DEBATA SPORTU: Jak pokračuje hledání trenéra pro Spartu? | iSport.cz
29. dubna 2019 • 18:50

DEBATA SPORTU: Jak pokračuje hledání trenéra pro Spartu?

Autor: TV iSport
DEBATA SPORTU: Jak pokračuje hledání trenéra pro Spartu? A kdo ho vybírá?
TOP VIDEA
Trpišovský: Bylo hodně změn, se Stanciem šel výkon hodně nahoru Trpišovský: Bylo hodně změn, se Stanciem šel výkon hodně nahoru
Rozhodčí Jiří Houdek po utkání Olomouce s Českými Budějovicemi Rozhodčí Jiří Houdek po utkání Olomouce s Českými Budějovicemi
VŠECHNA VIDEA ZDE

První zápas bez odvolaného kouče Zdeňka Ščasného má za sebou fotbalová Sparta. V sobotu vyhrála na hřišti Opavy jasně 3:0, mužstvo ze střídačky vedl asistent Michal Horňák. Jde však jen o dočasné řešení, na Letné dál hledají nového trenéra. Klubové vedení aktuálně uvažuje o pěti kandidátech: Václavu Jílkovi, Martinu Haškovi, Pavlu Vrbovi, Martinu Svědíkovi a Adriánu Guľovi. Nad nejvhodnějším adeptem se v další obsáhlé DEBATĚ SPORTU zamýšlejí redaktoři deníku Sport Jan Vacek a Radek Špryňar.Že Pražané utkání v Opavě ovládli, prý nebylo zase takové překvapení. „Většinou to tak bývá. Když se změní trenér, hráči dostanou nový impuls. Jdou zprávy, že ani v kabině už to s trenérem Ščasným tolik nefungovalo, takže spoustě hráčů se možná i ulevilo. A na výkonu to bylo znát, Sparta se zvedla,“ tvrdí Jan Vacek.

Redaktoři v DEBATĚ mluví také o tom, zda Michal Horňák během pár tréninků stihl něco změnit, či jestli je možné, aby v případě vydařené nadstavbové části dostal sledovanou funkci natrvalo.

Další dění by měl výrazně ovlivnit i Tomáš Rosický, sportovní ředitel Letenských. „Bude záležet na něm, aby určil směr a vyrazil pro trenéra, jenž v jeho očích bude ideální,“ doplňuje Jan Vacek s odkazem na zmíněnou pětici.

Radek Špryňar ovšem ideální volbu vidí úplně jinde. „Mně by největší smysl dával Ivan Hašek. Sparta totiž v tuhle chvíli potřebuje opravdu výraznou osobnost, což on splňuje,“ myslí si fotbalový redaktor Deníku Sport.

Jak hledání kouče Pražanů bude dál pokračovat? Co musí udělat Tomáš Rosický? A proč by angažmá bylo velkou výzvou pro kouče Plzně Pavla Vrbu? Odpovědi na tyto otázky najdete ve VIDEU!

SESTŘIH: Opava - Sparta 0:3. Horňákův úspěšný debut, Letenští se výrazně zvedli

Ščasný po dalším výbuchu končí ve Spartě! Kdo by ho mohl nahradit?

Trenér Sparty Michal Horňák před zápasem v Opavě
Trenér Sparty Michal Horňák před zápasem v Opavě

Opava - Sparta: Parádní spolupráce teenagerů! Drchal po Hložkově přiťuknutí zvyšuje na 3:0

Opava - Sparta: Karlsson po Sáčkově sólu zvyšuje na 2:0 pro Letenské!

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava
Články odjinud


Články odjinud