SESTŘIH: Dukla - Karviná 2:1. Straka kouše porážku, hosté jsou poslední | iSport.cz
15. března 2019 • 19:58

SESTŘIH: Dukla - Karviná 2:1. Straka kouše porážku, hosté jsou poslední

LIGA NARUBY: Rada nachystal lest, v Ďolíčku padl fanoušek z tribuny LIGA NARUBY: Rada nachystal lest, v Ďolíčku padl fanoušek z tribuny
Liberec - Mladá Boleslav: Karlos Vémola vhodil čestné buly Liberec - Mladá Boleslav: Karlos Vémola vhodil čestné buly

Fotbalisté Karviné při premiéře trenéra Františka Straky v předehrávce 25. kola FORTUNA:LIGY prohráli na hřišti Dukly 1:2 a klesli na poslední místo tabulky o dva body za pražského soupeře. Ten v nejvyšší soutěži zvítězil poprvé po osmi utkáních. Už v úvodních pěti minutách se na Julisce trefili domácí Uroš Djuranovič z penalty a kapitán Branislav Miloševič, do přestávky snížil Tomáš Wágner.

Dukle dokonale vyšel úvod. Miloševič v pokutovém území spadl po lehkém kontaktu s Čoličem a rozhodčí Julínek nařídil pokutový kop, který už ve třetí minutě proměnil Djuranovič. Pro nejlepšího střelce Pražanů to byl pátý gól v ligové sezoně.

Opařená Karviná už za dvě minuty znovu inkasovala. Hadaščok nacentroval do šestnáctky a volný Miloševič umístěnou hlavičkou překonal brankáře Berkovce. Dukla se v nejvyšší soutěži dostala do dvoubrankového vedení poprvé od říjnového zápasu právě proti Karviné, který vyhrála 2:0.

Po delší pasáži bez větších šancí hosté ve 32. minutě snížili z první střely na branku. Záhumenský nacentroval do vápna na Wágnera a ten po otočce zamířil přesně k tyči.

SESTŘIH: Dukla - Karviná 2:1. Záchranářský souboj rozhodly branky z úvodu utkání
720p 360p

Nejlepší karvinský kanonýr zaznamenal osmou ligovou trefu v ročníku a po chvilce dokonce mohl vyrovnat, jenže samostatný únik zahodil a zbrkle vypálil nad břevno.

První větší šanci druhé půle si vypracovala Dukla. Povedenou akci zakončil Holík přízemní střelou, kterou Berkovec vytáhnul na roh. Domácí gólman Hruška poté zneškodnil pokus střídajícího Ba Louay.

Karvinští byli v závěru aktivnější a Duklu zatlačili, ale slibné akce nedotáhli. Hruška chytil další střelu Ba Louay. V 86. minutě mohl přidat pojistku Podaný, ale sám před Berkovcem trefil jen nohu hostujícího brankáře. Dejvické mužstvo těsné vedení udrželo, přestože Djuranovič byl v nastavení vyloučen po druhé žluté kartě. Dukla v první lize Slezany porazila počtvrté za sebou.

Domácí: 3. Djuranović, 5. Milošević

Hosté: 32. Wágner

Domácí: M. Hruška – Bezpalec, Ostojić, D. Souček – Hadaščok (90+1. Douděra), Lu. Holík (70. P. González), Marek Hanousek, Doumbia (46. Daniel Tetour), Milošević (C) – Podaný, Djuranović.

Hosté: Berkovec – Čolić, Rundić, Djordjević, Záhumenský – Galuška, Lingr (70. Suchan), Bukata (46. Budínský), Smrž, Guba (58. Ba Loua) – Wágner (C).

Klíčové momenty zápasu

Dukla - Karviná: Záhumenský ještě v posledních vteřinách mohl vyrovnat, ale jeho bomba mířila příliš nad
720p 360p

Dukla - Karviná: González nádhernou přihrávkou uvolnil Podaného, ale jeho zakončení Berkovec parádně zlikvidoval
Video patří k placenému obsahu

Dukla - Karviná: Ba Lou napřáhl z dálky, ale Hruška opět připravený
720p 360p

Dukla - Karviná: Budínský poslal do šance Ba Loua, který ale Hrušku nepropálil
720p 360p

Dukla - Karviná: Nepřesnou rozehrávku hostů nepotrestal Holík! Jeho střela mířila těsně vedle Berkovcovy brány
720p 360p

Dukla - Karviná: Wágner měl na kopačkách vyrovnávací branku, ale mířil vysoko nad Hruškovu bránu
720p 360p

Dukla - Karviná: Po přizvednutém centru Záhumenského Wágner překonal Hrušku a kontaktní brankou snížil na 2:1

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky