28. července 2019 • 18:20

SESTŘIH: Jablonec - Slovácko 6:0. Favorit předvedl show po přestávce

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Jablonce ve třetím kole první ligy deklasovali Slovácko 6:0. Severočeši doma naplno bodovali poosmé za sebou a v nejvyšší soutěži dosáhli nejvyšší výhry od loňského října a triumfu rovněž 6:0 v Příbrami. Už v páté minutě otevřel skóre Martin Doležal, po změně stran se dvakrát trefil Jan Sýkora a další góly přidali Jan Krob, Miloš Kratochvíl a Jan Chramosta.

Domácí: 5. Doležal, 69. Krob, 71. Sýkora, 86. Kratochvíl, 88. Chramosta, 90+1. Sýkora

Hosté:

Domácí: V. Hrubý – Li. Holík, Jugas, Břečka, Sýkora – Hübschman (C), Považanec – Kratochvíl, Matoušek (81. T. Pilík), R. Acosta (68. Krob) – Doležal (75. Chramosta).

Hosté: Trmal – Reinberk, S. Hofmann, Mich. Kadlec, Šimko – V. Daníček (C) (80. Hellebrand) – M. Petržela (69. Sadílek), Navrátil, Havlík, Kalabiška – Zajíc (64. O. Šašinka).

2 681 diváků

Jablonečtí se ideálně naladili na čtvrteční odvetu druhého předkola Evropské ligy s Pjunikem Jerevan, v níž budou dohánět venkovní ztrátu 1:2. Naopak tým z Uherského Hradiště po úvodní překvapivé výhře 2:0 na Spartě prohrál druhý ligový zápas v řadě bez vstřelené branky.

Jablonečtí měli za sebou náročné cestování do Arménie, ale do utkání vstoupili velmi aktivně a bez známek únavy. Už v páté minutě poslal Holík centr na hlavu Doležala, který se odpoutal od obránců a hlavou poprvé překonal Trmala.

Severočeši zanedlouho zahrozili individuální akcí Acosty, ale z tlaku už další gól nepřidali. Od 20. minuty se hra vyrovnala, hosté se snažili především po pravé straně díky zkušenému Petrželovi vyzrát na domácí defenzivu. Hofmannova hlavička však mířila mimo, Petržela po samostatné akci nepřelstil brankáře Hrubého a jablonecký gólman se pak vyznamenal ještě při střele Kalabišky. Nejblíže byli hosté vyrovnání ve 40. minutě, kdy záložník Havlík z přímého kopu napálil břevno.

SESTŘIH: Jablonec - Slovácko 6:0. Hosté shořeli po přestávce, dvakrát pálil Sýkora

I po pauze se chvíli zdálo, že Slovácko bude mít sílu bojovat o vyrovnání a protržení nepříznivé vzájemné série. Jenže v 69. minutě přišel možná klíčový okamžik duelu - střídající Krob se při prvním dotyku s míčem dostal po ideální přihrávce od Matouška ke střele a následný odražený míč už poslal do sítě. Letní posila z Teplic tak stylově oslavila svůj 200. ligový start.

Už o minutu později zvýšil na 3:0 po samostatném průniku a vyvedeném lobu Sýkora. Dva rychlé zásahy Slovácko definitivně zlomily. Severočeši byli v dobrém rozmaru a moravskému soupeři přidali na cestu v rozmezí závěrečných pěti minut další tři branky, o které se postarali podruhé Sýkora, Kratochvíl a další náhradník Chramosta.

Jablonci, který v nejvyšší soutěži se Slováckem pojedenácté za sebou neprohrál, nakonec chyběly dva góly k vyrovnání historicky nejvyšší ligové výhry, v sezoně 1997/98 severočeský tým rozstřílel České Budějovice 8:0.

Klíčové momenty utkání

Jablonec - Slovácko: Hoďte tam ručník! Zdevastovaná obrana hostí nepokryla Sýkoru, 6:0!

Jablonec - Slovácko: Domácí zužitkovali přečíslení, které zakončil Chramosta, 5:0

Jablonec - Slovácko: Kratochvíl uklidil míč k tyči, Trmal se jen ohlédl 4:0

Jablonec - Slovácko: Chramostovo dělo vyrazil Trmal na roh
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Jablonec - Slovácko: Havlíkova bomba prosvištěla kolem Hrubého!

Jablonec - Slovácko: Sýkora utekl obráncům a suverénně překonal Trmala, 3:0

Jablonec - Slovácko: Krob skóroval po minutě strávené na hřišti, když dorazil vlastní střelu, 2:0

Jablonec - Slovácko: Šimkovu bombu zvedl nad bránu bránící Považanec

Jablonec - Slovácko: Hlavičku Kalabišky fantasticky vyškrábl Hrubý

Jablonec - Slovácko: Havlík z trestného kopu napálil rovnou břevno!

Jablonec - Slovácko: Šimko zblízka zazdil jasnou tutovku!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905