Sparta řeší rébus jménem Kanga. Ve hře i varianta, že v týmu skončí | iSport.cz
Jan Vacek
13. května 2019 • 12:41

Sparta řeší rébus jménem Kanga. Ve hře i varianta, že v týmu skončí

Autor: Jan Vacek
TOP VIDEA
FIFA pod širým nebem! Unikátní esportová show iSport LIGA přilákala davy FIFA pod širým nebem! Unikátní esportová show iSport LIGA přilákala davy
Rangers omlazují, ale na play-off teď nemají, tvrdí Pavelec Rangers omlazují, ale na play-off teď nemají, tvrdí Pavelec
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po odvolání trenéra Zdeňka Ščasného a vypršení karetního trestu vypadl ze základní sestavy Sparty, v sobotním utkání se Slovanem byl záložník Guélor Kanga pro porušení týmového kodexu dokonce suspendován. S blížícím se závěrem sezony tak na Letné usilovně řeší, co se zlobivým Gaboncem dál. Podle informací deníku Sport je reálně ve hře i varianta, že africký záložník v klubu v létě skončí.Hráč je to vynikající. Jeden z nejlepších v lize, rozhodně vysoce nadstandardní. Guélor Kanga v sezoně nastřílel už jedenáct branek, k tomu přidal čtyři asistence. To vše zvládl v pouhých 21 startech. Svůj čistě sportovní přínos ale často přehluší excentrickým chováním mimo hřiště.

Během utkání s Baníkem, kterým Sparta otevřela ligovou nadstavbu, už ale hodně přestřelil. V poločase coby náhradník vůbec nevyrazil na rozcvičku, po utkání se nejprve pohádal s Adamem Hložkem, poté ostentativně bojkotoval tradiční děkovačku s fanoušky. A sportovnímu řediteli Tomáši Rosickému došla trpělivost.

„Nedodržel naše stanovená pravidla, která jsou platná pro všechny hráče. Tyto hodnoty přitom definují naši týmovou kulturu a jejich dodržování pro nás je klíčové,“ uvedl Rosický ještě před startem utkání se Slovanem, ve kterém Pražané uspěli 1:0 a definitivně si pojistili bronzové umístění.

Mnohem živějším tématem je ale právě Kanga. Rosický i hlavní trenér Michal Horňák shodně upozornili, že se suspendací Gabonci dveře zpátky do týmu nezavřely. „Guélor se s námi celý týden připravoval, trest přijal. Nadále s ním samozřejmě počítáme, pro zápas s Plzní by měl být v nominaci,“ ubezpečil na tiskové konferenci Horňák.

Podle informací deníku Sport se ale nyní na Letné usilovně řeší, co s Kangou dál. Především pro Rosického to není jednoduché rozhodování. Není tajemstvím, že má pro způsob hry, kterým se zkušený záložník prezentuje, velkou slabost. Kanga je hračička, rozumí si s balonem, má sebevědomí, dokáže volit neotřelá řešení. To všechno je Rosickému hodně blízké.

Na druhé straně už v zimním rozhovoru pro deník Sport mluvil sportovní ředitel Sparty o tom, jak je pro něj důležité chování jednotlivých hráčů. A že chce v klubu zavést takovou kulturu, jakou poznal během své kariéry na štacích v Borussii a Arsenalu. Jak do toho zapadá právě Kanga, si nyní musí v Generali Areně vyhodnotit.

Zdroje Sportu se shodují v tom, že reálně je na stole i varianta, že Kanga v klubu po sezoně skončí. Všechno se bude odvíjet od dvou základních věcí. Tou první je případná nabídka, druhou pak stanovisko nového trenéra. Pokud by neprojevil zájem s excentrickým záložníkem pracovat, nebylo by Kangovo pokračování v rudém dresu příliš pravděpodobné.

Vše o Spartě čtěte zde>>>

Z V R P Skóre B
1. Slavia 35 26 5 4 79:26 83
2. Plzeň 35 24 6 5 57:32 78
3. Sparta 35 20 6 9 59:33 66
4. Jablonec 35 17 6 12 58:32 57
5. Ostrava 35 13 8 14 39:43 47
6. Liberec 35 12 10 13 34:32 46

PĚT MOMENTŮ ligového víkendu: Slavia krůček od titulu a odstavený Kanga

TOP góly 2. kola nadstavby: Kovaříkovo torpédo nebo opavský ťukes

 

Tour de France, Wimbledon, MS v basketbale

Tour de France 2019: trasa 106. ročníku, program, etapy, Češi na startu (6. - 28. července 2019)

Wimbledon 2019: travnatý tenisový grandslam (1. - 14. července 2019)

MS v basketbale mužů 2019: Češi ve skupině i s USA (31. 8. - 15. 9. 2019, Čína)
Články odjinud


Články odjinud