Slavia bez diváků! Trest za fanoušky, disciplinárka přidala podmínky | iSport.cz
1. srpna 2019 • 15:35

Slavia bez diváků! Trest za fanoušky, disciplinárka přidala podmínky

Autor: iSport.cz, šq, ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Všech 69 gólů Slavie: Podívejte se na Hušbauerovy rakety a další parádičky
TOP góly 5. nadstavbového kola: Jindřiškův přímák nebo Čermákova umístěnka k tyči
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalisté Slavie se budou muset v nejbližším domácím ligovém zápase (10. srpna proti Liberci) obejít bez fanoušků. Tak zní trest disciplinární komise, která klubu zavřela stadion za výtržnosti příznivců v duelu proti Olomouci. Zároveň bude Tribuna Sever i Jih do konce roku na dva zápasy podmíněně uzavřena, k tomu klub dostal pokutu 250 tisíc korun. Šéf Slavie Jaroslav Tvrdík považuje uzavření stadionu za nespravedlivý trest a plánuje odvolání."Byli jsme připravení přijmout trest uzavření tribun Sever a Jih," prohlásil po zasedání disciplinární komise předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík. "Jedná se o trestný čin skupinky jednotlivců," dodal Tvrdík s tím, že je trest "nespravedlivý".

"Můžou se odvolat," reagoval na Tvrdíkova slova šéf disciplinárky Richard Baček. To má také Slavia v úmyslu - trest je ale vykovanatelný, a pokud ho odvolací komise nezruší, stadion bude zavřený.

"Je to trest, který je podle našeho názoru odpovídající. Fanoušci Slavie se při utkání s Olomoucí dopustili dvou velmi závažných provinění, a totiž vhazování pyrotechniky přímo mezi fanoušky hostujícího týmu, což vedlo navíc k ne úplně krátkému přerušení utkání. Došlo k vhození šesti světlic mezi zhruba 50 fanoušků hostí. Všichni můžeme jen děkovat, že se nikomu nic nestalo," řekl novinářům předseda komise Richard Baček.

"Samotné použití a pronesení pyrotechniky v takové míře musí mít za následek proměnění podmínky, kterou Slavia držela od podobných incidentů z minulé sezony. Vhazovat světlice úmyslně do davu lidí je zvěrstvo, to je nejhorší. V minulosti jsme opakovaně rozhodovali v zájmu fotbalu, dokonce jsme podmíněně odložili podmínku. Ale ukázalo se, že je třeba přistoupit k citelnějšímu trestu," uvedl Baček.

Fanoušci Slavie během ligového zápasu s Olomoucí
Fanoušci Slavie během ligového zápasu s Olomoucí

Slavia měla v nedělním duelu proti Olomouci zavřenou Tribunu Sever, odkud se kotel příznivců přesunul do protilehlých jižních sektorů. Zde pak v závěru duelu fanoušci spustili pyrotechnickou show se světlicemi, z nichž několik skončilo v sektoru hostů.

"Jestliže víkendová trestná činnost je prohrou Slavie, dnešní rozhodnutí DK je prohra českého fotbalu. Kdo na něj bude chodit a kdo do něj bude investovat? Legislativa by měla umožňovat jednotlivce, ne tisíce fanoušků či investory nebo sponzory. Smutný den," přidal pak Tvrdík komentář na svém Twitteru.

RUDEJ FANDA: Kluci z Edenu, běžte na laser game. A plukovník to řekl dobře!

Uzavřená hřiště či zápasy bez diváků ve fotbalové lize od roku 1993 (podle výše trestu):

Tři zápasy

Bohemians Praha (květen 2003) - Za inzultaci asistenta rozhodčího Ladislava Talpy domácím fanouškem při utkání se Spartou, které bylo poté předčasně ukončeno.

Slavia Praha (květen 2011) - Za výtržnosti domácích fanoušků v semifinále Ondrášovka Cupu proti Olomouci, které muselo být předčasně ukončeno.

Dva zápasy

Bohemians Praha (listopad 1996) - Za zranění jabloneckého brankáře Jánoše vhozeným dělbuchem.

Opava (září 2009) - Za vniknutí diváků na hrací plochu při pohárovém utkání s Ostravou.

Sparta Praha (květen 2012) - Za výtržnosti diváků v utkání s Českými Budějovicemi, kteří naházeli na hřiště světlice a dýmovnice a po konci utkání vtrhli na plochu.

Jeden zápas

Benešov (březen 1995) - Za nedostatečnou pořadatelskou službu v utkání se Spartou, v němž hostující vlajkonoši vtrhli na plochu a zranili domácího brankáře Pařízka.

Liberec (srpen 1996) - Za nedostatečnou pořadatelskou službu v utkání s Brnem, v němž fanoušci házeli na plochu dýmovnice a třaskaviny.

Brno (listopad 1996) - Za napadení žižkovského trenéra Hřebíka a hráče Maška diváky.

Opava (květen 2004) - Za nedostatečnou pořadatelskou službu v utkání s Ostravou, jejíž fanoušci vyvolali výtržnosti v hledišti a vnikli na hřiště.

Bohemians 1905 (prosinec 2009) - Za výtržnosti diváků v utkání se Spartou.

Slavia Praha (srpen 2019) - Za výtržnosti diváků v utkání s Olomoucí.

Zdroj: ČTK

Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Nadstavba FORTUNA:LIGA

Skupina o titul Skupina o Evropu Skupina o záchranu

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělily do tří skupin a hrají nadstavbu. Titul obhájila Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Program a rozpis zápasů Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.czČlánky odjinud


Články odjinud