Konec Pivarníka? Nesedlo si to, říká majitel klubu. Zlín myslí na Csaplára | iSport.cz
Michal Koštuřík
2. května 2019 • 15:20

Konec Pivarníka? Nesedlo si to, říká majitel klubu. Zlín myslí na Csaplára

TOP VIDEA
TOP 5 Čechů ve španělské lize: Bílek v zelenobílém i dvojice v Atlétiku
BANÍK 2003-04 (II. část): Heinz o chemii v kabině, jak žila Ostrava a čím Baník předběhl dobu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hádka a pak vyhazov! Konec Romana Pivarníka ve Zlíně, pouhé tři dny před dvojzápasem s Olomoucí v nadstavbové části, přišel podle informací Sportu po výměně názorů s vedením klubu. Trenérovi se údajně nelíbilo, že byl bez jeho vědomí angažován mentální kouč, který promlouval k týmu. Tím vyvrcholila dusná atmosféra, která panovala zejména mezi hráči a Pivarníkem. Sezonu dokončí asistent Jan Kameník. Kdo přijde v létě? Ve hře je prý Josef Csaplár!Mentální kouč u týmu? To je pro některé trenéry jako červený hadr na býka. Své si s ním před pár lety zažil Petr Rada v Jihlavě, nyní urychlil odchod Romana Pivarníka ze Zlína. Nešlo však o jediný důvod, který spolupráci před vyvrcholením sezony ukončil. Dvaapadesátiletý trenér si od začátku nesedl s většinou hráčů, nezískal je na svou stranu. Výkonnost po podzimu, kdy vedl Fastav Michal Bílek, upadala a dvouletý kontrakt s jeho nástupcem byl v úterý vypovězen dohodou.

Pivarníkova mise nebyla úspěšná. Z jedenácti zápasů prohrál devět, marně usiloval o posílení úzkého kádru. „Bohužel se k tomu nemůžu vyjádřit. Mám to ve smlouvě,“ zdržel se košický rodák komentáře k angažmá ve Zlíně, který se pod jeho vedením propadl ze šestého místa na deváté. Od pátku ho čeká nadstavba o konečné sedmé místo a šanci zabojovat o předkolo Evropské ligy.

K této metě se vedení klubu upíná. Vycítilo, že za stávající situace k obrodě nedojde. Mužstvo působilo za Pivarníkovy čtyřměsíční éry frustrovaně. Výkonnost některých borců šla prudce dolů, nevěřili si. „Nesedlo si to, ale víc k tomu nebudeme říkat. Je to interní věc klubu,“ sdělil majitel Zdeněk Červenka.

V pátek povede tým sedmatřicetiletý asistent Jan Kameník se svými pobočníky Davidem Hubáčkem a trenérem gólmanů Otakarem Novákem. Jde o provizorní řešení do konce ročníku. „Teď to nikdo nevezme,“ uvedl zdroj Sportu. Nový hlavní trenér dorazí až po sezoně. Kdo to bude, zatím není známo. Vedení teprve začíná sondovat terén a chce vybírat pečlivě.

Zimní dohoda s Pivarníkem byla šlápnutím vedle. Podle zákulisních informací se Zdeňkové Červenka a Grygera zaobírají myšlenkou vzít Josefa Csaplára, jenž nedávno opustil lavičku Příbrami. Otázkou je, zda by nabídku tak daleko od domova přijal. Chce být totiž nablízku postiženému synovi.

Vše o Zlínu čtěte ZDE>>>

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky * Tenisové vybavení na Heureka.cz
Články odjinud


Články odjinud