11. srpna 2019 • 18:25

SESTŘIH: Plzeň - Slovácko 0:2. Senzační ztráta favorita, Petržela nahrával

Plzeň - Slovácko: Zajíc utekl obráncům Viktorie a trkl míč přes Hrušku, 0:2!
České Budějovice - Slavia: Stanciu využil prostoru a napřáhl k parádní pumelici, 0:1 České Budějovice - Slavia: Stanciu využil prostoru a napřáhl k parádní pumelici, 0:1
Preview bundesligy: Dortmund bude šlapat na paty Bayernu Preview bundesligy: Dortmund bude šlapat na paty Bayernu

Fotbalisté Plzně nečekaně podlehli v pátém ligovém kole Slovácku 0:2 a utrpěli první porážku v nové sezoně nejvyšší soutěže. V lize na svém stadionu prohráli po 24 zápasech. Hosty poslal do vedení ve 42. minutě Ondřej Šašinka a pojistku přidal po pauze Tomáš Zajíc.

Domácí:

Hosté: 42. O. Šašinka, 61. Zajíc

Domácí: A. Hruška – Řezník, Hejda (C), Pernica, Hloušek – Procházka, Kalvach (74. Janošek) – Kayamba, Hořava (46. Krmenčík), Mihálik (46. J. Kopic) – Chorý.

Hosté: Trmal – Reinberk, S. Hofmann, Mich. Kadlec, Divíšek (13. Šimko) – Havlík, V. Daníček (C) – M. Petržela (79. J. Krejčí), O. Šašinka (73. Kalabiška), Navrátil – Zajíc.

8 790 diváků

Domácí nastoupili před čtvrteční odvetou třetího předkola s Antverpami bez několika opor a ve čtvrtém soutěžním duelu po sobě neskórovali. Na vedoucí celek tabulky Slavii ztrácí Viktoria tři body, soupeř je o bod zpět. Slovácko porazilo Plzeň v nejvyšší soutěži po 22 duelech a navázalo na výhru 2:0 z úvodního kola nad jiným uchazečem o titul ze Sparty.

Plzeňský kouč Vrba udělal sedm změn v základní sestavě oproti čtvrtečnímu duelu v Belgii, který Viktoria prohrála 0:1. Hrošovský a Limberský nebyli ani na střídačce. Úvodní minuty v sezoně si naopak připsal uzdravený Procházka a poprvé v ročníku nastoupili od začátku i Hořava s Chorým.

Plzni se v improvizované sestavě od úvodu nedařilo a hosté měli první vážnější možnost. Havlík však pálil v sedmé minutě mimo. O tři minuty později zahrozili i domácí, když Procházkova tečovaná střela skončila těsně vedle.

SESTŘIH: Plzeň - Slovácko 0:2. Senzační ztráta favorita, domácí potrápil Petržela

Hosté byli na půdě favorita odvážní a měli v první půli více šancí. V 39. minutě protáhl Hruška bývalý hráč Viktorie Petržela, s nímž se před zápasem západočeský klub rozloučil, a z dorážky Šašinka minul. O tři minuty později si ale hostující útočník už počínal lépe. Po Zajícově střílený přihrávce na malé vápno doklepl míč zblízka do sítě a připsal si první gól v dresu Slovácka. Krátce nato v další šanci pálil Navrátil mimo.

Kouč Vrba po pauze poslal na trávník dvojici opor Kopice s Krmenčíkem a přešel na hru s dvěma útočníky. Domácí na chvíli ožili, Krmenčíkův gól ale neplatil kvůli ofsajdu a Hlouškova střela šla těsně vedle.

Po hodině hry zmrazili hosté Doosan Arenu podruhé. Petržela vyslal kolmicí do úniku Zajíce a ten zkušeně přehodil gólmana Hrušku. Navázal tak na vítěznou branku z minulého duelu se Zlínem a ideálně oslavil pondělní 23. narozeniny.

Na opačné straně Chorý v dobré pozici vystřelil jen nedůrazně. Ve zbytku utkání se už domácí jen nevídaně trápili a dohrávali v naprosté křeči a beznaději. Mohli dokonce inkasovat potřetí, kdyby střídající Kalabiška hlavou neminul.

Klíčové momenty utkání:

Plzeň - Slovácko: Trmal lapil i střelu Krmenčíka

Plzeň - Slovácko: Domácí mohl popravit třetím gólem Kalabiška, hlavičkoval jen těsně vedle

Plzeň - Slovácko: Hlouškova jedovka se do prostoru brány nevešla

Plzeň - Slovácko: Předčasná radost Krmenčíka, domácí pálili z ofsajdu
Video patří k placenému obsahu

Plzeň - Slovácko: Navrátil v gólové pozici mířil nad

Plzeň - Slovácko: Zajíc přetlačil Hejdu a naservíroval míč Šašinkovi. Ten se nemýlil a hosté vedou 1:0

Plzeň - Slovácko: Petrželovu jedovku krotil Hruška, z dorážky se pak neprosadil Šašinka

Plzeň - Slovácko: Hořava se proháčkoval mezi beky, pak ale mířil nepřesně

Plzeň - Slovácko: Mihálik z trestného kopu místo Trmala ohrozil diváky za bránou

Plzeň - Slovácko: Kayamba uvolnil Chorého, jehož rána končí na tribuně

Plzeň - Slovácko: Závar před bránou hostí! Procházkův tečovaný pokus nakonec skončil mimo tyče

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava