27. července 2019 • 20:20

SESTŘIH: Příbram - Bohemians 3:2. Domácí ztratili dvougólový náskok, i tak slaví

0
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby
Q&A: Zadinův výstup. Dědkova práce? Co Varaďa do Sparty a Hořava v Kladně?

Fotbalisté Příbrami se ve třetím kole FORTUNA:LIGY dočkali první výhry. Proti Bohemians sice ve druhém poločase ztratili dvoubrankové vední, když se dvakrát prosadil jejich bývalý hráč Ibrahim Keita rozhodující gól na 3:2 ale vstřelil 10 minut před koncem Radek Voltr.

Domácí: 12. Kodr, 47. Michal Škoda, 81. Voltr

Hosté: 54. Keita, 70. Keita

Domácí: Boháč – Šimek, Tregler, Cmiljanović, Kodr – Alvir (88. T. Jablonský), Jan Rezek (C), Ma. Zeman (75. Hájek), Soldát – Michal Škoda (71. Voltr), Polidar.

Hosté: Valeš – Hůlka, Jindřišek (C), Šmíd – Bartek, Vacek (86. J. Rada), Hronek, Podaný – Vaníček (54. Záviška), Keita, Vodháněl (86. Nečas).

Domácí: Mezera, Hájek, Januška, Jablonský, Voltr, Nový, Kočí

Hosté: Schumacher, Záviška, Nečas, Koubek, Rada, Köstl, Fryšták

Domácí: Tregler, Cmiljanović

Hosté: Šmíd, Vodháněl

Emanuel Marek. Asistenti: Zdeněk Dobrovolný, Jan Váňa. Čtvrtý rozhodčí: Ondřej Berka

Na Litavce, Příbram

4286 diváků

Příbram udeřila z první šance zápasu. Ve 12. minutě nacentroval Zeman od postranní čáry do vápna, kde našel přesně hlavičkujícího Kodra. Dvaadvacetiletý obránce v 35. ligovém utkání oslavil první branku.

V 21. minutě poprvé zahrozili hosté, když se Vodháněl nikým neatakován dostal až do šestnáctky, odkud vystřelil. Brankář Boháč však jeho pokus vyrazil.

Ve 33. minutě byli domácí blízko druhé brance po prakticky totožné situaci jako při první trefě. Zeman, který si připsal 150. ligový start, znovu poslal míč do vápna po standardní situaci a našel Treglera, jenž hlavičkoval vedle. Ve 42. minutě nastřelil Zeman ve vápně Šmídovu ruku, ale rozhodčí Marek penaltu neodpískal.

Příbrami vyšel skvěle vstup i do druhého poločasu. Bohemians se nepovedlo dotáhnout útočnou akci do konce a domácí rychle přenesli hru na druhou stranu. Alvir si zprava potáhl míč do vápna a jeho střela se od Hůlkovy ruky odrazila ke Škodovi, který ve 47. minutě zvýšil.

Za čtyři minuty mohl přidat další branku domácích Alvir, který ale zaváhání gólmana Valeše nevyužil a trefil jen spoluhráče Škodu. O tři minuty později mrzela Příbram promarněná šance ještě více. Podaný se zbavil na hranici šestnáctky Treglera a přihrál Vodhánělovi, který se sice neprosadil, ale Keita se rychle zorientoval a odražený míč uklidil do sítě.

V 61. minutě přihrál domácí Škoda do vápna Alvirovi, který zamířil těsně nad. O šest minut později Podaného dělovku z přímého kopu na druhé straně zneškodnil Boháč. "Klokani" srovnali v 70. minutě. Záviška, jenž nastoupil k 50. utkání v lize, posunul v šestnáctce míč na zakončujícího Keitu a ten se nemýlil.

Příbram si v závěru dokázala vzít vedení zpět. Střídající Voltr si naběhl na roh kapitána Rezka a hlavou překonal Valeše. V 90. minutě mohl Voltr přidat definitivní pojistku, ale jeho přízemní střelu hostující brankář zastavil.

Příbram to už příliš mrzet nemuselo, po remíze 1:1 s Teplicemi a prohře 0:1 v Opavě si připsala první výhru v ročníku. Doma v lize v součtu s baráží neprohrála posedmé za sebou a Bohemians v posledních čtyřech ligových duelech nastřílela 13 gólů. "Klokani" nenavázali na výhru 3:0 nad Mladou Boleslaví z minulého kola a po porážce 0:2 v Jablonci v úvodním kole prohráli venku i podruhé.

SESTŘIH: Příbram - Bohemians 3:2. Divoký zápas rozhodl střídající Voltr

Příbram - Bohemians: A zase Voltr! Střídající útočník mohl přidat další trefu
Příbram - Bohemians: Vedení na stranu Příbrami strhává z rohu Voltr - 3:2!
Příbram - Bohemians: Keita vyrovnává na 2:2, a mstí se tak bývalému klubu
Příbram - Bohemians: Tvrdá střela Podaného! Příbramští přežili závar
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video
Příbram - Bohemians: Ke střele se dostal Vacek, vzápětí se mohl trefit Alvir
Příbram - Bohemians: Hosté se dostávají do zápasu, na 1:2 snížil po závaru Keita
Příbram - Bohemians: Hosté nestíhají, na 3:0 mohl zvýšit Alvir
Příbram - Bohemians: Po sražené střele Alvira se prosadil Škoda, domácí vedou už 2:0
Příbram - Bohemians: Polidar zkoušel Valeše překvapit dělovkou z dálky
Příbram - Bohemians: Nepoučitelní “klokani”! Tregler znovu nebezpečně hlavičkoval
Příbram - Bohemians: Domácí Škoda bez míče skolil Hůlku, kartě ale unikl
Příbram - Bohemians: Alvir se dostal k hlavičce ve vápně, Valeše nepřekvapil
Příbram - Bohemians: “Klokani” se hnali za vyrovnáním, Boháč zachránil
Příbram - Bohemians: Domácí jdou do vedení, krásnou hlavičkou se trefil Kodr, 1:0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905