SESTŘIH: Karviná - Sparta 1:3. Pražané museli otáčet, rozhodl Stanciu | iSport.cz
10. listopadu 2018 • 15:53

SESTŘIH: Karviná - Sparta 1:3. Pražané museli otáčet, rozhodl Stanciu

Čech oznámil, že ukončí kariéru. Jaké jsou okolnosti jeho rozhodnutí? Čech oznámil, že ukončí kariéru. Jaké jsou okolnosti jeho rozhodnutí?
Třinec - Karlovy Vary: Vlastní gól hostů! Hráči Energie si srazili puk do prázdné branky, 3:1 Třinec - Karlovy Vary: Vlastní gól hostů! Hráči Energie si srazili puk do prázdné branky, 3:1

Fotbalisté Sparty po třech venkovních prohrách v řadě zabrali a v Karviné na půdě předposledního celku tabulky zvítězili 3:1. Pražané sice ve Slezsku prohrávali 0:1, ale pak ve druhém poločasu využili dlouhou přesilovku po vyloučení autora domácí branky Lukáš Budínského. O góly hostů se postarali Uroš Radakovič, Nicolae Stanciu a Srdjan Plavšič. Karvinští jsou šest kol v řadě bez výhry.

Sparta bez potrestaných Kangy a Chipciua měla snahu o aktivní nástup, ale její platonická územní převaha se po čtvrthodině vyšuměla do prázdna. První opravdovou šanci si po pasivní čtvrthodině vytvořila Karviná: Lingr dostala na levém křídle balon za obranu, ale Nita jeho střelu vyrazil.

I tak se úplně změnil obraz utkání. Domácí jako by odhodili úvodní ostych a vysunovali se více do hloubi své útočné poloviny. Z aktivnějšího projevu pramenila i první gólová situace: Stanciu poslal pod tlakem z velké vzdálenosti míč na vlastního gólmana, jenže přihrávku vystihl Guba, kterého fauloval sparťanský brankář a sudí Julínek ve spolupráci s kolegou u videa nařídili penaltu. Tu bezpečně proměnil Budínský.

SESTŘIH: Karviná - Sparta 1:3. Letenští otočili i díky červené kartě, rozhodl Stanciu
720p 360p

Budínský a video se do hlavních rolí záhy dostali znovu. Karvinský záložník ve skluzu trefil Vatajelua, dostal žlutou kartu, kterou ovšem Julínek po další kontrole záznamu přehodnotil na červenou a před Spartou byla dlouhá přesilovka. Ještě v nastavení první půle ji mohl využít Pulkrab, ale po Berkovcově zaváhání a zmatku v malém vápně z otočky minul.

Početní výhodu přesto Pražané zhodnotili brzy. Šest minut po změně stran se do vzduchu zavěsil Radakovič a hlavou trknul do spodního kouta karvinské branky rohový kop Vatajelua.

Fotbalisté Sparty po vítězném duelu v Karviné, který Pražané ovládli 3:1

S psychickým povzbuzeníma proti oslabené Karviné pak ale Sparta herně navrch neměla. Domácí brejky byly nebezpečnější, jako to ukázal v 60. minutě Lingr, který však po akci Ba Louy k vlastní smůle trefil přímo rukavice připraveného Nity. Gólem zaváněla i hlavička Kriváka, které však pár centimetrů chybělo.

Sparta pak nečekaně udeřila v 72. minutě Stanciuem, který si rychle zpracoval odražený balon a skákavým volejem z dvaceti metrů zamířil přesně k tyči. To byl pro Karvinou tvrdý direkt, ze kterého se už nezvedla. Hosté ovládli závěr utkání a po faulu Letiče na Sáčka z penalty přidal ještě třetí gól.

Domácí: 34. Budínský

Hosté: 51. Radaković, 72. Stanciu, 86. Plavšić

Domácí: Berkovec – Čolić (84. Wágner), Krivák, Janečka (C), Jan Moravec – Smrž, Budínský – Ba Loua, Lingr (80. Galuška), Letić – Guba (73. Ramírez).

Hosté: Nita – Sáček, Radaković, Štetina, Civić (79. Costa) – Plavšić, M. Frýdek, Stanciu (C), Vatajelu (56. V. Vukadinović) – Pulkrab (89. Hložek), Tetteh.

720p 360p

Karviná - Sparta: Berkovcovi vyskočil balon z náruče, hosté po velké skrumáži nevyrovnali
720p 360p

Karviná - Sparta: Budínský jde do sprch, ironicky zatleskal rozhodčím
720p 360p

Karviná - Sparta: Budínský tvrdě sestřelil Vatajelua na červenou! Původně dostal jen ŽK

Karviná - Sparta: Stanciův trestňák skončil těsně mimo
720p 360p

Karviná - Sparta: Budínský bezpečně proměnil pokutový kop, domácí vedou 1:0!
720p 360p

Karviná - Sparta: Nita složil Gubu, Julínek po zásahu videa odpískal penaltu!

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2