ZLATÁ PÍŠŤALKA: Ardeleanu šlágr zvládl, pomohlo mu k tomu i video | iSport.cz
4. září 2018 • 20:40

ZLATÁ PÍŠŤALKA: Ardeleanu šlágr zvládl, pomohlo mu k tomu i video

Autor:
TOP VIDEA
Teplice - Mladá Boleslav: Komličenko po faulu Hoška proměnil penaltu Teplice - Mladá Boleslav: Komličenko po faulu Hoška proměnil penaltu
ODEZŘENO: Doležal jako Bolek Polívka a zdrcený vyloučený Jeřábek v Edenu ODEZŘENO: Doležal jako Bolek Polívka a zdrcený vyloučený Jeřábek v Edenu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Významnou roli, byť víceméně pozitivní, sehrál rozhodčí Petr Ardeleanu v ligovém šlágru Slavie s Plzní. V zápase správně (i když s pomoci videoasistenta) odpískal dvě penalty proti Plzni, udělil po druhé žluté kartě červenou západočeskému kapitánovi Hubníkovi a od deníku Sport obdržel nadprůměrnou známku. Na celé hodnocení ligových sudí se podívejte v tradičním pořadu Zlatá píšťalka.Petr Ardeleanu zvládl klíčové okamžiky těžké šichty v podobě šlágru mezi Slavií a Plzní vcelku se ctí. První pokutový kop sice odpískal po ruce Martina Zemana až díky upozornění videorozhodčího a následné analýze u obrazovky vedle hrací plochy. Na druhé straně neváhal po pouhých 67 vteřinách a neproměněné Hušbauerově penaltě ukázat na značku pokutového kopu opět. Tentokrát po faulu Romana Hubníka.

"Neměl jsem pochybnosti. Viděl jsem jasný faul. V takovou chvíli není čas přemýšlet o tom, že je to druhá penalta během jediné minuty," vysvětloval Ardeleanu, který se ale nakonec spolu s asistentem Dušanem Pospíšilem jedné vážnější chyby nevyvaroval: to když předčasně ukončil slávistickou akci po chybně odmávaném ofsajdu. Stanislav Tecl tak přišel o gól.

Správně měl sudí akci po hraničním ofsajdu nechat dohrát a pak případně vše konzultovat s videem. "Je to pravda. Měl jsem počkat," uznal. Tato situace ale nakonec vývoj zápasu zásadně neovlivnila.

To sudí Ondřej Pechanec řešil v utkání Sparty s Duklou jedinou spornou situaci. Ruku Martina Frýdka v pokutovém území nakonec i po konzultaci s VAR neposoudil jako hodnou odpískání penalty. Podle dostupných záběrů ale pokutový kop měl být nařízený. Sparťanský fotbalista totiž udělal pohyb proti míči, který pak zasáhl paží. A byť to bylo jen těsně za ramenem, tak se přesto o ruku jednalo.

Dobře se představil sudí Milan Matějček, který rozumným rozdáváním karet nedopustil ostrou řež v zápase Opavy s Jabloncem na složitém terénu. Emotivní přestřelku mezi Olomoucí a Bohemians zase provázel velmi jistý výkon arbirtra Pavla Julínka.

ZLATÁ PÍŠŤALKA: Ardeleanu šlágr zvládl, pomohlo mu k tomu i video
720p 360p

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenkyČlánky odjinud


Články odjinud