Kadlec se vrací, začne ve Spartě přípravu. Co všechno ho trápilo? | iSport.cz
Jan Vacek
2. ledna 2019 • 04:59

Kadlec se vrací, začne ve Spartě přípravu. Co všechno ho trápilo?

Autor:
TOP VIDEA
Liberec - Dukla: Kozák krásným lobem zvýšil na 2:0! Liberec - Dukla: Kozák krásným lobem zvýšil na 2:0!
Vítkovice - Třinec: Neskutečný obrat! Poslední gól zápasu vstřelil Kovařčík, 3:4 Vítkovice - Třinec: Neskutečný obrat! Poslední gól zápasu vstřelil Kovařčík, 3:4
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nepodepíše přestupovou smlouvu, nečeká ho slavnostní focení s novým dresem. Přesto ho lze s určitou dávkou nadsázky označit za další zimní posilu Sparty. Podle informací deníku Sport se do přípravy letenského klubu plně zapojí uzdravený útočník Václav Kadlec (26), jenž má za sebou vleklé peripetie se zraněným kolenem. Někdejší obrovský talent českého fotbalu by mohl být dalším dílkem mozaiky, díky které chce Sparta začít dobývat v posledních letech poztrácené pozice.Sparťanským fanouškům i široké fotbalové veřejnosti trochu sešel z očí. Není se čemu divit, do posledního utkání v rudém dresu naskočil Václav Kadlec v květnu loňského roku. Tehdy si v duelu v Jihlavě poranil koleno, ještě před poločasovou přestávkou musel střídat a bylo zřejmé, že ho čeká pauza. Ani on sám však nečekal, že se nucená stopka protáhne na téměř osm měsíců.

Nyní Kadlec hlásí návrat do akce, podle informací deníku Sport by se měl hlásit společně s dalšími členy prvního týmu zítra na startu zimní přípravy. „Vašek je zdravý a připravený k plnému tréninku,“ potvrdil na konci kalendářního roku hráčův agent Pavel Paska.

Po nekonečných peripetiích tak má útočník znovu naději, že se v plné kondici vrátí do akce. To se ostatně očekávalo už na startu sezony, Kadlec se bezprostředně po květnovém zranění podrobil artroskopii, následně začal koleno zatěžovat. „Věřím, že budu brzy zpátky,“ poslal fanouškům vzkaz z letního soustředění Sparty v Rakousku.

Jihlava - Sparta: Nepříjemnost pro Spartu! Kadlec se zranil při došlapu, na hřiště jde Lafata
720p 360p

Koleno ovšem nereagovalo tak, jak by si hráč představoval. Při větší zátěži začalo otékat, Kadlec se proto vydal na šestitýdenní léčení do Německa. Po něm opět začal trénovat, na podzim se zdálo, že by se mohl do v té době zraněními sužovaného kádru vrátit. Jenže přišla další komplikace.

„Útočník Václav Kadlec v pondělí absolvoval lehčí operační zákrok v oblasti kolene. Do konce roku tak do zápasů nezasáhne. Zákrok provedl v Nemocnici Na Františku týmový lékař Miroslav Sinkule,“ informovala začátkem listopadu na svém webu Sparta.

Místo pomoci týmu, kterému se ve druhé polovině hrubě nedařilo, tak byl Kadlec nucen podstoupit další rehabilitační proces. „Občas věci nejdou tak, jak bychom chtěli a očekávali. Není to pro mě lehká situace, vzhledem ke všem okolnostem, ale není všem dnům konec a věřím, že se dám dokupy a ještě všem, co už si myslí, že na to nemám, a hlavně sobě, dokážu, že mám před sebou ještě hodně krásných let,“ napsal na svém Instagramu.

Nyní se výrazně přiblížil tomu, aby svým slovům dostál. Výborná zpráva je to i pro Pražany, trenérovi Zdeňku Ščasnému by se s návratem bývalého hráče Frankfurtu či Midtjyllandu do akce otevřely další možnosti, jak poskládat základní sestavu. Kadlec je sice útočník, nastoupit ale může i na pravém kraji středové formace. Je ovšem velkou otázkou, v jakém rozpoložení, především psychickém, po dlouhé pauze bude.

Minulou sezonu zakončil s bilancí šesti gólů a jedné asistence v 21 zápasech. Víc tref v rudém dresu v nejvyšší soutěži tehdy zvládl pouze Josef Šural (9). Pokud by se Kadlec během krátké zimní přípravy dokázal dostat do dřívější formy, mohl by výrazně pomoci Spartě ve snaze o záchranu mizerně rozjetého ročníku.

TOP podzimní góly Sparty: Zářil Stanciu, o nádhernou trefu se postaral i Frýdek
720p 360p

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenkyČlánky odjinud


Články odjinud