Premium
12. března 2019 • 05:00

Dohra šlágru: víme, jaké hrozí tresty! Jak projde pyrotechnika kontrolou?

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slovácko - Sparta 1:3. Favorit měl problémy, pak rozhodla křídla
SESTŘIH: Slavia - Pardubice 3:0. Chytilův koncert a nejrychlejší hattrick historie
VŠECHNA VIDEA ZDE

Řádění fanoušků při zápase Sparta–Plzeň (4:0), které vedlo k vážnému zranění jedné divačky, vyklizení sektoru hostí a zatčení 21 osob, bude mít zcela určitě dohru. Oběma klubům hrozí pokuty ve výši milionů korun, hlavnímu viníkovi zákaz vstupu na fotbalové stadiony až na pět let – a to zdaleka nemusí být vše. „Chtěl bych upozornit, že policie má pravomoc zápas ukončit,“ vyslal českému fotbalu varovný signál ministr vnitra Jan Hamáček. V zamčené části článku najdete postoje klubů k používání pyrotechniky i informace o tom, jak se může dostat přes bezpečnostní kontroly a novinky o stavu zraněné fanynky z Letné.Pyro není zločin, skandují s oblibou fanoušci, kteří s jeho pomocí vytvářejí na stadionech kolikrát působivou atmosféru. Sobota je však vyvedla z omylu. Rachejtle, která vylétla ze sektoru hostí, vážným způsobem zranila patnáctiletou fanynku. A spustila řetězec událostí, na jehož konci policie sektor hostí kompletně vyklidila.

„Bezpochyby jde o nejzávažnější případ způsobený fanoušky v této sezoně, vždyť došlo k házení pyrotechniky, zranění diváka a přerušení zápasu na deset minut,“ vypočítává předseda disciplinární komise LFA Richard Baček těžká provinění, které bude ve čtvrtek projednávat. Tomu odpovídá i maximální možná výše trestů.

Spartě hrozí za nedostatečnou pořadatelskou službu pokuta deset milionů korun a uzavření části stadionu. „Disciplinární komise bude také posuzovat, zdali domácí klub skutečně udělal všechna potřebná opatření,“ dodal Baček.

Plzeň může vyfasovat flastr ve výši pěti milionů korun a zákaz výjezdu svých fanoušků na určitý počet venkovních zápasů.

U hlavního viníka, fanouška Viktorie, který udělal z nevinné rachejtle nebezpečnou zbraň, pak záleží na tom, zda je členem FAČR.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga
Články odjinud


Články odjinud