Prázdný Eden! Úplné ticho nebylo. Fotbalový pohřeb, řekl ale Trpišovský | iSport.cz
Matěj Karmazín
11. srpna 2019 • 05:00

Prázdný Eden! Úplné ticho nebylo. Fotbalový pohřeb, řekl ale Trpišovský

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Sparťanské legendy přišly popřát Jiřímu Novotnému k padesátinám
Sestry Plíškovy ve dvojrozhovoru: Nelezou si na nervy? Co nutí Kristýnu dělat její přítel?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Téměř prázdno. Ale ne úplné ticho. Souboj Slavie s Libercem se kvůli disciplinárnímu trestu pro sešívané hrál před zavřeným stadionem, Severočeši však určitou podporu měli. Více než stovka jejich fanoušků, kteří se do Edenu dostali v rámci kvóty pro osoby spřízněné s hostujícím celkem, se starala o to, že zápas měl alespoň nějakou kulisu. I tak duel provázela hodně zvláštní atmosféra. „Fotbalový pohřeb,“ pojmenoval ji kouč Pražanů Jindřich Trpišovský.Jindy u Edenu už hodinu před výkopem není mezi tisícovkami slávistů k hnutí. V sobotu byste na první pohled nepoznali, že se uvnitř stadionu bude za pár okamžiků něco dít. Pozornost budila jen dvě policejní auta, jinak nic výjimečného.

Před utkáním na první pohled vše probíhalo standardně. Hudební doprovod při rozcvičkách, čtení sestav i rituál náhradního brankáře domácích Přemysla Kováře, který jako obvykle uklízel míče do pytle u střídaček. Akorát odezva fanoušků z Tribuny Sever tentokrát chyběla.

Při nástupu hráčů zazněl ze sektoru pro VIP hosty slabý potlesk připomínající spíš slabý aplaus po představení v divadle.

Během zápasu však úplné ticho nebylo.

SESTŘIH: Slavia - Liberec 1:0. Zápas před prázdným Edenem rozhodl Masopust

Domácí prostředí paradoxně měli Severočeši. Jejich příznivci, jichž na zápas podle regulí mohlo 150, byli hned od začátku hlasití. Kdo mohl do Edenu? Čtěte ZDE>>> „Slováán Libéérec,“ znělo často Edenem. A nechyběly ani další chorály. „Kdyby tu bylo 18 tisíc slávistů, tak by naši moc slyšet nebyli. Takhle jsem je slyšel celý zápas,“ chválil fanoušky hostů brankář Filip Nguyen.

Hlasy na podporu Slavie? Jen občas zaznělo do ticha osamělé skandování pár jednotlivců, které ovšem v prázdné aréně působilo spíš úsměvně. Po úvodním gólu Masopusta se ozval potlesk, Nguyen a spol. přesto měli v Praze do jisté míry domácí prostředí, což by za normálních okolností bylo něco nemyslitelného.

Ve chvílích ticha na tribuny zřetelně doléhaly i vzájemné pokyny hráčů. „Sám. Záda! Já jdu!“ a další obvyklé fotbalové hlášky. Na konci obě jedenáctky zatleskaly směrem k hlavní tribuně, na klasickou děkovačku z pochopitelných důvodu nedošlo.

„Prostředí bylo nefotbalové. Chtěl bych poděkovat našim sponzorům a VIP hostům, že se vyhecovali k hlasitému fandění. Díky jejich hlasivkám a výborné akustice na stadionu byla nakonec alespoň nějaká atmosféra,“ podotkl kouč Slovanu Pavel Hoftych.

Jeho protějšek Jindřich Trpišovský byl ještě kritičtější. „Hlasivky mám ušetřené na další zápas, ale to je asi jediné pozitivum. Jinak strašně smutný, fotbalový pohřeb. Jako přípravné utkání někde v Rakousku. Doufám, že jsem tohle zažil poprvé a naposledy, všichni trpíme kvůli pár jedincům,“ prohlásil trenér Pražanů.

Další domácí duel čeká Slavii za dva týdny, pro vršovické derby s Bohemians už fanoušci budou na svých obvyklých místech.

Sobotní šlágr mezi Slavií a Libercem se hrál před téměř prázdnými tribunami
Sobotní šlágr mezi Slavií a Libercem se hrál před téměř prázdnými tribunami

Vše o Slavii čtěte ZDE>>>

Slavia - Liberec: Stanciu se protáhl okolo Mary a padá ve vápně. Penalta se ale nepískala
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

Slavia - Liberec: Skvělou Součkovu hlavičku překonal ještě lepší zákrok Nguyena
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

Slavia - Liberec: Hušbauer v obrovské šanci přestřelil bránu!

Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.czČlánky odjinud


Články odjinud