Kluby mají lidi na sudí, tvrdí šéf FAČR. Urážka férových, zlobí se Teplice | iSport.cz
6. srpna 2019 • 13:55

Kluby mají lidi na sudí, tvrdí šéf FAČR. Urážka férových, zlobí se Teplice

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Sparťanské legendy přišly popřát Jiřímu Novotnému k padesátinám
Sestry Plíškovy ve dvojrozhovoru: Nelezou si na nervy? Co nutí Kristýnu dělat její přítel?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nečekaně ostře se vyjádřil předseda FAČR Martin Malík na adresu ligových klubů. V rozhovoru pro Deník N pravil, že za problémy si mohou do určité míry samy, protože prakticky každý klub zaměstnává lidi, kteří mají na starosti ovlivňování sudích. Proti jeho prohlášení se pak kategoricky ohradil ředitel Teplic Petr Hynek. Předseda FAČR podle něj dělá kroky, které nevedou ke zlepšování image fotbalu. Ba právě naopak.„Pokud připustím, že rozhodčí může ovlivnit zápas, musí existovat nabídka od určitých konkrétních rozhodčích, ale musí zároveň existovat i poptávka od konkrétních klubů. Ty v podstatě bez výjimky zaměstnávají osoby, které přesně tohle mají v popisu práce,“ uvedl šéf českého fotbalu Martin Malík v deníku N.

Proti takovému „nařčení“ se „kategoricky ohradil“ ředitel teplického klubu Petr Hynek a žádá doložení takových slov „konkrétními fakty“. „Od Vás, od předsedy FAČR, bych především očekával, že se budete konkrétními kroky snažit pověst českého fotbalu vylepšit, včetně práce všech komisí. Bohužel, podobná obecná obvinění vedou jednak k pravému opaku, ale především jsou urážkou všech, kteří se fotbal snaží dělat férovým způsobem,“ napsal Hynek Malíkovi v dopise, který má deník Sport k dispozici.

„Můžeme se podívat na výkony rozhodčích v ligové baráži. Samozřejmě rozumím tomu, že se představitelé Jihlavy ozvou, ale na druhou stranu, nikdo z nich se mnou o tom problému nemluvil osobně. Naposled se mnou mluvili ještě před baráží, a jestli měli už tehdy pocit, že problém s rozhodčími je dlouhodobý, očekával bych, že někdo přijde a začneme to řešit,“ uvedl dále v rozhovoru Malík.

Vracel se tím k baráži, která skončila skandálními výkony sudích. Ti poškodili v odvetných zápasech druholigové Brno v zápase s Příbramí a Jihlavu v duelu s Karvinou. Jihlavští se po hanebném představení Martina Nenadála a jeho asistentů dokonce dožadovali opakování baráže. A Malíka vyzvali k tomu, aby situaci řešil, nebo odstoupil.

Předseda FAČR poté Jihlavským vzkázal, že jejich reakce je hysterická, populistická a nekonstruktivní.

V rozhovoru pro deník N nyní Malík mluvil i o tom, že fotbal narozdíl od hokeje neumí řešit problémy uvnitř hnutí a nepere na veřejnosti špinavé prádlo. Vzápětí ale svými výroky na adresu klubů fakticky sám sebe popřel.

„Jsem nervózní z toho, že už ve třetím kole se Sparta cítí velmi poškozená tím, že v Českých Budějovicích nevyhrála výkonem rozhodčího, a ne výkonem vlastních fotbalistů. Tyhle věci se dříve začaly dít v jarní části, kdy všechny kluby začínají být nervózní a vidí bubáka za každým rohem. Pokud se ale tohle děje už ve třetím kole, vnímám to jako zvrácené až nebezpečné pro celý náš fotbal,“ dodal šéf českého fotbalu.

Nemůžeme za to, že rozhodčí nezvládli zápasy, říká Chovanec o chybách na konci sezony
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

Rozhodčí Pavel Julínek u videozáznamu
Rozhodčí Pavel Julínek u videozáznamu

Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.czČlánky odjinud


Články odjinud