Nadstavba? Kluby i televize řekly svůj názor, Slavia je nejradikálnější | iSport.cz
Martin Mls
6. června 2019 • 16:49

Nadstavba? Kluby i televize řekly svůj názor, Slavia je nejradikálnější

Autor: Martin Mls
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Jágr a Sparta? Dobrý tah z marketingového hlediska, říká expert deníku Sport Pavel Bárta
Karolína Plíšková dovolila Kateřině Siniakové jediný gem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalové Česko má za sebou revoluční sezonu. FORTUNA:LIGA poprvé nekončila po obligátních třiceti kolech, sezona vrcholila nadstavbou. Liga díky většímu počtu zápasů vytěžila víc peněz z televizních práv, ale fanoušky extra porce fotbalu nelákala až tolik, jak se čekalo. Deník Sport se zeptal všech ligových klubů, co si o novince myslí: mistrovská Slavia by ji rovnou zrušila, naopak ostatní kluby by jí vesměs dali šanci. „Po jedné sezoně je brzy něco zásadně měnit,“ zní od nich. V placené části článku najdete i rozhovor s šéfem O2 TV Sport Markem Kindernayem a odpovědi jednotlivých celků v anketě deníku Sport.Ten plán vypadal lákavě. Delší ligová sezona přinese víc vzrušení, hráče prověří víc těžkých zápasů jako jinde v Evropě a kluby víc vydělají – od fanoušků a hlavně od televizí. 

Realita? Nejlépe ji vystihuje slovo: rozpaky. 

Pořadí v elitní šestce, která spolu měla hrát o titul, se po třiceti kolech roztrhalo. A už po druhém díle nadstavby bylo víceméně jasné, že zlato bude patřit Slavii. Fanoušky odrazovaly i další detaily, které nešly ovlivnit: extrémně studené květnové počasí či hokejový šampionát u sousedů na Slovensku. V průměru přišlo 5453 lidí na zápas čili o sto méně než v základní části, která měla nejvyšší návštěvnost za devatenáct let. Na druhé straně ligu celkově vidělo o víc než 200 tisíc diváků více než v minulé sezoně (1 534 362 diváků). 

Nejradikálněji proti novince v anketě Sportu vystoupil Jaroslav Tvrdík, šéf mistrovské Slavie. „Přáli bychom si zrušení nadstavby, její průběh nás o její smysluplnosti nepřesvědčil. Rádi bychom

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.czČlánky odjinud


Články odjinud