SESTŘIH: Liberec - Baník 0:0. První bezbrankový zápas v nové sezoně

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Čtyřzápasová vítězná série ostravského Baníku skončila v Liberci, kde Slezané v utkání sedmého kola FORTUNA:LIGY remizovali 0:0. Bojovný souboj mnoho šancí nenabídl, jedinou přesnou trefu obstaral ve druhé půli liberecký Malinský, ovšem z evidentního a správně odmávaného ofsajdu. Diváci tak poprvé v nové ligové sezoně viděli bezbrankový zápas. Baník je v neúplné tabulce třetí, Liberec doma remizoval potřetí za sebou a zůstává ve středu soutěže.

"Myslím, že pro nás je ten bod velice cenný. Dnes nám scházela taková větší jiskra k tomu, abychom mohli pomýšlet na vítězství," řekl na tiskové konferenci trenér Baníku Bohumil Páník.

Ostravě chyběl kvůli zranění kapitán Baroš, jenž tak nenastoupil proti svému bývalému klubu. Za deštivého počasí se od úvodu hrál bojovný zápas, kterému ale většinu času chyběly výrazné šance.

Až po necelé půlhodině vracel míč nebezpečně před branku domácí Potočný, ale brankář Laštůvka zakročil. Na druhé straně ve 33. minutě Fillo v těžké pozici těsně minul.

"V první půli uteklo 15 až 20 minut, kdy nás Liberec rychle dostupoval a my jsme nemohli rozvinout přechodovou fázi. Takže jsme to nějakým způsobem přežili," konstatoval Páník.

Ani po přestávce se diváci gólu nedočkali. Rodící se velkou šanci Slovanu zastavil ofsajd, do kterého přihrál Oscar Malinskému, a v 57. minutě pak hostující brankář Laštůvka s námahou vyrazil Potočného střelu z hranice vápna.

"Zase jsme zahodili Oscarem milionovou gólovou šanci. Takhle to nejde, zase jsme o krok zpátky. Baník hraje celkem slušný fotbal a vyrovnané zápasy prostě rozhoduje, zda takovou šanci proměníme," uvedl slovenský kouč Liberce Zsolt Hornyák.

Na opačné straně se téměř vzápětí dostal do šance Diop, ale rozvlnil jen boční síť. Domácí se tlačili za vítěznou brankou, ale neprosadil se ani osm minut před koncem Potočný, jehož hlavička šla vedle.

Ostrava potvrdila, že má nyní dobrou defenzivu. Počtvrté z posledních pěti kol totiž Baník udržel čisté konto. Liberec v lize ztratil doma body s Ostravou poprvé po předchozích čtyřech výhrách, poosmé za sebou však se Slezany v nejvyšší soutěži neprohrál.

"Bojovnost byla na úrovni a co mi u našeho mužstva scházelo, to byla naše stará choroba a nemoc - zakončení. Za nasazení hráčům děkuji, ale pro mě je zklamání výsledek," uvedl Hornyák.

"V druhé půlce tam byly závary před naší brankou a v momentě, kdy domácí přidali ještě dalšího útočníka, jsme to šli dohrát s Procházkou na tři stopery," dodal Páník.

Domácí: Hladký – Mikula, Vukliševič, Karafiát, Kačaraba – Breite (C), Oscar (63. Oršula) – Potočný, Ševčík, Malinský (75. Pešek) – Mashike Sukisa (84. Pázler).

Hosté: Laštůvka – Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman – Fillo, Jánoš, R. Hrubý (C) (84. Procházka), Holzer (75. Granečný) – O. Šašinka (68. Jirásek), Diop.

16. Dukla 30 5 5 20 25:62 20

SESTŘIH: Liberec - Baník 0:0. Bojovný duel přinesl první bezbrankový výsledek sezony

Liberec - Baník: Potočného hlavička skončila těsně vedle brány

Liberec - Baník: Malinský si dobře zasekl, střelu ale kryl Laštůvka

Liberec - Baník: Diop ve stoprocentní šanci! Střílel ale jen vedle

Liberec - Baník: Breite dorážel v hraničním ofsajdu

Liberec - Baník: Stoprocentní šance, Malinský uklízel míč do brány v ofsajdu

Liberec - Baník: Oscar mohl být rád, že za tvrdý zákrok nedostal červenou

Liberec - Baník: Ševčík vyslal Malinského do tutovky, ale rozhodčí odpískali ofsajd

Liberec - Baník: Potočný v nebezpečné pozici na zadní tyči vracel balon před bránu

Liberec - Baník: Holzer prověřil Hladkého, ten si střelu pokryl

Liberec - Baník: Malinský se uvolnil, ale střílel k rohovému praporku

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905