SESTŘIH: Liberec - Olomouc 3:0. Slovan slaví výhru, trápení Sigmy trvá dál | iSport.cz
29. září 2018 • 20:50

SESTŘIH: Liberec - Olomouc 3:0. Slovan slaví výhru, trápení Sigmy trvá dál

ZLATÁ PÍŠŤALKA: Julínek selhal na Dukle, penalty na Spartě byly správně ZLATÁ PÍŠŤALKA: Julínek selhal na Dukle, penalty na Spartě byly správně
V čem přišly fotbalové hvězdy a jejich drahé polovičky na vyhlášení Fotbalisty roku? V čem přišly fotbalové hvězdy a jejich drahé polovičky na vyhlášení Fotbalisty roku?

Fotbalisté Liberce zvítězili v utkání 10. ligového kola nad Olomoucí 3:0. Zápas rozhodli premiérovými góly v české nejvyšší soutěži ukrajinský obránce Taras Kačaraba a slovenský záložník Martin Koscelník, třetí trefu přidal v závěru nastavení Matěj Hybš. Slovan vyhrál poprvé po třech kolech a posunul se na osmé místo tabulky. Naopak Sigma nenavázala na minulé vítězství nad Duklou, v lize prohrála posedmé z posledních osmi utkání a zůstala předposlední.

Liberec potvrdil, že se mu v zápasech se Sigmou daří, a bodoval v sedmém z posledních osmi vzájemných ligových soubojů. Slovan vstoupil do utkání lépe a skoro celý první poločas byl aktivnější.

Jako první se sice mohli dostat do šance hosté, jenže Plšek v úniku zvolil kličku a o míč přišel. V 16. minutě měli blízko k vedení domácí. Ševčík povedenou kolmicí vysunul Aaronse a proti jeho křížné střele zasáhl brankář Buchta.

V 25. minutě už Severočeši vedli. Po rohovém kopu se míč po několika odrazech dostal ke Kačarabovi a ten přízemní střelou ke vzdálenější tyči otevřel skóre. Gólu předcházelo několik soubojů, po kterých zůstali tři olomoučtí hráči na zemi, video ale nedovolený zákrok neodhalilo.

SESTŘIH: Liberec - Olomouc 3:0. Sigma je dál u dna, Falta byl vyloučen
720p 360p

Ještě do pauzy mohl zvýšit Aarons, rybičkou však po Ševčíkově centru minul. Po změně stran pak v 58. minutě trefil Malinský jen hostujícího brankáře a stejný hráč pálil o osm minut později mimo. V 76. minutě už Liberec zvýšil. Střídající Koscelník si narazil se Ševčíkem a z hranice malého vápna nezaváhal.

Jakoukoli šanci na zvrat vzalo Sigmě vyloučení Falty, který v 82. minutě uviděl rovnou červenou kartu poté, co přišlápl Breiteho. Sudí Proske mu ji udělil po zhlédnutí videa. V šesté minutě nastavení se po další přihrávce skvěle hrajícího Ševčíka trefil ještě střídající Hybš, od kterého se míč šťastně odrazil do sítě po smolném zásahu vybíhajícího brankáře Buchty.

Domácí: 25. Kačaraba, 76. Koscelník, 90+6. Hybš

Hosté:

Domácí: Nguyen – Mikula, Kačaraba, Karafiát, Kerbr – Aarons (67. Koscelník), Breite (C), Ševčík, Malinský (88. Hybš) – Oscar – Mashike Sukisa (84. Oršula).

Hosté: M. Buchta – Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek (C) – Kalvach – Zahradníček (59. Yunis), Houska, Texl (74. Nešpor), Falta – Plšek.

Klíčové momenty utkání:

Liberec - Olomouc: Hybš po Ševčíkově centru završuje na 3:0!
720p 360p

Liberec - Olomouc: Rychlý protiútok Slovanu zakončoval Hybš
720p 360p

Liberec - Olomouc: Červená pro Faltu! Záložník Sigmy nepříjemně přišlápl Breiteho
720p 360p

Liberec - Olomouc: Ševčík parádně našel Koscelníka, ten zvýšil na 2:0!
720p 360p

Liberec - Olomouc: Hezká kombinace Ševčíka s Malinským, ten ve výborné pozici pálil mimo

720p 360p

Liberec - Olomouc: Mashike se probil do vápna, Štěrba na poslední chvíli odvracel
720p 360p

Liberec - Olomouc: Ševčík pronikl do šestnáctky, ale sporně ho povalil Jemelka
720p 360p

Liberec - Olomouc: Skvělý centr Ševčíka, Aarons si zkomplikoval tutovku
720p 360p

Liberec - Olomouc: Kačaraba po rohovém kopu uklidil balon do sítě, 1:0!

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky