SESTŘIH: Karviná - Opava 1:1. Dva slepený góly, ale derby nenašlo vítěze | iSport.cz
9. února 2019 • 17:39

SESTŘIH: Karviná - Opava 1:1. Dva slepený góly, ale derby nenašlo vítěze

Český fotbal ve strachu, hrozí devastující škody! Co reakce sponzorů?
Čeští fotbalisté v exotice: Němec, Karoch, Caha zkusil Írán

Slezské derby mezi fotbalisty Karviné a Opavy skončilo ve 20. kole první ligy remízou 1:1. Hostující nováček na úvod jara vedl od 13. minuty po gólu Václava Jurečky, ale domácí o dvě minuty později srovnali Tomášem Wágnerem a jeho šestým gólem v této sezoně nejvyšší soutěže. Karviná odpověděla na páteční remízu Dukly a znovu se před ni dostala na nesestupové patnácté místo. Z posledních šesti domácích ligových zápasů však popáté nedokázala vyhrát.

Domácí se sedmi cizinci v základní sestavě sice do zápasu vstoupili aktivněji, ale soupeř je vytrestal hned za první okénko v defenzivě. Hosté ve 13. minutě vyrazili do protiútoku, přenesli hru zprava na levou stranu na rozběhnutého Jurečku, který míč proti Berkovcovi s přehledem křížně uklidil na zadní tyč.

Než by však Karviná stihla upadnout do deprese, stačila bleskurychle odpovědět. Čolič poslal od pravé postranní čáry vcelku nenápadný centr do vápna, kde však Wágner uplatnil výborný výběr místa a z voleje balon z malého vápna poslal do sítě.

SESTŘIH: Karviná - Opava 1:1. Slezké derby nenašlo vítěze

Karviná i díky rychlému vyrovnání zase obživla a snažila se tvořit hru. Zato Opava dále vyčkávala na brejky a chyby soupeře. Také si vytvořila další šanci, ale Žídek ve 32. minutě přestřelil.

Závěr poločasu patřil Karviné. Šrom měl spoustu práce s tečovanou střelou Guby a už v nastavení zachránil s notnou porcí štěstí i Čoličovo zakončení z úhlu.

Pro domácí byla remíza málo a ve druhém poločasu pokračovali v aktivitě. Slibnější situace se tím však otevíraly soupeři, který ale žádné z několika přečíslení nedotáhl. Karviná se svého momentu mohla dočkat v 77. minutě, ale Ba Loua pohotovou střelou z otočky trefil Šromovu náruč.

Opavě naopak bod stačil, a když v poslední desetiminutovce přečkala i několik závarů ve vlastním vápně, odvezla si ho domů. Potřetí za sebou dokázala v lize bodovat a je devátá.

Domácí: 16. Wágner

Hosté: 14. Jurečka

Domácí: Berkovec – Krivák, Rundić, Záhumenský – Čolić, Bukata (67. Faško), Smrž, Budínský (C), Guba (78. Jan Moravec) – Wágner, Ba Loua (87. Kouakou).

Hosté: Šrom – Hrabina (69. Helebrand), Simerský, Radić, Žídek (C) – Zavadil, Jan Řezníček – Jurečka, Janetzký (80. Bernadina), Zapalač – Smola (90+1. Juřena).

Karviná - Opava: Nepříjemná teč nadělala starosti opavskému brankáři

Karviná - Opava: Hostující Žídek se objevil v obrovské šanci, nedokázal ale trefit branku

Karviná - Opava: Zavadil vystrašil střelou z dálky karvinského gólmana

Karviná - Opava: Karviná rychle srovnala, přes hlavu se trefil Wágner

Karviná - Opava: Václav Jurečka posílá svým prvním letošním gólem Opavu do vedení

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky * Tenisové vybavení na Heureka.cz