SESTŘIH: Slavia - Slovácko 4:0. Jasná výhra lídra, Masopust se poprvé trefil

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Slavie zvítězili ve 22. ligovém kole nad Slováckem 4:0. Od 26. minuty vedli po vlastním gólu Vlastimila Daníčka a ještě do pauzy přidal pojistku Lukáš Masopust. Po změně stran se trefil Josef Hušbauer, pak nedal penaltu Milan Škoda, ale za dvě minuty uzavřel skóre Tomáš Souček. Pražané napravili minulou ligovou prohru 0:2 v Plzni a před západočeským obhájcem titulu dál vedou tabulku o tři body. Slovácko nebodovalo poprvé po třech kolech a je deváté.

Slávistický trenér Trpišovský udělal po čtvrteční výhře 4:1 v Genku a postupu do osmifinále Evropské ligy tři změny v sestavě. Na levé straně místo zraněných Zmrhala a Bořila nastoupili Zelený se Stochem a ve středu zálohy místo Traorého dostal přednost Hušbauer.

Slovácko povzbuzené sérii výher nepřijelo do Edenu jen bránit a v první půli hrálo s favoritem otevřenou partii. Tým z Uherského Hradiště měl dokonce úvodní velkou šanci, Janoškovu důraznou hlavičku pod břevno však vyrazil gólman Kolář nad břevno.

V 26. minutě otevřeli domácí skóre. Daníček se srazil ve vlastním vápně se spoluhráčem a následně završil smolnou chvilku nešťastnou tečí Škodovy střely do vlastní sítě. Slovácko v lize inkasovalo po třech zápasech.

SESTŘIH: Slavia - Slovácko 4:0. Sešívaní neměli slitování, hotovo bylo do hodiny

Hosté byli i po obdrženém gólu aktivní. Ve 34. minutě se dostal k zakončení Daníček a jeho tečovaná střela skončila těsně nad. To Slavia byla mnohem produktivnější. Ve 40. minutě utekl obraně Slovácka Stoch, nacentroval do vápna a Masopust z první před brankářem nezaváhal. Při druhém soutěžním startu za Pražany po zimním příchodu z Jablonce a jubilejním 150. ligovém utkání poprvé na jaře skóroval.

Trenér Slovácka Svědík po přestávce poslal na trávník dva čerstvé hráče Rezka s Hellebrandem, Slavia už ale držela otěže utkání pevně v rukách. V 56. minutě se v rohu vápna uvolnil Hušbauer a technickou střelou do horního rohu zvýšil na 3:0.

V 74. minutě mohl přidat další gól Škoda, který ale z penalty po zákroku hostujícího Rezka na Součka přestřelil. Trefil se až o dvě minuty později Souček z dorážky po střele střídajícího Baluty. Slavia potvrdila pozici týmu s nejlepším útokem a vyrovnala svou nejvyšší výhru v ligové sezoně.

Vše o Slavii čtěte ZDE>>>

Domácí: 26. Milan Škoda, 40. Masopust, 56. Hušbauer, 76. T. Souček

Hosté:

Domácí: O. Kolář – Coufal (78. Frydrych), Kúdela, Deli, Zelený – T. Souček, Král (75. Traoré) – Masopust (69. Baluta), Hušbauer, Stoch – Milan Škoda (C).

Hosté: Trmal – Juroška, S. Hofmann, Mich. Kadlec, Divíšek (75. Reinberk) – V. Daníček (C) – Jaroslav Diviš, Janošek, Havlík (46. Hellebrand), Navrátil – Zajíc (46. Jakub Rezek).

Slavia - Slovácko: Hoďte tam ručník! Souček zvyšuje na 4:0

Slavia - Slovácko: Škoda nezvládl situaci a zahodil penaltu!

Slavia - Slovácko: Penalta pro domácí, verdikt potvrdilo video

Slavia - Slovácko: Hušbauerův střelecký pozdrav Trmala nevystrašil

Slavia - Slovácko: Svědík ven! Sudí vykázal trenéra na tribunu
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Slavia - Slovácko: Hušbauerova lahůdka! Exkluzivní ranou zavěsil k tyči, 3:0

Slavia - Slovácko: Janoškova rána volala po nebezpečí!

Slavia - Slovácko: Krásný gól sešívaných! Parádní centr Stocha zužitkoval s přehledem Masopust, 2:0

Slavia - Slovácko: Daníček mohl odčinit své zaváhání! Jeho střela skončila těsně nad břevnem

Slavia - Slovácko: Smolař Daníček! Srazil se s Hofmannem a pak míč tečoval do vlastní sítě

Slavia - Slovácko: Zachránce Kolář! Luxusní hlavičku Janoška vytěsnil nad břevno

Slavia - Slovácko: Janoškova jedovka skončila kousek nad břevnem!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905