Dočkal znovu blíž Spartě! V Číně ukončil smlouvu s Henanem | iSport.cz
Jan Vacek
17. února 2019 • 14:30

Dočkal znovu blíž Spartě! V Číně ukončil smlouvu s Henanem

Autor: Jan Vacek
TOP VIDEA
Dvě minuty od LM. Ulich prozradil, o kolik milionů přišel. Co ho živí dnes? Dvě minuty od LM. Ulich prozradil, o kolik milionů přišel. Co ho živí dnes?
Duda o konci Rolinka: Zaráží mě, v jaké se situaci se nachází hokej v Pardubicích Duda o konci Rolinka: Zaráží mě, v jaké se situaci se nachází hokej v Pardubicích
VŠECHNA VIDEA ZDE

Příběh, na jehož konci má být návrat Bořka Dočkala do Sparty, napsal svůj druhý díl. Podle informací portálu iSport.cz se reprezentační kapitán o víkendu dohodl s čínským klubem Henan Jianye na předčasném rozvázání kontraktu. Zbývá tedy poslední díl trilogie: dohoda s letenským klubem. To by měl být nejjednodušší krok ze všech tří.Všechno jde podle plánu, může těšit Spartu i agenturu Sport Invest, která Bořka Dočkala zastupuje. Během minulého víkendu se pražský celek domluvil s Henanem na transferové smlouvě, díky níž získá zkušeného středopolaře znovu do svých barev za 1,3 milionu eur (asi 33 milionů korun).

Ve středu pak Dočkal společně se svými agenty odletěl do Číny, aby se svým asijským zaměstnavatelem rozvázal smlouvu, jež měla platit dva roky. Tak se i stalo.

„Jednání v Číně byla náročná, ale smlouva mezi klubem Henan Jianye a hráčem byla ukončena. Bořek je v tuto chvíli na cestě zpátky do Čech, kde by měla v nejbližších dnech proběhnout finální jednání směrem k jeho fotbalové budoucnosti," prohlásil hráčův zástupce Viktor Kolář z agentury Sport Invest.

Dočkal se vrátí do Čech v neděli večer, jeho start v pondělní dohrávce 21. kola FORTUNA:LIGY na Dukle je vyloučený. Začátkem příštího týdne přijde řada na třetí a poslední krok. Tedy na dohodu mezi hráčem a Spartou. To by měl být nejsnazší krok ze všech, obě strany jsou na spolupráci předběžně domluveny.

V průběhu týdne by pak měl být Dočkal oficiálně představen jako další zimní posila Letenských a nic nebude bránit tomu, aby příští neděli naskočil do očekávaného střetu s Baníkem.

Dočkal míří zpět do Sparty! Co by na Letnou mohl přinést?

LIGOVÝ INSIDER: Dočkalův příchod do Sparty? Odnést to může Kanga

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava
Články odjinud


Články odjinud