Baník dává druhou šanci Azevedovi. Páník: Žádného hráče nehodím do koše | iSport.cz
Michal Kvasnica
21. června 2019 • 19:00

Baník dává druhou šanci Azevedovi. Páník: Žádného hráče nehodím do koše

TOP VIDEA
Jílek: Cítil jsem, že mužstvo je silné. Od třetího gólu jsme hru kontrolovali Jílek: Cítil jsem, že mužstvo je silné. Od třetího gólu jsme hru kontrolovali
Sparta - Mladá Boleslav: Sáček nádhernou pumelicí otevírá skóre, 1:0! Sparta - Mladá Boleslav: Sáček nádhernou pumelicí otevírá skóre, 1:0!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nemluví se o něm jako o posile Baníku, protože ostravskému klubu už pár sezon patří. Dyjan Carlos de Azevedo, který se po roce ve Francii v tichosti vrátil, by se do této kategorie však klidně řadit mohl. Jeho loňský bouřlivý odchod do FC Paříž je zapomenut, 28letý Brazilec dostane pod trenérem Bohumilem Páníkem druhou šanci. Hůl nad ním neláme ani vedení, proto není vyloučeno, že ofenzivní univerzál promluví i do složení základní sestavy. „Záleží jen na něm,“ souhlasí kouč.Prioritou ostravského vedení na toto přestupní období bylo posílení ofenzivy, konkrétně pozice hrotového útočníka a pravou stranu záložní řady. To se povedlo Tomášem Smolou a Milanem Lalkovičem, přesto by Baník ještě někoho na kraj uvítal. „Marek Jankulovski už se do toho švunku dostal, pracuje ve dne, v noci. Dovolenou neměl, takže věřím, že kádr dá do kupy a ještě se mu podaří něco zrealizovat,“ usmívá se trenér Bohumil Páník.

Slezané stále nevyloučili příchod Rudolfa Reitera z Bohemians či Romana Potočného z Liberce. Transfer Adriela Ba Louy z Karviné, na kterého se Baník rovněž vyptával, je naopak vzhledem k vyšponované cenovce aktuálně „mrtvý“. Existuje nicméně ještě jedna varianta, která by všechny potenciální posily mohla nechat ve svých klubech a Baník by nestála ani korunu.

Dyjan Carlos de Azevedo.

Baníkovec De Azevedo: ve stresu nadává česky, má rád Petržel(k)u

Brazilský ofenzivní univerzál se do Ostravy v tichosti vrátil po nepovedeném hostování v druholigovém FC Paříž, který na něj neuplatnil opci, což vzhledem k pouhým sedmi odehraným soutěžním utkáním není překvapující.

Poněkud neočekávané, nicméně sympatické, je však gesto Baníku, který podle informací deníku Sport dává Azevedovi, jenž v neděli oslaví 28. narozeniny, druhou šanci. Ne že by na to technický šikula fotbalově neměl, ale v živé paměti je stále jeho loňský vytrucovaný odchod do Francie...

„On a hlavně jeho agent si musí uvědomit, že při jednání musí být korektnost,“ vrací se k bouřlivým negociacím kouč Páník. „Nakonec ho to v jeho letech spíše přibrzdilo. Kdyby byl v Baníku, věřím, že by odehrál určitě více zápasů a mohl být přínosem pro mužstvo. Vyplnil by post, který nám chyběl, mohl dostat obrovský prostor,“ připomíná jarní problémy s úzkým kádrem.

I v současném mančaftu je ještě pár mezer, které by mohl vyplnit právě Azevedo. Jeho výhodou totiž je, že dokáže v útoku zahrát z obou stran i zprostředka, navíc má v sobě oproti Evropanům faktor X v podobě neotřelého řešení. „Žádného hráče, ač ten rozchod nebyl ideální, nesbalím a nehodím do koše. Naopak, možná to trochu přehodnotí v hlavě a uvidíme, jak se bude chovat a jaký bude jeho výkon. Chci mít dvacítku dobrých hráčů, aby byla konkurence,“ dodává Páník.

Vše o Baníku čtěte ZDE>>>

Tomáš Rosický hlavičkuje před Carlosem de Azevedem
Tomáš Rosický hlavičkuje před Carlosem de Azevedem

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník OstravaČlánky odjinud


Články odjinud