SESTŘIH: Ml. Boleslav - Baník 2:2. Domácí zachránili remízu na konci | iSport.cz
6. října 2018 • 18:58

SESTŘIH: Ml. Boleslav - Baník 2:2. Domácí zachránili remízu na konci

LIGOVÝ INSIDER: Slavia má dvě jedenáctky, takového Kangu Sparta potřebuje LIGOVÝ INSIDER: Slavia má dvě jedenáctky, takového Kangu Sparta potřebuje
V čem přišly fotbalové hvězdy a jejich drahé polovičky na vyhlášení Fotbalisty roku? V čem přišly fotbalové hvězdy a jejich drahé polovičky na vyhlášení Fotbalisty roku?

Fotbalisté Baníku Ostrava v 11. kole FORTUNA:LIGY přišli o šanci dostat se na první místo v tabulce, když v Mladé Boleslavi neudrželi v nastavení vedení a jen remizovali 2:2. Mladou Boleslav poslal do vedení svým jedenáctým gólem v sezoně Nikolaj Komličenko, ale Baník těžil ze standardních situací Roberta Hrubého, po kterých se prosadili Martin Šindelář a Ondřej Šašinka. V závěru pak domácí hráli bez vyloučeného Marka Matějovského, přesto ve čtvrté minutě nastavení srovnal střelou z dálky Petr Mareš.

Domácí: 39. Komličenko, 90+4. Mareš

Hosté: 49. Šindelář, 56. O. Šašinka

Domácí: Šeda – Pauschek, Hůlka (C), Chaluš, Keresteš (60. Matějovský) – Takács, Mareš – Ladra (77. Džafić), Přikryl (81. Kateřiňák), Konaté – Komličenko.

Hosté: Laštůvka – Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman – Fillo, Mešaninov (46. Jirásek), R. Hrubý (C), Holzer (85. Granečný) – Diop, O. Šašinka (74. Procházka).

4556 diváků

Mladá Boleslav šla do utkání s cílem napravit nepovedené výkony z poháru a v lize z minulého týdne. A v první půli se to celkem dařilo, když domácí byli výrazně aktivnější než hosté.

První šanci měl ve 14. minutě Komličenko, proti kterému dobře vyběhl brankář Laštůvka. Neprosadil se poté ani Přikryl. Mareš pálil nad a Komličenko hlavičkoval jen do středu branky. Ve 38. minutě už se ale ruský útočník dočkal.

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Baník 2:2. Ostravu srazil sporný ofsajd a úder v závěru
720p 360p

Po kombinaci na pravé straně si Komličenko odskočil od obránců na značku pro penaltu, kde ho dobře našel přízemní přihrávkou Ladra a nejlepší ligový střelec zamířil přesně k tyči mimo dosah brankáře Laštůvky.

Ostrava se dostávala jen k závarům, ale krátce po změně svou první střelou na branku srovnala, když Hrubého centr z přímého kopu prodloužil hlavou do branky Šindelář.

A uběhlo sedm minut a Baník z téměř totožné situace šel do vedení. Hrubý tentokráte přímý kop od postranní lajny přetáhl na zadní tyč, kde ho před branku vrátil Šindelář a Ondřej Šašinka vstřelil svůj třetí gól v sezoně.

Mladá Boleslav si poté vytvořila tlak, ale Pauscheka vychytal Laštůvka, neuspěli Konaté a ani Džafič. Pět minut před koncem navíc dostal za protesty druhou žlutou kartu domácí Matějovský a byl vyloučen.

Už se zdálo, že se Ostrava ubrání a bude slavit první výhru v Mladé Boleslavi po deseti letech, ale při závěrečném tlaku napřáhl z dálky Mareš, míč ve skrumáži ve vápně lehce změnil směr a skončil v brance. Mladá Boleslav tak doma v lize bodovala čtyřikrát po sobě, což se jí naposledy povedlo na jaře 2017.

Klíčové momenty utkání

Mladá Boleslav - Baník: Ostrava přišla o výhru, Mareš v závěru srovnal na 2:2!

720p 360p

Mladá Boleslav - Baník: Jako přes kopírák. Šašinka pohotovou ranou otočil na 2:1!
720p 360p

Mladá Boleslav - Baník: Přikryl si obhodil Fleišmana a pořádně vystrašil Laštůvku

Mladá Boleslav - Baník: Ostravané srovnali na 1:1! Šindelář hlavou lízl balon do brány
720p 360p

Mladá Boleslav - Baník: Komličenko uklízel do prázdné brány a Středočeši vedou 1:0!
720p 360p

Mladá Boleslav - Baník: Tlak domácích. Konaté si udělal prostor, ale střílel nepřesně
720p 360p

Mladá Boleslav - Baník: Mareš vypálil ze střední vzdálenosti nad břevno
720p 360p

Mladá Boleslav - Baník: Laštůvka vyběhl daleko z brány, Přikryl nedostal míč do sítě

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky