Hráči budoucnosti. Ve výběru UEFA jsou talenti obou pražských S | iSport.cz
30. července 2019 • 15:10

Hráči budoucnosti. Ve výběru UEFA jsou talenti obou pražských S

Autor: vma
TOP VIDEA
České Budějovice - Slavia: Stanciu využil prostoru a napřáhl k parádní pumelici, 0:1 České Budějovice - Slavia: Stanciu využil prostoru a napřáhl k parádní pumelici, 0:1
Preview bundesligy: Dortmund bude šlapat na paty Bayernu Preview bundesligy: Dortmund bude šlapat na paty Bayernu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Český fotbal má znovu zastoupení ve výběru serveru UEFA.com „50 for the future“. Po Martinu Graiciarovi jsou ve sbírce největších talentů hned dva čeští reprezentanti, Slavii zastupuje Alex Král a Sparta má dokonce nejmladšího člena celé padesátky – Adama Hložka.Své tipy na největší talenty hrající v Evropě poslali na UEFA.com korespondenti serveru z celé Evropy, unie následně návrhy ověřovala a do elitní padesátky vyzdvihla potenciál dvou českých mladíků: Alexe Krále a Adama Hložka.

21letého slávistu server hodnotí jako „elitního defenzivního záložníka, který se naposledy dostal se Slavií až do čtvrtfinále Evropské ligy.“ Vzpomíná i na jeho setkání s dvojníkem a vzorem Davidem Luizem.

Adam Hložek, kterému je přesně týden sedmnáct let, je v celé padesátce úplně nejmladší, přesto má už dvě desítky startů za Spartu, zůstal v pražské akademii přes zájem Manchesteru City a Bayernu a pro rudé byl tak důležitý, že ho v závěru loňské sezony kvůli klubovým povinnostem nepustili na reprezentační akci.

Je to vůbec poprvé, co se do výběru dostali rovnou dva Češi, jako poslední tam v předposledním vydání byl Martin Graiciar, tehdy ještě hráč Fiorentiny, který nyní hostuje ve Spartě.

Největší zastoupení v padesátce mají Nizozemci a Francouzi (4), Čechů je v žebříčku stejně jako Němců či Chorvatů. Korespondentem, který Krále s Hložkem do výběru doporučil, je dlouholetý sportovní novinář Ondřej Zlámal.

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník OstravaČlánky odjinud


Články odjinud