Dohra šlágru: víme, jaké hrozí tresty! Jak projde pyrotechnika kontrolou? | iSport.cz
12. března 2019 • 05:00

Dohra šlágru: víme, jaké hrozí tresty! Jak projde pyrotechnika kontrolou?

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Dávid Hancko: NEJ stoper ligy? Připomeňte si jeho TOP3 momenty
iSport podcast: Přijdou posily do Bohemians? Je zájem o Vodháněla a co Pulkrab?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Řádění fanoušků při zápase Sparta–Plzeň (4:0), které vedlo k vážnému zranění jedné divačky, vyklizení sektoru hostí a zatčení 21 osob, bude mít zcela určitě dohru. Oběma klubům hrozí pokuty ve výši milionů korun, hlavnímu viníkovi zákaz vstupu na fotbalové stadiony až na pět let – a to zdaleka nemusí být vše. „Chtěl bych upozornit, že policie má pravomoc zápas ukončit,“ vyslal českému fotbalu varovný signál ministr vnitra Jan Hamáček. V zamčené části článku najdete postoje klubů k používání pyrotechniky i informace o tom, jak se může dostat přes bezpečnostní kontroly a novinky o stavu zraněné fanynky z Letné.Pyro není zločin, skandují s oblibou fanoušci, kteří s jeho pomocí vytvářejí na stadionech kolikrát působivou atmosféru. Sobota je však vyvedla z omylu. Rachejtle, která vylétla ze sektoru hostí, vážným způsobem zranila patnáctiletou fanynku. A spustila řetězec událostí, na jehož konci policie sektor hostí kompletně vyklidila.

„Bezpochyby jde o nejzávažnější případ způsobený fanoušky v této sezoně, vždyť došlo k házení pyrotechniky, zranění diváka a přerušení zápasu na deset minut,“ vypočítává předseda disciplinární komise LFA Richard Baček těžká provinění, které bude ve čtvrtek projednávat. Tomu odpovídá i maximální možná výše trestů.

Spartě hrozí za nedostatečnou pořadatelskou službu pokuta deset milionů korun a uzavření části stadionu. „Disciplinární komise bude také posuzovat, zdali domácí klub skutečně udělal všechna potřebná opatření,“ dodal Baček.

Plzeň může vyfasovat flastr ve výši pěti milionů korun a zákaz výjezdu svých fanoušků na určitý počet venkovních zápasů.

U hlavního viníka, fanouška Viktorie, který udělal z nevinné rachejtle nebezpečnou zbraň, pak záleží na tom, zda je členem FAČR.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Nadstavba FORTUNA:LIGA

Skupina o titul Skupina o Evropu Skupina o záchranu

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělily do tří skupin a hrají nadstavbu. Titul obhájila Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Program a rozpis zápasů Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz
Články odjinud


Články odjinud