Jednal VAR správně při penaltě pro Slavii? Odborníci mají různé názory | iSport.cz
3. března 2019 • 19:11

Jednal VAR správně při penaltě pro Slavii? Odborníci mají různé názory

Autor: šq
TOP VIDEA
Ochutnávka z pohledu za kulisy hokejové Plzně. Jak se připravují brusle na zápas? Ochutnávka z pohledu za kulisy hokejové Plzně. Jak se připravují brusle na zápas?
SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje? SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bohemians vedli 1:0, za chvíli prohrávali 0:1. Video jim v utkání proti Slavii v rámci 23. kola FORTUNA:LIGY sebralo gól a nařídilo proti nim penaltu. Je to sice vrcholně nechtěný důsledek projektu VAR, ale jeho pravidlům neodporuje. Prostě se může přihodit. Horší je jiná věc – dva přední čeští odborníci na VAR se zásadně rozcházejí v tom, zda se konkrétně v případě souboje Daniela Krcha a Lukáše Masopusta mělo video do zápasu zapojit. Lídr ligy nakonec souboj ovládl 3:0.Martin Wilczek, místopředseda komise rozhodčích a její vůdčí odborná síla, o tom nepochybuje. „Vzhledem k tomu, že pan Královec následně rozhodl o pokutovém kopu, tak VAR zasáhl dobře. Pořád platí, že to je závažné pochybení. Vždyť přece nenařízení pokutového kopu je závažné pochybení. Postup je tedy správný. Je smůla, že na druhé straně padl gól, ale to na věci nic nemění,“ říká.

Roman Hrubeš, garant projektu VAR při Ligové fotbalové asociaci, který byl v loňském roce odvolán z komise rozhodčích, to vidí naprosto opačně. „Podle mého názoru bylo v tomto případě video použito v rozporu s protokolem a duchem projektu. VAR nemá hledat lepší řešení konkrétních situací, ale upozornit hlavního sudího na zjevná a zcela neoddiskutovatelná pochybení. A tento incident za zjevné pochybení nepovažuji, což je vidět už i na tom, kolik protichůdných reakcí vyvolal.“

Vše o Slavii čtěte ZDE>>>

Vše o Bohemians čtěte ZDE>>>

SESTŘIH: Bohemians - Slavia 0:3. Jasnou výhru hostů v derby přehlušilo kontroverzní video

Bohemians - Slavia: Video v hlavní roli! Bohemians není uznán gól, Slavia kope penaltu

Bohemians - Slavia: Souček proměňuje penaltu a sešívaní vedou 1:0!

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava
Články odjinud


Články odjinud