FAČR navázala spolupráci s Němci. Chce využít jejich zkušenosti s videem | iSport.cz
1. března 2019 • 15:42

FAČR navázala spolupráci s Němci. Chce využít jejich zkušenosti s videem

Autor: ČTK
TOP VIDEA
České Budějovice - Baník: Smola zužitkoval sólo a pojistil vedení Ostravy! 2:0 pro hosty
Pokorný chválil Kometu: Přiblížili jsme se hře play off
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalová asociace ČR bude v projektu videorozhodčího spolupracovat s německým svazem. Na summitu FIFA v Římě se na tom domluvili nejvyšší představitelé obou asociací. FAČR chce získat maximum zkušeností od svazu, který technologii využívá při všech zápasech nejvyšší bundesligové soutěže."Dohodli jsme se s německými kolegy na určité spolupráci, chceme od nich čerpat maximum informací a zkušeností. Zároveň bychom chtěli vyjádřit poděkování předsedovi německého svazu Reinhardu Grindelovi za nesmírně vstřícný postoj vůči takové spolupráci," uvedl na webu FAČR předseda asociace Martin Malík.

V české lize je momentálně videorozhodčí nasazen do tří zápasů jednoho kola. V nadstavbové skupině o titul pro šest nejlepších týmů ho Ligová fotbalová asociace, která řídí profesionální soutěže, plánuje využít ve všech utkáních.

Předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík v únoru vyzval k co nejrychlejšímu zavedení videa do všech zápasů nejvyšší soutěže a ke schůzce vybraných ligových partnerů a klubů. Zároveň dodal, že Pražané jsou ochotni podílet se na spolufinancování.

V Římě probírali představitelé jednotlivých národních asociací projekt videa s předsedou komise rozhodčích FIFA Pierluigim Collinou. "Vzhledem k naší dlouhodobé snaze o rozvoj videorozhodčího a také aktuální aktivitě Jaroslava Tvrdíka v oblasti co nejrychlejšího zavedení videa do všech utkání domácí nejvyšší soutěže jsme tyto přednášky využili k získání řady dalších a cenných informací," uvedl Malík.

Na summitu se také řešilo možné rozšíření Ligy národů do celosvětového měřítka. Dosud se nová soutěž, která do velké míry nahrazuje přípravné zápasy, hrála od loňského podzimu jen v Evropě.

"FIFA samozřejmě reaguje na velmi úspěšný start Ligy národů v rámci Evropy a připravuje její start v rámci konfederace CONCACAF (Severní a Střední Amerika). Ráda by jí tak dala určitý mezikontinentální přesah. Jde o zajímavou myšlenku, která však má už v tak nabitém kalendáři řadu logistických a termínových otazníků," uvedl Malík.

"Členské asociace UEFA však pověřily členy jejího výkonného výboru, aby vedli další jednání a vyprecizovali všechny otázky. A to ještě předtím, než dojde k vyjádření podpory ze strany členských zemí UEFA," dodal.

LIGA NARUBY: rabona, co skončila v kotrmelcích a Baroš v MMA

TOP 5 ZIMNÍCH POSIL: Karlsson bude trhák, Dočkal přijal roli vůdce

SE SIMONOU: Jiránek o odvrácené straně slávy, pivu, autech i Rusku

Témata:  FAČR, video, fotbal, Sport
 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava
Články odjinud


Články odjinud