SESTŘIH: Slovácko - Budějovice 0:2. Zklamání po Spartě, body bere nováček | iSport.cz
20. července 2019 • 19:05

SESTŘIH: Slovácko - Budějovice 0:2. Zklamání po Spartě, body bere nováček

Slovácko - České Budějovice: Body míří na jih Čech! Ospalé obrany využil Táborský, 0:2
TOP góly 6. kola: Stanciovo dělo nebo přímáky snů od Podaného a Kalvacha TOP góly 6. kola: Stanciovo dělo nebo přímáky snů od Podaného a Kalvacha
Teplice - Plzeň: Hora parádním volejem srovnává na 1:1! Teplice - Plzeň: Hora parádním volejem srovnává na 1:1!

Pokud si fanoušci Slovácka věřili na plný počet bodů po dvou kolech, naděje jim vzali fotbalisté Českých Budějovic. Jihočeši ve druhém dějství FORTUNA:LIGY zvítězili v Uherském Hradišti 2:0, stejným výsledkem jako Jihomoravané před týdnem na Spartě. Střelci zápasu byli Lukáš Provod a Ivo Táborský.

Do zápasu vstoupili aktivněji favorizovaní domácí a od prvních minut si vynutili mírnou územní převahu, jenže bez přesného zakončení. Na centr z pravé strany Dvořák nedosáhl a po rohu Havlíka zase promáchl hostující gólman Staněk, čehož ale Slovácko nevyužilo.

Domácí:

Hosté: 18. Provod, 85. Táborský

Domácí: Trmal – Juroška (81. J. Krejčí), S. Hofmann, Šimko, Reinberk (40. Divíšek) – V. Daníček (C) – M. Petržela (65. Vasiljev), Navrátil, Havlík, Kalabiška – P. Dvořák.

Hosté: Staněk – Čolić, L. Havel, P. Novák, Kladrubský (C) – Schranz (69. Mršić), Javorek (87. Čavoš), Havelka, Provod, Kulhánek – Ledecký (79. Táborský).

4089 diváků

Hosté udeřili prakticky z první vážnější akce. Centr z pravé strany v 18. minutě propadl za Jurošku, kde číhal Provod, jehož hlavička znamenala první českobudějovický gól v novém ročníku a také premiérový ligový gól hostujícího záložníka.

Naopak Slovácko poprvé v sezoně inkasovalo, což přineslo na jeho kopačky nervozitu, nepřesnost a ruku v ruce s tím i pískot z tribun. Až do konce poločasu se z toho Svědíkův tým nemohl dostat, vytvořil si jen náznaky šancí, které ale nemohly organizovanou defenzivu Jihočechů ohrozit. V závěru půle pálil tvrdě budějovický Havelka a při chuti byl i střelec gólů Provod.

Domácí tým po přestávce přece jen přidal, zlepšil pohyb, zpřesnil přihrávky a tím pádem se z jeho tlaku rodily i šance. V 50. minutě servíroval míč před bránu Navrátil, ale Dvořák se role zakončovatele nezhostil dobře, chvíli nato pálil Navrátil těsně nad.

Slovácko zkoušelo dobýt soupeřovu branku všemi možnými způsoby, z pětadvaceti metrů to zkusil kapitán Daníček, ale Staněk jeho tvrdou střelu na dvakrát zneškodnil.

Od 70. minuty se hrálo prakticky jen na přehuštěné polovině Dynama a bylo otázkou, zda domácí zužitkují velký tlak, či odolá defenzíva nováčka. V 82. minutě zahrával přímý kop z více než dvaceti metrů Havlík, ale míč skončil o kousek nad břevnem Staňkovy branky.

Definitivní rozuzlení přinesla 85. minuta, kdy po akci Provoda procpal míč za Trmalova záda Táborský a definitivně tak uťal šance domácích na bodový zisk. Slovácko v první lize s Českými Budějovicemi prohrálo po deseti utkáních a poprvé od roku 2007.

SESTŘIH: Slovácko - České Budějovice 0:2. Nováček zmrazil Uherské Hradiště, pálili Provod a Táborský

Slovácko - České Budějovice: Mršič mohl přidat třetí gól, jeho tečovaný pokus skončil těsně vedle
Video patří k placenému obsahu

Slovácko - České Budějovice: Havlík nebezpečně pálil z trestného kopu a břevno minul o kousek!

Slovácko - České Budějovice: Daníčkova jedovka notně protáhla Staňka

Slovácko - České Budějovice: Navrátil po trestném kopu pálil z výborné pozice nad!

Slovácko - České Budějovice: Provod pálil z úhlu, trefil však boční síť

Slovácko - České Budějovice: Provod zmrazil domácí fanoušky, skvělou hlavičkou otevřel skóre, 0:1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava