Dohra šlágru: víme, jaké hrozí tresty! Jak projde pyrotechnika kontrolou? | iSport.cz
12. března 2019 • 05:00

Dohra šlágru: víme, jaké hrozí tresty! Jak projde pyrotechnika kontrolou?

TOP VIDEA
TOP 5 hráčů anglické historie: Ani Beckham, Gerrard či Lampard. Králem je legenda United TOP 5 hráčů anglické historie: Ani Beckham, Gerrard či Lampard. Králem je legenda United
SESTŘIH: Třinec - Vítkovice 3:0. Ani napodruhé Bartošákova kouzla na Oceláře nestačila SESTŘIH: Třinec - Vítkovice 3:0. Ani napodruhé Bartošákova kouzla na Oceláře nestačila
VŠECHNA VIDEA ZDE

Řádění fanoušků při zápase Sparta–Plzeň (4:0), které vedlo k vážnému zranění jedné divačky, vyklizení sektoru hostí a zatčení 21 osob, bude mít zcela určitě dohru. Oběma klubům hrozí pokuty ve výši milionů korun, hlavnímu viníkovi zákaz vstupu na fotbalové stadiony až na pět let – a to zdaleka nemusí být vše. „Chtěl bych upozornit, že policie má pravomoc zápas ukončit,“ vyslal českému fotbalu varovný signál ministr vnitra Jan Hamáček. V zamčené části článku najdete postoje klubů k používání pyrotechniky i informace o tom, jak se může dostat přes bezpečnostní kontroly a novinky o stavu zraněné fanynky z Letné.Pyro není zločin, skandují s oblibou fanoušci, kteří s jeho pomocí vytvářejí na stadionech kolikrát působivou atmosféru. Sobota je však vyvedla z omylu. Rachejtle, která vylétla ze sektoru hostí, vážným způsobem zranila patnáctiletou fanynku. A spustila řetězec událostí, na jehož konci policie sektor hostí kompletně vyklidila.

„Bezpochyby jde o nejzávažnější případ způsobený fanoušky v této sezoně, vždyť došlo k házení pyrotechniky, zranění diváka a přerušení zápasu na deset minut,“ vypočítává předseda disciplinární komise LFA Richard Baček těžká provinění, které bude ve čtvrtek projednávat. Tomu odpovídá i maximální možná výše trestů.

Spartě hrozí za nedostatečnou pořadatelskou službu pokuta deset milionů korun a uzavření části stadionu. „Disciplinární komise bude také posuzovat, zdali domácí klub skutečně udělal všechna potřebná opatření,“ dodal Baček.

Plzeň může vyfasovat flastr ve výši pěti milionů korun a zákaz výjezdu svých fanoušků na určitý počet venkovních zápasů.

U hlavního viníka, fanouška Viktorie, který udělal z nevinné rachejtle nebezpečnou zbraň, pak záleží na tom, zda je členem FAČR.

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenkyČlánky odjinud


Články odjinud