Olomouc má posilu do útoku. Bere dvoumetrového světoběžníka Tandira | iSport.cz
Michal Kvasnica
15. července 2019 • 11:25

Olomouc má posilu do útoku. Bere dvoumetrového světoběžníka Tandira

TOP VIDEA
TOP góly 6. kola: Stanciovo dělo nebo přímáky snů od Podaného a Kalvacha TOP góly 6. kola: Stanciovo dělo nebo přímáky snů od Podaného a Kalvacha
Teplice - Plzeň: Hora parádním volejem srovnává na 1:1! Teplice - Plzeň: Hora parádním volejem srovnává na 1:1!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sigma je podle informací iSport.cz blízko získání třetí letní posily, kterou by se měl stát 23letý Ismar Tandir. Téměř dvoumetrový útočník z Bosny a Hercegoviny je po konci v Ružomberoku, kde v minulé sezoně nastřílel devět gólů, bez angažmá. Do Olomouce přijde coby volný hráč, stejně jako Milan Kerbr s Lukášem Greššákem. Hanáci rovněž stále hledají středního záložníka.Jak informoval sportovní manažer Olomouce Ladislav Minář v minulém týdnu na předsezonní tiskové konferenci, klub shání útočníka a středního záložníka. Prvně uvedenou pozici se však Sigmě podle všech indicií brzy podaří vyřešit příchodem Ismara Tandira.

Bosňan, který se narodil v německém Frankfurtu, ale vyrostl v New Yorku, v dubnu skončil v Ružomberoku kvůli neshodám v klubu. Šlo o překvapení, neboť patřil k nejlepším střelcům na Slovensku, navíc vzhledem k věku (23) a výšce (196 cm) také k velmi zajímavému zboží.

SESTŘIH: Plzeň - Olomouc 3:1. Viktoria dominovala, ale nadřela se. Otočila i díky vyloučení

Tandir byl od té doby bez angažmá, doma v USA se připravoval s kondičním trenérem a vyhlížel nové angažmá. Rýsovalo se Německo, Řecko, Rakousko či exotika v Asii, nakonec však zřejmě podepíše smlouvu na Andrově stadionu.

Olomouckým funkcionářům i trenéru Radoslavu Látalovi se tak splní přání posílit ofenzivu o klasického hrotového útočníka, který by doplnil dvojici Jakub Yunis, Martin Nešpor. Tím spíš když Yunis v sobotní ligové premiéře na hřišti Plzně vyfasoval dvě žluté karty a příště proti Zlínu bude chybět.

Předností Tandira je hra zády k bráně, zakončení a navzdory postavě i technika, neboť v mládí prošel akademií New York Red Bulls. „Hodí se do určitého způsobu hry, do tlaku. Když bude mít dobrý servis, co se týče centrů, mohl by být platný,“ řekl před časem iSport.cz kouč David Holoubek, který s ním spolupracoval v Ružomberoku.

Slabiny? Rychlost, presink a složitá povaha.

Nyní bude na realizačním týmu, aby z něj vyždímal to nejlepší. Stále navíc platí, že Sigma by ráda přivedla ještě středního záložníka.

Plzeň - Olomouc: Yunis si pomohl loktem v souboji, po druhé žluté jde do sprch!
Video patří k placenému obsahu

Vše o Olomouci čtěte zde »

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník OstravaČlánky odjinud


Články odjinud