SESTŘIH: Zlín – Slavia 0:1. Mistr začal těsnou výhrou, rozhodl Hušbauer

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Obhájci titulu fotbalisté Slavie vstoupili do nové ligové sezony vydřenou výhrou 1:0 ve Zlíně. Pražané rozhodli v dohrávce prvního kola o svém vítězství zlepšeným výkonem v druhé půli, který korunoval v 70. minutě jediným gólem Josef Hušbauer. V úvodním dějství byli lepší domácí, ale nedokázali využít dvě vyložené šance. Červenobílí oplatili soupeři jarní porážku 0:1 a nový zlínský trenér Josef Csaplár se v soutěžní premiéře bodů nedočkal.

Z letních posil se v základní sestavě Slavie objevil pouze Hovorka, rumunský záložník Stanciu podle očekávání ještě nebyl ani na lavičce. Ryze česká obranná čtveřice mistra bez afrického dua Deli a Ngadeu musela od prvních minut čelit náporu domácích.

Už ve třetí minutě Matejov pořádně protáhl gólmana Koláře a vzápětí se do ještě větší šance dostala zlínská posila Fantiš, který ale z 10 metrů nedokázal prostřelit slavistického brankáře.

Mistrovský tým se na zlínské Letné rozehrával pomalu. Musel čelit vysokému presinku "Ševců" a jen s obtížemi zvládal přechod do útoku. V první půli příliš mnoho šancí neměl. V 17. minutě pálil Hušbauer z 20 metrů těsně vedle, mezi tyče se nevešel ani tečovaný centr Olayinky.

Po půlhodině hry měl na kopačce vedoucí gól Džafič, ale Kolář se opět vyznamenal po jeho přízemní střele. V 37. minutě zavařil vlastnímu brankáři hostující kapitán Souček, když špatnou malou domů nabídl šanci Fantišovi, ten ale hokejový blafák nedotáhl do konce, neboť míč mu na poslední chvíli ukopl Kúdela. Na druhé straně Dostál zneškodnil Bořilův pokus.

SESTŘIH: Zlín - Slavia 0:1. Ševcům srdnatý výkon nestačil, rozhodl Hušbauer

Slavia klidně mohla v poločase prohrávat 0:2 a trenér Trpišovský tak sáhl ke střídání. Do druhé půle nahradil Ševčík nevýrazného Olayinku a hra Slavie dostala větší spád. Brzy přišly tlak i šance. V 56. minutě naskočil na centr Traoré, zamířil téměř přesně, ale Dostál konečky prstů tečoval míč na tyč.

Po hodině Zlín úplně vypadl z role, kterou hrál v první půli. Otěže převzal mistrovský tým a brzy se dočkal i vedoucího gólu. Domácí nedokázali v 70. minutě odkopnout míč, který po sérii odrazů šťastně propadl k Hušbauerovi a ten zblízka propálil Dostála.

Šanci na pojistku měl krátce po nástupu na hřiště v 82. minutě Král, ale nedotáhl své sólo do konce. Slavia pak taktickou hrou nepustila "Ševce" do závěrečného náporu a vítězství uhájila.

Domácí:

Hosté: 70. Hušbauer

Domácí: S. Dostál – Bartošák, Hlinka, P. Buchta, Matejov – Džafić (74. Hnaníček), Podio (82. Nečas), Jiráček (C), Čanturišvili (66. Mašek) – Fantiš, Poznar.

Hosté: O. Kolář – Coufal, Kúdela, Hovorka, Bořil – T. Souček (C) – Olayinka (46. Ševčík), Hušbauer, Traoré (82. Král), Zmrhal – Van Buren (57. Júsuf Hilál).

Nejzajímavější momenty zápasu:

Zlín - Slavia: Gólovou pojistku mohl přidat Zmrhal. Jenže zazdil přečíslení dvou na jednoho

Zlín - Slavia: Král mohl skórovat po pár vteřinách na hřišti. Jeho gólovku ale zrušil Dostál
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Zlín - Slavia: Slibnou střelu Júsufa zastavil Dostál

Zlín - Slavia: Coufal po centru ke vzdálenější tyči mířil vedle

Zlín - Slavia: Po několika odrazech se k míči dostal Hušbauer a zblízka překonal gólmana, 0:1

Zlín - Slavia: Hosté blízko gólu, Traore po rohu mířil hlavou do tyče!

Zlín - Slavia: Zmrhal se natlačil přes Podia, nevyzrál ale na Dostála

Zlín - Slavia: Minelu Součka nepotrestal Fantiš. Hosty zachránil na poslední chvíli Kúdela

Zlín - Slavia: Po centru Součka u přední tyče zahrozil Olayinka

Zlín - Slavia: Poznar krásně prodloužil míč na Džafiče, ten z úhlu prověřil gólmana

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905