SESTŘIH: Ml. Boleslav - Baník 2:2. Domácí zachránili remízu na konci

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Baníku Ostrava v 11. kole FORTUNA:LIGY přišli o šanci dostat se na první místo v tabulce, když v Mladé Boleslavi neudrželi v nastavení vedení a jen remizovali 2:2. Mladou Boleslav poslal do vedení svým jedenáctým gólem v sezoně Nikolaj Komličenko, ale Baník těžil ze standardních situací Roberta Hrubého, po kterých se prosadili Martin Šindelář a Ondřej Šašinka. V závěru pak domácí hráli bez vyloučeného Marka Matějovského, přesto ve čtvrté minutě nastavení srovnal střelou z dálky Petr Mareš.

Domácí: 39. Komličenko, 90+4. Mareš

Hosté: 49. Šindelář, 56. O. Šašinka

Domácí: Šeda – Pauschek, Hůlka (C), Chaluš, Keresteš (60. Matějovský) – Takács, Mareš – Ladra (77. Džafić), Přikryl (81. Kateřiňák), Konaté – Komličenko.

Hosté: Laštůvka – Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman – Fillo, Mešaninov (46. Jirásek), R. Hrubý (C), Holzer (85. Granečný) – Diop, O. Šašinka (74. Procházka).

4556 diváků

Mladá Boleslav šla do utkání s cílem napravit nepovedené výkony z poháru a v lize z minulého týdne. A v první půli se to celkem dařilo, když domácí byli výrazně aktivnější než hosté.

První šanci měl ve 14. minutě Komličenko, proti kterému dobře vyběhl brankář Laštůvka. Neprosadil se poté ani Přikryl. Mareš pálil nad a Komličenko hlavičkoval jen do středu branky. Ve 38. minutě už se ale ruský útočník dočkal.

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Baník 2:2. Ostravu srazil sporný ofsajd a úder v závěru

Po kombinaci na pravé straně si Komličenko odskočil od obránců na značku pro penaltu, kde ho dobře našel přízemní přihrávkou Ladra a nejlepší ligový střelec zamířil přesně k tyči mimo dosah brankáře Laštůvky.

Ostrava se dostávala jen k závarům, ale krátce po změně svou první střelou na branku srovnala, když Hrubého centr z přímého kopu prodloužil hlavou do branky Šindelář.

A uběhlo sedm minut a Baník z téměř totožné situace šel do vedení. Hrubý tentokráte přímý kop od postranní lajny přetáhl na zadní tyč, kde ho před branku vrátil Šindelář a Ondřej Šašinka vstřelil svůj třetí gól v sezoně.

Mladá Boleslav si poté vytvořila tlak, ale Pauscheka vychytal Laštůvka, neuspěli Konaté a ani Džafič. Pět minut před koncem navíc dostal za protesty druhou žlutou kartu domácí Matějovský a byl vyloučen.

Už se zdálo, že se Ostrava ubrání a bude slavit první výhru v Mladé Boleslavi po deseti letech, ale při závěrečném tlaku napřáhl z dálky Mareš, míč ve skrumáži ve vápně lehce změnil směr a skončil v brance. Mladá Boleslav tak doma v lize bodovala čtyřikrát po sobě, což se jí naposledy povedlo na jaře 2017.

Klíčové momenty utkání

Mladá Boleslav - Baník: Ostrava přišla o výhru, Mareš v závěru srovnal na 2:2!

Mladá Boleslav - Baník: Diop se probil před bránu, ale střílel mimo

Mladá Boleslav - Baník: Jako přes kopírák. Šašinka pohotovou ranou otočil na 2:1!

Mladá Boleslav - Baník: Přikryl si obhodil Fleišmana a pořádně vystrašil Laštůvku

Mladá Boleslav - Baník: Ostravané srovnali na 1:1! Šindelář hlavou lízl balon do brány

Mladá Boleslav - Baník: Komličenko uklízel do prázdné brány a Středočeši vedou 1:0!

Mladá Boleslav - Baník: Tlak domácích. Konaté si udělal prostor, ale střílel nepřesně

Mladá Boleslav - Baník: Mareš vypálil ze střední vzdálenosti nad břevno

Mladá Boleslav - Baník: Laštůvka vyběhl daleko z brány, Přikryl nedostal míč do sítě

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905