Tetteh a Kanga

Jankto: Pod Jarolímem to byl trochu chaos. Hráči občas nevěděli, kam běhat Jankto: Pod Jarolímem to byl trochu chaos. Hráči občas nevěděli, kam běhat
Sporťákovo KO: Antonín Ramos, rugby místo fotbalu a zákaz Češek Sporťákovo KO: Antonín Ramos, rugby místo fotbalu a zákaz Češek

Fotbalisté Sparty porazili v předehrávce 7. ligového kola poslední Duklu 2:0. Skóre malého pražského derby otevřel v nastavení prvního poločasu Benjamin Tetteh a osm minut před koncem přidal pojistku Guélor Kanga. Letenští po dvou předchozích remízách i přes trochu utrápený výkon uspěli, udrželi neporazitelnost v soutěži a nejméně do soboty se dostali na druhé místo neúplné tabulky. Dukla v lize na Spartě ani na devátý pokus neskórovala a jako jediná v soutěži zůstává stále bez bodu.

Spartě se v první půli proti nejhoršímu celku tabulky příliš nedařilo. Letenští sice podle očekávání častěji drželi míč, ale hosté k nim rychle přistupovali a nepouštěli je do šancí.

Zajímavé situace byly k vidění až těsně před pauzou. Ve 43. minutě domácí Frýdek ve vápně zahrál rukou a sudí Pechanec se radil s videorozhodčím, penalta se ale nepískala.

SESTŘIH: Sparta - Dukla 2:0. Letenští po dvou ztrátách vydřeli povinnou výhru
720p 360p

Na začátku tříminutového nastavení první půle se Stanciu zbavil kličkou protihráče, ale z úhlu přestřelil. O minutu později už Letenští vedli. Hostující Preisler při odkopu trefil Chipcia, od něhož se odrazil míč před branku a volný Tetteh jej dorazil do sítě. Ghanský útočník si připsal druhý soutěžní gól za Spartu.

Hned po změně stran vypálil nad Kanga. Sparta v minulých dvou zápasech ztratila v závěru výhru, dnes se ale o tři body příliš strachovat nemusela. Dukla ani za nepříznivého stavu nijak neotevřela hru a v útoku prakticky nehrozila.

Guélor Kanga slavil gól proti Dukle vstřeleným gólem, kvůli tomuto gestu tak přijde o příští utkání na hřišti Baníku Ostrava

V 81. minutě Stanciu zpoza těsně minul, za minutu už ale domácí přidali druhou trefu. Kanga ze strany napálil míč přímo do horního roku branky a připsal si čtvrtý gól v ligové sezoně. Gabonský záložník oslavil trefu svléknutím dresu a spolu s hostujícím Tetourem si jako první v ročníku kvůli čtyřem žlutým kartám jedno kolo nezahrají.

Poté z přímého kopu mířil těsně vedle Stanciu a střídající Vukadinovič z ostrého úhlu Radu nepropálil. Na druhé straně už v nastavení Dukla potvrdila, proč má se čtyřmi góly nejhorší útok ligy. Holík na malém vápně velkou šanci prováhal a pořádně nevystřelil.

Domácí: 45+1. Tetteh, 82. Kanga

Hosté:

Domácí: Nita – Chipciu, Radaković, Kaya, Vatajelu – Stanciu, Kanga, M. Frýdek, Plavšić (70. Vácha) – Tetteh (57. V. Vukadinović), Josef Šural (C) (78. Pulkrab).

Hosté: F. Rada – Milošević, Chlumecký, Bezpalec, Preisler – Douděra (66. Holík), Daniel Tetour, Marek Hanousek (C), Brandner (75. Podaný), Bilovský (82. Djuranović) – Schranz.

Video patří k placenému obsahu

Sparta - Dukla: Guélor Rosický! Kanga krásnou šajtlí zvýšil vedení Letenských na 2:0
720p 360p

Sparta - Dukla: Stanciu poslal tvrdou ránu jenom vedle levé tyče

Sparta - Dukla: Radakovič nezvládl odvrátit míč, Schanzovu střelu tečoval Kaya
720p 360p

Sparta - Dukla: Tetteh posílá Letenské do vedení 1:0!

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 14. kola Fortuna ligy »

15. kolo Fortuna ligy:

Mladá Boleslav - Dukla (pá 9.11., 18:00), Karviná - Sparta (so 10.11., 14:00), Slovácko - Liberec (so 10.11., 17:00), Opava - Baník Ostrava (ne 11.11., 14:00), Jablonec - Bohemians (ne 11.11., 15:00), Plzeň - Příbram (ne 11.11., 15:00), Teplice - Olomouc (ne 11.11., 15:00), Slavia - Zlín (po 5.11., 17:00)