Jablonec mění se Zlínem! Za Holeše chce Holíka, odchází Ikaunieks | iSport.cz
10. června 2019 • 18:15

Jablonec mění se Zlínem! Za Holeše chce Holíka, odchází Ikaunieks

Autor: koš
TOP VIDEA
T9Laky má hattrick! Neskutečný pocit, pořád to vydýchávám, říká. Chválil i atmosféru T9Laky má hattrick! Neskutečný pocit, pořád to vydýchávám, říká. Chválil i atmosféru
Rangers omlazují, ale na play-off teď nemají, tvrdí Pavelec Rangers omlazují, ale na play-off teď nemají, tvrdí Pavelec
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zajímavá výměna proběhne na fotbalové trase Zlín-Jablonec. Server isport.cz získal informace o stěhování nadaného obránce Libora Holíka (21) na sever Čech, kde by měl nahradit odcházejícího Tomáše Holeše (Slavia). Opačným směrem míří záložník Jakub Janetzký (21) a útočník Dávis Ikaunieks (25). „Obě strany s tím souhlasí, dotahuje se to,“ tvrdí zainteresovaný zdroj. Jasno by mělo být nejpozději zítra.Jablonec při hledání nástupce tahouna Holeše ukázal do Zlína, kde na konci jara rozkvetl Holíkův talent. Odchovanec Slovácka, jenž už stihl projít Slavií, Jihlavou i Karvinou, umí zahrát na obou krajích obrany i zálohy, zvládne i roli podhrotu. V minulé sezoně naskočil do 28 utkání a vstřelil jeden gól. V závěru patřil k nejlepším hráčům Fastavu a zaujal konkurenci.

Jablonec s ním počítá primárně na kraj obranné čtveřice a je ochoten za něj obětovat dva nepotřebné „kusy“. Ofenzivní středopolař Janetzký v minulém ročníku hostoval v Opavě (29 zápasů, 3 góly) a lotyšský útočník Ikaunieks se marně snažil uchytit v nabitém jabloneckém kádru (13, 0). Ve Zlíně věří, že jej oba borci nakopnou výš. Stejný plán mají v Jablonci s Holíkem. Bude z něj nový Holeš?

Zlín pod trenérem Josefem Csaplárem startuje přípravu zítra. Jablonec příští pondělí. To už by mělo být trio hráčů na nových adresách.

BEST OF LIGA NARUBY: Zinedine Král, videoVrba a MMA Baroš

ZLATÁ PÍŠŤALKA: Zářezy i výkony roku. Kdo vládl rozhodčím a je největší český talent?

 

Tour de France, Wimbledon, MS v basketbale

Tour de France 2019: trasa 106. ročníku, program, etapy, Češi na startu (6. - 28. července 2019)

Wimbledon 2019: travnatý tenisový grandslam (1. - 14. července 2019)

MS v basketbale mužů 2019: Češi ve skupině i s USA (31. 8. - 15. 9. 2019, Čína)Články odjinud


Články odjinud