SESTŘIH: Karviná - Baník 2:0. Domácí ovládli derby, Straka má první výhru

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Fotbalisté Karviné porazili v utkání 26. kola FORTUNA:LIGY Ostravu 2:0 a poprvé v tomto kalendářním roce si připsali plný bodový zisk. Zvládnuté slezské derby zároveň znamená první výhru Františka Straky v novém působišti. Jeho svěřenci vstřelili obě branky v druhé půli, trefili se záložník Lukáš Budínský a útočník Petr Galuška. Karviná se tak minimálně do zítra posunula na předposlední příčku před pražskou Duklu, kterou čeká duel v Opavě. Baník zůstává pátý.

V prvním poločase slezského derby bylo od začátku vidět, že oba celky dlouho nevyhrály a nutně potřebují body. Hrálo se velmi opatrně a do jediné výrazné šance se v úvodním dějství dostal ve čtvrté minutě Ba Loua, který šel sám na gólmana Laštůvku, ale neuspěl.

Ostrava se ke slovu dostala až krátce před přestávkou, ale branku domácích neohrozila. Velkou zásluhu na tom měl i stoper Dreksa, který nastoupil poprvé po osmiměsíční pauze zaviněné zraněním. A rovnou také od trenéra Straky dostal kapitánskou pásku.

"Jsem šťastný, že jsme slezské derby vyhráli. Kluci do puntíku plnili pokyny a musím znovu říct, že jsem moc rád za tři body. Vážím si jich," řekl na klubovém webu Straka. "Základním článkem obrany byl navrátilec Pavel Dreksa. Ale celá obranná čtyřka odehrála kvalitní utkání," dodal.

Baník se po přestávce pokusil oživit hru střídáním a trenér Páník místo Šašinky poslal do druhého poločasu do útoku bývalého reprezentanta Baroše, ale do vedení šli domácí. V 49. minutě Ba Loua rozehrál rohový kop, po kterém hlavou skóroval Budínský.

Karviná byla i nadále aktivnější a v 72. minutě se dočkala odměny, když se po kombinaci Budínského s Ba Louou prosadil střídající Galuška. V závěru ještě mohl přidat třetí gól Ba Loua, který vystihl rozehrávku soupeře, ale jeho střelu z hranice vápna vytěsnil Laštůvka.

Karviná se tak dočkala prvního vítězství pod vedením trenéra Straky a naplno bodovala po sedmi zápasech. V tabulce si polepšila na předposlední místo o bod před Duklu, která má však utkání k dobru. Ostrava naopak prohrála čtvrté z posledních pěti utkání a na pátém místě ji dělí už jen pět bodů od sedmé Mladé Boleslavi a osmého Liberce.

"Domácí zaslouženě vyhráli, protože do zápasu dali srdce, protože hrají o život," řekl trenér Ostravy Páník. "My bohužel hrajeme bezstarostný fotbal a myslíme si, že to uhrajeme bezbolestně. Musíme se probrat." prohlásil.

Domácí: 49. Budínský, 72. Galuška

Hosté:

Domácí: Berkovec – Krivák, Dreksa (C), Rundić, Záhumenský – Smrž, Budínský – Guba (63. Galuška), Lingr (90+2. Bukata), Ba Loua (89. Suchan) – Wágner.

Hosté: Laštůvka – Procházka (75. Granečný), Stronati, Šindelář – Fillo, R. Hrubý (C), Jánoš, Fleišman – Diop (70. O. Šašinka), J. Šašinka (46. Baroš), Kuzmanović.

Klíčové momenty utkání:

Karviná - Baník: Ba Loua v ráží! Využil hrubek Fleišmana a Jánoše, Laštůvka zasahoval
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video
Karviná - Baník: Ba Loua stál za dalším gólem! Po Galuškově trefě vedou domácí už 2:0!
Karviná - Baník: Fanynky hostů se svlékly do půl těla! A pak spustily choreo
Karviná - Baník: Budínský pohotovou hlavičkou posílá domácí do vedení - 1:0!
Karviná - Baník: Ba Loua se opřel do míče z první, Laštůvku přinutil k zákroku
Karviná - Baník: Ženy a děti v ostravském kotli! Podívejte se, jak nahradily ultras
Karviná - Baník: Jakub Šašinka hlavičkoval vedle domácí brány
Karviná - Baník: Ba Louova technická rána málem zapadla do sítě
Karviná - Baník: Guba si na lajně povodil soupeře, pak domácí nasadili dvoje housle
Fanoušci Baníku protestují a fandí před karvinským stadionem
Karviná - Baník: Ba Loua v souboji jeden na jednoho proti Laštůvkovi selhal!

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905