Dočkal znovu blíž Spartě! V Číně ukončil smlouvu s Henanem | iSport.cz
Jan Vacek
17. února 2019 • 14:30

Dočkal znovu blíž Spartě! V Číně ukončil smlouvu s Henanem

TOP VIDEA
V čem přišly fotbalové hvězdy a jejich drahé polovičky na vyhlášení Fotbalisty roku? V čem přišly fotbalové hvězdy a jejich drahé polovičky na vyhlášení Fotbalisty roku?
Králova premiéra: Jsem rád, že jsem dostal tenhle reprezentační sraz prostor Králova premiéra: Jsem rád, že jsem dostal tenhle reprezentační sraz prostor
VŠECHNA VIDEA ZDE

Příběh, na jehož konci má být návrat Bořka Dočkala do Sparty, napsal svůj druhý díl. Podle informací portálu iSport.cz se reprezentační kapitán o víkendu dohodl s čínským klubem Henan Jianye na předčasném rozvázání kontraktu. Zbývá tedy poslední díl trilogie: dohoda s letenským klubem. To by měl být nejjednodušší krok ze všech tří.Všechno jde podle plánu, může těšit Spartu i agenturu Sport Invest, která Bořka Dočkala zastupuje. Během minulého víkendu se pražský celek domluvil s Henanem na transferové smlouvě, díky níž získá zkušeného středopolaře znovu do svých barev za 1,3 milionu eur (asi 33 milionů korun).

Ve středu pak Dočkal společně se svými agenty odletěl do Číny, aby se svým asijským zaměstnavatelem rozvázal smlouvu, jež měla platit dva roky. Tak se i stalo.

„Jednání v Číně byla náročná, ale smlouva mezi klubem Henan Jianye a hráčem byla ukončena. Bořek je v tuto chvíli na cestě zpátky do Čech, kde by měla v nejbližších dnech proběhnout finální jednání směrem k jeho fotbalové budoucnosti," prohlásil hráčův zástupce Viktor Kolář z agentury Sport Invest.

Dočkal se vrátí do Čech v neděli večer, jeho start v pondělní dohrávce 21. kola FORTUNA:LIGY na Dukle je vyloučený. Začátkem příštího týdne přijde řada na třetí a poslední krok. Tedy na dohodu mezi hráčem a Spartou. To by měl být nejsnazší krok ze všech, obě strany jsou na spolupráci předběžně domluveny.

V průběhu týdne by pak měl být Dočkal oficiálně představen jako další zimní posila Letenských a nic nebude bránit tomu, aby příští neděli naskočil do očekávaného střetu s Baníkem.

Dočkal míří zpět do Sparty! Co by na Letnou mohl přinést?
720p 360p

LIGOVÝ INSIDER: Dočkalův příchod do Sparty? Odnést to může Kanga
1080p 720p 360p

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenkyČlánky odjinud


Články odjinud