SESTŘIH: Jablonec – Bohemians 2:0. Dvěma góly rozhodl Matoušek

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Nový ročník první fotbalové ligy začal výhrou Jablonce nad Bohemians 1905 2:0. Předehrávku prvního kola rozhodla dvěma góly letní posila domácích Jan Matoušek, který se trefil hned v úvodním soutěžním duelu za Severočechy. V 19. minutě otevřel skóre po brejku a v 84. minutě přidal pojistku netradičně hlavou. V nastavení byl ještě po druhé žluté kartě vyloučen hostující Daniel Köstl. "Klokani" nezvítězili v Jablonci v lize pošesté za sebou.

Bohemians v uplynulé sezoně získali více bodů na hřištích soupeřů a aktivně začali venku i tentokrát. Na trávníku, který byl po dešti velmi promáčený, měli v první čtvrthodině mírně navrch, skóre však otevřeli domácí.

Jovovič ještě v 17. minutě trefil boční síť, ale o dvě minuty později už brankář Valeš inkasoval. Domácí gólman Hrubý dlouhým výhozem až k půlící čáře nastartoval Matouška, jenž se dostal do svého typického úniku, obhodil si jednu z letních posil Bohemians Köstla a uklidil míč k tyči. Jablonecká nová tvář skórovala hned v prvním soutěžním duelu za Severočechy.

Hosté mohli do přestávky srovnat. Hrubý v 41. minutě střílený Bartkův centr pouze vyrazil před sebe, ale Vodháněl nedokázal balon dorazit do sítě. V poslední minutě první půle se pak Pražané marně dožadovali penalty za údajnou Hübschmanovu ruku.

Osm minut po pauze mohl zvýšit Jovovič, ale po brejku přestřelil. Na druhé straně o čtyři minuty později ve velké šanci přízemní střelou těsně minul aktivní Vodháněl.

SESTŘIH: Jablonec - Bohemians 1905 2:0. Jasná záležitost Severočechů, řádil Matoušek

Jovovič pak z další střely opět minul a Matouškova tečovaná rána skončila jen rohovým kopem. Domácí v druhé půli kontrolovali hru a v závěru přidali pojistku. V 83. minutě ještě Doležal Valeše z otočky nezaskočil, ale za minutu nacentroval do vápna Jovovič a nekrytý Matoušek netradičně hlavou zamířil přesně k tyči.

Jednadvacetiletý útočný talent dal Bohemians dva góly i v úvodu minulé ligové sezony, kdy ještě v dresu Příbrami pomohl k výhře 4:2. Dvakrát v jednom utkání nejvyšší soutěže se trefil ještě na závěr uplynulého ročníku proti Dukle.

Jablonec, který prohrál poslední tři přípravné zápasy, v prvním kole sezony zvítězil po třech letech. "Klokani" se nedočkali ani čestného gólu, Bartka totiž vychytal Hrubý. V závěru po zbytečném zákroku u lajny dostal druhou žlutou kartu Köstl a podtrhl nevydařenou premiéru za Bohemians.

Domácí: 19. Matoušek, 84. Matoušek

Hosté:

Domácí: V. Hrubý – Li. Holík, Plechatý, Břečka, Sýkora – Hübschman (C), Považanec – Kratochvíl (81. Pleštil), Matoušek (90. Krob), Jovović (87. T. Pilík) – Doležal.

Hosté: Valeš – Hůlka, Köstl, Šmíd (79. Vaníček) – Bartek, Jindřišek (C), Vacek, Podaný – Hronek, Keita (57. Koubek), Vodháněl (71. Nečas).

Nejzajímavější momenty zápasu:

Jablonec - Bohemians: Po ostrém faulu inkasoval Köstl červenou kartu a mizí do sprch

Jablonec - Bohemians: Dělovku Bartka vytáhl Hrubý!

Jablonec - Bohemians: Fantom Matoušek! Skvělý náběh zužitkoval přesnou hlavičkou, 2:0

Jablonec - Bohemians: Pohotový Doležal protáhl Valeše, hostující gólman předvedl důležitý zákrok
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Jablonec - Bohemians: Matoušek pálil z otočky a vybojoval roh

Jablonec - Bohemians: Jovovičův oblouček skončil těsně nad bránou

Jablonec - Bohemians: Mohlo být srovnáno, jenže Vodháněl z ideální pozice netrefil cíl

Jablonec - Bohemians: Jovovičova slibná rána skončila mimo cíl

Jablonec - Bohemians: Hrubý uklouzl ve vápně, Podaný ale jeho zaváhání nepotrestal.

Jablonec - Bohemians: Matoušek v parádním úniku udělal z Köstla žáčka a postaral se o první gól letošní sezony, 1:0.

Jablonec - Bohemians: Jedovka Jovoviče trefila boční síť hostující brány

Jablonec - Bohemians: Po ostrém centru Podaného nebezpečně hlavičkoval Keita

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905