SESTŘIH: Zlín - Slavia 1:0. Pražané i po prohře ovládli základní část | iSport.cz
21. dubna 2019 • 18:56

SESTŘIH: Zlín - Slavia 1:0. Pražané i po prohře ovládli základní část

720p360p
Zlín - Slavia: Džafičova nechytatelná pumelice zaplula rovnou do šibenice, 1:0
Slavia po oslavách trénovala. Ožrat se do němoty? To nešlo, hlásí Coufal Slavia po oslavách trénovala. Ožrat se do němoty? To nešlo, hlásí Coufal
Svobodu vzal na MS do Rigy, teď Hadamczik vzpomínal: Adam žil pro kolektiv. Jako trenér měl co nabídnout Svobodu vzal na MS do Rigy, teď Hadamczik vzpomínal: Adam žil pro kolektiv. Jako trenér měl co nabídnout

Fotbalisté Slavie Praha vyhráli základní část první ligy. Červenobílí sice v 29. kole překvapivě podlehli ve Zlíně 0:1 po gólu Adnana Džafiče z 60. minuty, ale díky remíze Plzně v Příbrami 1:1 mají v tabulce před druhými Západočechy před posledním kolem náskok čtyř bodů.

Slávisté tak budou mít v nadstavbové skupině o titul, kterou bude hrát šest nejlepších týmů soutěže, výhodu domácího prostředí v zápasech s druhým, třetím a čtvrtým celkem po základní části. Mistrovská Plzeň skončí po 30 kolech druhá.

Slavia, která ve čtvrtek vypadla po prohře v odvetě čtvrtfinále 3:4 na půdě Chelsea z Evropské ligy, v lize nebodovala poprvé po sedmi kolech a nezvítězila podruhé za sebou. Zlín naopak bodoval po předchozích čtyřech prohrách a výhrou oslavil 100 let od založení klubu.

Trenér Slavie Trpišovský poslal na hřiště od začátku oproti duelu s Chelsea Hušbauera, Zeleného, Balutu, Stocha a Škodu. Zlín, který nastoupil v netradičních červenobílých retrodresech, vyrukoval se dvěma hroty Poznarem a Vyhnalem.

SESTŘIH: Zlín - Slavia 1:0. Sešívaní překvapivě padli, rozhodla dělovka Džafiče
720p 360p

Úvodní minuty patřily sebevědomé Slavii a v nich přišla i velká šance. Balutovu střelu vyrazil Rakovan a Škodova dorážka jen těsně minula zlínskou branku.

Domácí jubilanti ovšem velmi brzy zahodili ostych a pustili se do vedoucího týmu ligy. Vyhnal se snažil přelobovat Koláře, Hlinka pálil z hranice šestnáctky těsně vedle a další Vyhnalův sprint za obranu Slavie musel hasit rychlým vyběhnutím slavistický brankář. Po rohu pak Buchta hlavičkoval vedle.

Slavia přidala až v závěrečně čtvrthodině první půle. Hušbauer protáhl Rakovana a nebezpečnou standardku vyřešil opět zlínský gólman. Největší šanci ale spálil po brejku domácí Poznar, když z ideální pozice neprostřelil Koláře. Na druhé straně chyběl Zelenému jen kousek.

Hned v úvodu druhé půle spálil další tutovku domácích před Kolářem Džafič, jehož vyslal tváří v tvář Poznar. Vedoucí tým tabulky to ale nijak nevyburcovalo k vyšší aktivitě a už přišel gólový trest. Až příliš volný Džafič měl v 60. minutě dost času k zamíření a z více než 20 metrů se trefil ideálně do šibenice.

Hosté zvýšili obrátky, prospělo jim střídání, nicméně vyložené šance si dnes v černém hrající Slavia nevytvořila. Nestalo se tak ani v nervózním a často rozkouskovaném závěru.

Domácí: 60. Džafić

Hosté:

Domácí: Rakovan – Li. Holík, Hnaníček, P. Buchta, Gajić, Bartošák – Džafić (90+2. Bačo), Hlinka, Jiráček (C) – Vyhnal (86. Jakubov), Poznar (72. Železník).

Hosté: O. Kolář – Bořil, Kúdela, Ngadeu, Zelený (82. Olayinka) – T. Souček, Traoré – A. Baluta (60. Masopust), Hušbauer, Stoch (68. Van Buren) – Milan Škoda (C).

720p 360p

Zlín - Slavia: Poznara v jasné gólovce vychytal Kolář!

Zlín - Slavia: Po centru Bartošáka se natahoval Hlinka a mířil těsně vedle
720p 360p

Zlín - Slavia: Hlavičku Součka zpacifikoval Rakovan
720p

Zlín - Slavia: Dělovku Baluty vyrazil Rakovan, dorážku pak poslal Rumun těsně vedle
720p 360p

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program nadstavby Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

Hokejová extraliga 2018/2019: Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY