SESTŘIH: Zlín - Teplice 1:0. Čekání na gól utnul chvíli před koncem Janetzký

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Zlína zdolali v předehrávce 5. kola FORTUNA:LIGY Teplice 1:0. Zápas rozhodl v 87. minutě střídající Jakub Janetzký a ve vzájemném souboji popáté za sebou vyhrál domácí tým. "Ševci" si připsali druhé vítězství v sezoně a v neúplné tabulce se dělí o sedmé místo s Olomoucí. Teplice, jejichž minulý zápas s Mladou Boleslaví byl odložen, ve třetím venkovním duelu nového ročníku poprvé nebodovaly a jsou dva body za Zlínem.

"Myslím, že vítězství bylo zasloužené a taky trošku šťastné. Kdo na zápase byl nebo jej viděl, tak se nenudil a pobavil se. Bylo to zajímavé utkání. První poločas byl z naší strany nervóznější, druhá půlka už byla lepší. Podržel nás Dostál. My jsme měli ale více šancí než soupeř," řekl na tiskové konferenci zlínský trenér Josef Csaplár.

Domácí: 88. Janetzký

Hosté:

Domácí: S. Dostál – Hlinka, P. Buchta, Azackij – Fantiš, Jiráček (C), Nečas (64. Janetzký), Mašek (90. Železník), Podio (81. Slaměna) – Džafić, Poznar.

Hosté: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Shejbal, P. Mareš – Žitný, Ljevaković (C) (68. Trubač), Kodeš (88. Čmovš), Moulis (46. Kučera) – Hora, J. Mareš.

3198 diváků

Oba týmy začaly ze zajištěné obrany. Mírně aktivnější byl v úvodu Zlín, ale jako první výrazněji zahrozily Teplice. V 16. minutě střelu Jakuba Mareše vyrazil gólman Dostál.

Ještě nebezpečnější byl následný centr Žitného, po kterém se hlavou natahoval Hora a jen těsně míč minul. V 29. minutě na druhé straně Fantiš vyslal do šance Maška, ale toho vychytal Grigar.

Na startu druhé půle se k zakončení v šestnáctce dostal hostující Kodeš, jenž ztroskotal na Dostálovi. Domácí následně v přečíslení mířili proti Grigarovi, ale Hlinka pálil nad.

V 55. minutě Poznar překonal Grigara, radost z branky mu však pokazil těsný ofsajd, který potvrdilo video. Teplice to nastartovalo a po kombinaci na hranici šestnáctky se ke střele dostal Jakub Mareš. Zlínský brankář ale zasáhl a tvrdou přízemní ránu chytil.

Bezbrankové skóre nezměnil ani aktivní Džafič, který z úhlu Grigara nepropálil. V 69. minutě měl ještě větší možnost střídající Janetzký. Postupoval sám na hostujícího gólmana, ale nepřekonal ho. Na opačné straně Dostál zlikvidoval střelu ze střední vzdálenosti až nadvakrát.

V 84. minutě mohl rozhodnout hostující Žitný, gólman Dostál ale vyběhl a střelu vyrazil. Zlín se poté hnal za vítěznou trefou a dočkal se v 87. minutě. Fantiš poslal hlavou míč před branku a na chvíli osamocený Janetzký propálil Grigara.

"Jsem za ten gól rád. Hlavně za to, že jsme vyhráli. V první šanci jsem to měl udělat lépe, ale pak jsem se z toho vykoupil," řekl Janetzký. "Utkání se lámalo v 83. minutě, kdy jsme nedali šanci Žitného a následně domácí skórovali," dodal teplický trenér Stanislav Hejkal.

V hektickém závěru se dvakrát neprosadil střídající Železník a na druhé straně nesrovnal hostující Jeřábek. "Prohráli jsme v závěru, ale ta branka musela přijít. Byla to daň za hru předvedenou v prvním poločase. Nebyli jsme aktivní. Někteří hráči přijeli na výlet a nechtěli vyhrát. To je málo," uvedl Hejkal.

SESTŘIH: Zlín - Teplice 1:0. Výhru Ševcům v závěru zařídil Janetzký

Zlín - Teplice: Grigara nekompromisně zblízka odčaroval Janetzký, 1:0

Zlín - Teplice: Žitný z úhlu Dostála neprostřelil

Zlín - Teplice: Mašek vysunul parádní kolmicí Janetzkého. Toho ale zastavil famózní Grigar

Zlín - Teplice: Hlinkova dělovka místo gólmana ohrozila diváky za bránou

Zlín - Teplice: Pěkný centr Podia chtěl Fantiš ještě vyšperkovat hlavičkou na Poznara

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905