SESTŘIH: Plzeň - Olomouc 3:1. Domácí museli otáčet, rozhodl Kopic

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté Plzně zahájili nový ročník FORTUNA:LIGY domácí výhrou nad Olomoucí 3:1. V prvním poločase Západočeši přišli o obránce Lukáše Hejdu, který se zranil při zákroku na Jakuba Yunise. Tím navíc zavinil penaltu, kterou proměnil Jakub Plšek. Radost hostí ale netravala dlouho, ještě do poločasu srovnal Joel Ngandu Kayamba. Obrat dokonal po krásné akci Jan Kopic a v nastavení definitivně potvrdil výhru Plzně Jan Kovařík. Hanáci dohrávali od 71. minuty v deseti, když byl po druhé žluté kartě vyloučen Jakub Yunis.

Z plzeňských letních posil se do základní sestavy dostal jen záložník Kalvach, který přišel právě z Olomouce. Poprvé od loňského října za Viktorii nastoupil v soutěžním zápase uzdravený útočník Krmenčík.

O první zajímavější moment se postaral Kalvach, jehož dalekonosnou střelu brankář Reichl jen vyrazil před sebe. Ve 24. minutě zahodil velkou šanci Čermák, když v ideální pozici přestřelil olomouckou branku. Domácí se dál trápili v koncovce. Krmenčík hlavičkoval vedle a Čermák minul technickou ranou.

Hosté odolali tlaku favorita a ve 34. minutě nečekaně otevřeli skóre. Yunise v pokutovém území fauloval Hejda a penaltu proměnil Plšek. Olomoučtí v nejvyšší soutěži dali Plzni gól po 654 minutách. Hejda se navíc při zákroku zranil a musel být odnesen ze hřiště.

SESTŘIH: Plzeň - Olomouc 3:1. Viktoria dominovala, ale nadřela se. Otočila i díky vyloučení

Plzeňští však rychle zareagovali a pět minut před pauzou vyrovnali. Čermák přesným centrem vyslal Kayambu, konžský záložník zblízka překonal Reichla a připsal si premiérový ligový gól za Viktorii.

Po pauze jako první zahrozil Krmenčík, jenž po Kayambově přihrávce z úhlu trefil boční síť. Reichl později vyrazil tečovanou střelu aktivního Kayamby. Olomouc po změně stran prakticky jen bránila a v 70. minutě si zkomplikovala situaci, když byl po druhé žluté kartě vyloučen Yunis.

Západočeši využili přesilovku už za dvě minuty. Čermák v šestnáctce přihrál Kopicovi, který se otočil kolem Sladkého a zblízka propálil Reichla.

Ten v závěru ještě podržel Sigmu, když tváří v tváří vychytal Kopice i Kalvacha. Ve čtvrté minutě nastavení přece jen přidal pojistku Kovařík, který přehodil Reichla. Třetí asistenci si připsal Čermák. Plzeň v lize zdolala Olomouc v desátém z posledních jedenácti utkání.

Domácí: 40. Kayamba, 71. J. Kopic, 90+4. J. Kovařík

Hosté: 34. Plšek

Domácí: A. Hruška – Řezník, Hejda (34. Pernica), Brabec, Limberský – Hrošovský (C), Kalvach – Kayamba, Al. Čermák, J. Kopic (88. J. Kovařík) – Krmenčík (78. Chorý).

Hosté: Reichl – Sladký, Beneš (C), Štěrba, Vepřek (90. Zmrzlý) – Texl (70. Pilař), Houska, Greššák, Plšek (81. Nešpor), Falta – Yunis.

Klíčové momenty zápasu

Plzeň - Olomouc: Kovaříkův parádní dloubák završil skóre na 3:1!

Plzeň - Olomouc: Štěrba v pádu málem umlčel plzeňské tribuny

Plzeň - Olomouc: Nadějné plzeňské přečíslení, soupeře ale Chorý nepotrestal

Plzeň - Olomouc: Kopic i Kalvach mohli pojistit výhru, ale perfektně je vychytal Reichl

Plzeň - Olomouc: Kopic se nádherně otočil a obrátil i skóre na 2:1!

Plzeň - Olomouc: Yunis si pomohl loktem v souboji, po druhé žluté jde do sprch!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Plzeň - Olomouc: Krmenčík sám před Reichlem zakončoval do boční sítě

Plzeň - Olomouc: Kayamba poprvé skóruje za Viktorii! Čermákův centr usměrnil do sítě

Plzeň - Olomouc: Hruška se vytasil s robinsonádou proti Houskově pumelici!

Plzeň - Olomouc: Reichl si připsal výtečný zákrok, chytil Kopicovu střelu

Plzeň - Olomouc: Plšek poslal Hrušku na druhou stranu a Sigma vede 1:0!

Plzeň - Olomouc: Yunis zavadil o Hejdovu nohu, sudí píská penaltu pro Sigmu!

Plzeň - Olomouc: Krmenčík v další obrovské příležitosti! Bránu znovu těsně minul

Plzeň - Olomouc: Čermák ve stoprocentní šanci. Po pěkné kombinaci zakončoval nad bránu

Plzeň - Olomouc: Krmenčík v tutovce! Prostřelil Reichla mezi nohama, ale pálil vedle

Plzeň - Olomouc: Kalvachova dalekonosná dělovka vylekala Reichla

Plzeň - Olomouc: Slzy na krajíčku, s kariérou se rozloučili Bakoš a Kolář

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905