29. září 2018 • 20:50

SESTŘIH: Liberec - Olomouc 3:0. Slovan slaví výhru, trápení Sigmy trvá dál

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Liberce zvítězili v utkání 10. ligového kola nad Olomoucí 3:0. Zápas rozhodli premiérovými góly v české nejvyšší soutěži ukrajinský obránce Taras Kačaraba a slovenský záložník Martin Koscelník, třetí trefu přidal v závěru nastavení Matěj Hybš. Slovan vyhrál poprvé po třech kolech a posunul se na osmé místo tabulky. Naopak Sigma nenavázala na minulé vítězství nad Duklou, v lize prohrála posedmé z posledních osmi utkání a zůstala předposlední.

Liberec potvrdil, že se mu v zápasech se Sigmou daří, a bodoval v sedmém z posledních osmi vzájemných ligových soubojů. Slovan vstoupil do utkání lépe a skoro celý první poločas byl aktivnější.

Jako první se sice mohli dostat do šance hosté, jenže Plšek v úniku zvolil kličku a o míč přišel. V 16. minutě měli blízko k vedení domácí. Ševčík povedenou kolmicí vysunul Aaronse a proti jeho křížné střele zasáhl brankář Buchta.

V 25. minutě už Severočeši vedli. Po rohovém kopu se míč po několika odrazech dostal ke Kačarabovi a ten přízemní střelou ke vzdálenější tyči otevřel skóre. Gólu předcházelo několik soubojů, po kterých zůstali tři olomoučtí hráči na zemi, video ale nedovolený zákrok neodhalilo.

SESTŘIH: Liberec - Olomouc 3:0. Sigma je dál u dna, Falta byl vyloučen

Ještě do pauzy mohl zvýšit Aarons, rybičkou však po Ševčíkově centru minul. Po změně stran pak v 58. minutě trefil Malinský jen hostujícího brankáře a stejný hráč pálil o osm minut později mimo. V 76. minutě už Liberec zvýšil. Střídající Koscelník si narazil se Ševčíkem a z hranice malého vápna nezaváhal.

Jakoukoli šanci na zvrat vzalo Sigmě vyloučení Falty, který v 82. minutě uviděl rovnou červenou kartu poté, co přišlápl Breiteho. Sudí Proske mu ji udělil po zhlédnutí videa. V šesté minutě nastavení se po další přihrávce skvěle hrajícího Ševčíka trefil ještě střídající Hybš, od kterého se míč šťastně odrazil do sítě po smolném zásahu vybíhajícího brankáře Buchty.

Domácí: 25. Kačaraba, 76. Koscelník, 90+6. Hybš

Hosté:

Domácí: Nguyen – Mikula, Kačaraba, Karafiát, Kerbr – Aarons (67. Koscelník), Breite (C), Ševčík, Malinský (88. Hybš) – Oscar – Mashike Sukisa (84. Oršula).

Hosté: M. Buchta – Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek (C) – Kalvach – Zahradníček (59. Yunis), Houska, Texl (74. Nešpor), Falta – Plšek.

Klíčové momenty utkání:

Liberec - Olomouc: Hybš po Ševčíkově centru završuje na 3:0!

Liberec - Olomouc: Rychlý protiútok Slovanu zakončoval Hybš

Liberec - Olomouc: Červená pro Faltu! Záložník Sigmy nepříjemně přišlápl Breiteho

Liberec - Olomouc: Ševčík parádně našel Koscelníka, ten zvýšil na 2:0!

Liberec - Olomouc: Hezká kombinace Ševčíka s Malinským, ten ve výborné pozici pálil mimo

Liberec - Olomouc: Aaronsova táhlá rána mířila mimo bránu

Liberec - Olomouc: Aarons střílel z první, Buchta byl pozorný

Liberec - Olomouc: Malinský v tutovce, gólu zase zabránil Buchta

Liberec - Olomouc: Mashike se probil do vápna, Štěrba na poslední chvíli odvracel

Liberec - Olomouc: Ševčík pronikl do šestnáctky, ale sporně ho povalil Jemelka

Liberec - Olomouc: Skvělý centr Ševčíka, Aarons si zkomplikoval tutovku

Liberec - Olomouc: Kačaraba po rohovém kopu uklidil balon do sítě, 1:0!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905