SESTŘIH: Jablonec - Liberec 1:0. Slovanu utekly poháry, rozhodl Holeš

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Liberečtí fotbalisté si evropské poháry v příští sezóně nezahrají. V posledním utkání nadstavbové skupiny o titul prohráli 0:1 v severočeském derby na hřišti Jablonce a skončili v ligové tabulce na šestém místě. Rozhodující gól zápasu vstřelil ve druhé minutě po přestávce domácí obránce Tomáš Holeš.

Domácí: 47. Holeš

Hosté:

Domácí: Hanuš – Holeš, V. Kubista, Břečka, Sobol – Hübschman (C) – Kratochvíl, Trávník (56. T. Pilík), Považanec (90. Lischka), Vatajelu (76. Pleštil) – Doležal.

Hosté: Nguyen – Fukala (69. Kozák), Kačaraba (46. Karafiát), Mara, Hybš – Breite (C), Oscar – Potočný, Micovčák (51. Pešek), Sýkora – Pázler.

3 410 diváků

Karty před zápasem byly jasně rozdány. Zatímco Jablonec měl zajištěn postup do Evropské ligy, Liberečtí na ni mohli myslet jen v případě, že dnes získají více bodů než Ostrava v Plzni. A to se nakonec nestalo, duel o poháry proti Mladé Boleslavi si zahraje Baník.

Hosté měli tudíž v 51. podještědském derby větší motivaci a už ve druhé minutě mohli jít do vedení, jenže Pázler, který na hrotu překvapivě zastoupil Kozáka, ve velké šanci minul. Slovan se snažil v klíčovém utkání sezóny rozhodnout, ale domácí hráli ve větším klidu a brzy získali i pevnější půdu pod nohama. V desáté minutě měl Kratochvíl první slibnou šanci, ale jeho střelu Nguyen vyrazil na roh.

Fotbalisté Liberce se připomněli až před poločasem, ale Oscar ve slibné pozici na hranici šestnáctky pálil nad. Ve 43. minutě znovu Pázler střelecky selhal ve velké šanci, domácí gólman Hanuš jeho pokus zmařil.

Vstup do druhého poločasu vyšel Jablonci. Ve 47. minutě se míč po slabé střele Holeše přes Nguyena došoural za brankovou čáru. Hosté se ještě snažili o zvrat, ale nepomohl jim ani příchod Kozáka. Liberecký kanonýr měl v závěru velkou šanci, jenže v 86. minutě nastřelil jen tyč. Ale ani případný vyrovnávací gól by jeho týmu již nepomohl poté, co Baník v Plzni vyrovnal.

V domácím dresu si poslední minutu zahrál po uzdravení i David Lischka, který má za sebou těžkou operaci srdce a následnou rekonvalescenci.

SESTŘIH: Jablonec - Liberec 1:0. Slovan si poháry nezahraje, rozhodl Holeš

Klíčové momenty utkání

Jablonec - Liberec: Nguyen vybíhá na rohový kop, Kozák hlavičkuje těsně vedle!

Jablonec - Liberec: Lischka je po náročné operaci srdce zpět na hřišti!

Jablonec - Liberec: Pilík po narážečce málem překonal Nguyena

Jablonec - Liberec: Kozák ve stoprocentní příležitosti trefil tyč!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Jablonec - Liberec: Doležal obcházel Nguyena, Kratochvíl spálil velkou šanci

Jablonec - Liberec: Doležalova hlavička málem zapadla do sítě!

Jablonec - Liberec: Jablonec - Liberec: Holeš procedil míč za nešťastníka Nguyena, 1:0 pro domácí!

Jablonec - Liberec: Breiteho pěkná rána zapadla vedle pravé tyče

Jablonec - Liberec: Pázler znovu před Hanušem! Ale jablonecký brankář byl pozorný

Jablonec - Liberec: Oscarova tvrdá rána zpoza šestnáctky byla nepřesná

Jablonec - Liberec: Kratochvíl si hezky obhodil soupeře a přinutil Nguyena k zákroku

Jablonec - Liberec: Breiteho zaváhání dostalo Vatajela do stoprocentní šance!

Jablonec - Liberec: Pázler v tutovce sám před Hanušem selhal!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905