Změny v trenérském štábu Sparty. Nejen nový asistent, Kováč končí | iSport.cz
17. června 2019 • 09:38

Změny v trenérském štábu Sparty. Nejen nový asistent, Kováč končí

Autor: iSport.cz
TOP VIDEA
iSport podcast: Proč se Sparta při Jílkově debutu rozpadla? Mají hráči správný charakter? iSport podcast: Proč se Sparta při Jílkově debutu rozpadla? Mají hráči správný charakter?
Konec kariéry se blíží, teď chci ale na Turnaj mistryň, říká Strýcová Konec kariéry se blíží, teď chci ale na Turnaj mistryň, říká Strýcová
VŠECHNA VIDEA ZDE

Příchod nového trenéra Václava Jílka není jedinou změnou v realizačním týmu pražské Sparty. Trenér si z Olomouce přivedl asistenta Jiřího Saňáka, který doplní Michala Horňáka. Dosavadní asistenti Petr Janoušek a Radoslav Kováč končí, na vlastní žádost odchází i trenér brankářů Daniel Zítka.Jílkův asistent Jiří Saňák přichází s velkým renomé z mládežnických kategorií, kde trénoval v Baníku Ostrava, Slavii, Olomouci či Mladé Boleslavi. V Boleslavi, Jablonci a Olomouci byl také asistentem u A týmu, po boku německého trenéra Winfrieda Schäfera si vyzkoušel i exotickou štaci v íránském klubu Esteghlal FC.

Dalšími novými tvářemi jsou fyzioterapeuti Adam Kuttenberg a Jan Čápek. První jmenovaný už ve Spartě působil u ženského týmu a v jarní části sezony byl i u mužského áčka, druhý přichází z Jablonce.

Hned pětice lidí naopak Spartu opouští. Odchází asistenti Radoslav Kováč a Petr Janoušek, fyzioterapeut Lukáš Marešovský a videotechnik Roman Hlaváč. Na vlastní žádost končí i bývalý gólman Daniel Zítka, který byl jedním z trenérů brankářů. Tento post zůstává obsazený Mariem Galinovičem, kterého si přivedl někdejší trenér Andrea Stramaccioni.

 

FORTUNA liga - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník OstravaČlánky odjinud


Články odjinud