Michal Kvasnica
23. srpna 2019 • 21:55

V Olomouci úřadoval VAR ke smůle Teplic. Pro nás dárek, uznal Látal

Olomouc - Teplice: Jakub Mareš parádně poslal míč do sítě, VAR ale gól zrušil!
LIGA NARUBY: Krmenčík a penalta (?), odvážný Rada versus Šádek LIGA NARUBY: Krmenčík a penalta (?), odvážný Rada versus Šádek
Muradov: Všichni se mě pořád ptali, kdy už budu v UFC. Teď už vím! Muradov: Všichni se mě pořád ptali, kdy už budu v UFC. Teď už vím!

V retro dresech připomínajících sto let od založení klubu a před zraky svého bývalého trenéra Václava Jílka potvrdili olomoučtí fotbalisté, že doma body sbírají pravidelně. Vítězství 2:0 nad Teplicemi se začalo rodit už po 96 vteřinách hry, kdy otevřel skóre Jakub Plšek. Hostům pak nepomohla dvě rozhodnutí VARu, jenž zpětně odvolal gól Jakubu Marešovi a ve druhé půli vyloučil Petra Kodeše.

Situace číslo jedna: 29. minuta, gól Jakuba Mareše po centru jeho jmenovce Petra, který znamenal vyrovnání na 1:1.

Severočeši slavili, zatímco rozhodčí Tomáš Klíma si držel sluchátko a komunikoval s video asistentem Pavlem Julínkem. Po překontrolování situace gól odvolal za ruku při zpracování nahrávajícího Petra Mareše. „Vůbec jsem to v té rychlosti nepostřehl, ale asi to ruka byla,“ uznal levý bek. „Nechápu však, že video je asi jen na pěti utkáních a furt se to opakuje u stejných týmů...“

„Jestli ruka byla, tak asi byla... Rozhodčí se nějak rozhodl, kluci sice v šatně měli hlavy dole,“ popisoval teplický kouč Stanislav Hejkal.

Reakce soupeře? „Pro nás to byl dárek, stejně jako na Bohemce, i když ta penalta prý nakonec neměla být,“ uvedl sympaticky olomoucký trenér Radoslav Látal. „A tentokrát jsme ten dárek naštěstí využili,“ dodal.

SESTŘIH: Olomouc - Teplice 2:0. Hostům neuznali gól, navíc dohrávali v deseti

Sigma jej využila i díky tomu, že VAR ve druhém poločase zaúřadoval znovu: 53. minuta a „zbarvení“ karty ze žluté na červenou.

Hostující Petr Kodeš od sudího Klímy nejdříve vyfasoval za ostrý skluz na půlce hřiště proti Václavu Pilařovi žlutou, kterou následně video – pravděpodobně za zvednutou nohu kamsi na lýtko – změnilo na červenou. „Ten faul jsem ještě neviděl,“ řekl Hejkal. „Každopádně se nebudeme vymlouvat na video a jiné věci. Doplácíme na produktivitu a nekoncentrovanost. Ty chyby jsou šílené!“ uzavřel.

Teplice zůstávají po pátku s pěti body předposlední, Olomouc poskočila na sedmou příčku.

Olomouc - Teplice: Od ramena Martina Hály zaplul míč k tyči, 2:0

Olomouc - Teplice: Po centru Jemelky otevřel skóre z otočky Plšek, gól posvětil i VAR

Olomouc - Teplice: Dělovku Hory odvrátil na brankové čáře Beneš

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava