SESTŘIH: Jablonec - Ostrava 2:1. Pozdní trefa Baroše na body nestačila | iSport.cz
1. září 2019 • 18:29

SESTŘIH: Jablonec - Ostrava 2:1. Pozdní trefa Baroše na body nestačila

Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Nebudou chybět tradiční rubriky ani pořad Se Simonou Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Nebudou chybět tradiční rubriky ani pořad Se Simonou
SESTŘIH: Atlético - Juventus 2:2. Vyrovnání na poslední chvíli SESTŘIH: Atlético - Juventus 2:2. Vyrovnání na poslední chvíli

Fotbalisté Jablonce zvítězili v 8. kole první ligy v přímém souboji o třetí místo nad Ostravou 2:1 a částečně napravili minulý debakl 0:4 v Příbrami. Severočeši rozhodli už v úvodních 13 minutách, kdy se trefili Jan Krob a Vladimir Jovovič. V 80. minutě snížil střídající Milan Baroš. Jablonec doma v nejvyšší soutěži zvítězil pojedenácté za sebou a s Baníkem bodoval v 17 z posledních 18 ligových utkání. Ostrava je v tabulce před reprezentační přestávkou šestá.

Hosté měli v hledišti podporu svých fanoušků, přestože příznivci Baníku měli mít kvůli disciplinárnímu trestu zakázaný vstup do hostujícího sektoru.

Jablonec dosud získal v ligové sezoně venku jediný bod a i proti Ostravě potvrzoval, že se mu daří hlavně doma. Severočeši měli povedený nástup a hned ve třetí minutě dvakrát zahrozili. Jovoviče ale vychytal Laštůvka a Doležal z dorážky přestřelil.

V deváté minutě už domácí vedli. Jovovičův střílený centr z pravé strany propadl až na opačnou stranu vápna ke Krobovi a ten z první uklidil míč přesně k tyči.

Jablonec náskok už za čtyři minuty zdvojnásobil. Jovovič po Matouškově přiťuknutí napřáhl poměrně daleko za vápnem a jeho skákavá střela zapadla k tyči. Na druhé straně mohl rychle snížit Smola, ale neprosadil se stejně jako dorážející Kuzmanovič. O chvíli později si domácí gólman Hrubý poradil s Jánošovým pokusem. V 34. minutě napřáhl jablonecký Matoušek a Laštůvka ránu s námahou vytáhl na roh.

SESTŘIH: Jablonec - Baník 2:1. Ostravě pozdní trefa Baroše nestačila

Po přestávce se hosté tlačili za snižující trefou, ale šance zpočátku počítali jen domácí. V 65. minutě obral Matoušek o míč Šindeláře, měl před sebou úplně prázdnou branku, neboť gólman Laštůvka byl mimo, ale z pozici v šestnáctce trestuhodně minul. Stejně se o minut později vedlo z hranici malého vápna i dorážejícímu Doležalovi.

Ostravský kouč Páník prostřídal a jeho svěřenci zdramatizovali závěr. V 72. minutě ještě Jánošovi po dalekonosné ráně zkazilo radost břevno, ale o osm minut později už se přízemnou střelou k tyči prosadil střídající Baroš. Sedmatřicetiletý útočník dal první gól v ligové sezoně.

Hosté nakonec mohli i srovnat. Šindelářova hlavička v 82. minutě po odrazu o zem zasáhla tyč a následně Hrubý vyškrábl Diopův pokus.

Domácí: 9. Krob, 13. Jovović

Hosté: 80. Baroš

Domácí: V. Hrubý – Li. Holík, Plechatý, Břečka, Krob – Jovović (90+1. Chramosta), Hübschman (C), Považanec (85. T. Pilík), Sýkora – Doležal, Matoušek (68. Kratochvíl).

Hosté: Laštůvka – Fillo, Procházka, Šindelář, Fleišman (C) – Reiter (63. Holzer), Jánoš, Jirásek (63. Diop), de Azevedo – Kuzmanović, Smola (68. Baroš).

Domácí: Hanuš, Pilík, Petrović, Kratochvíl, Acosta, Chramosta

Hosté: Budinský, Kaloč, Holzer, Pokorný, Diop, Baroš, Lalkovič

Dubravský – Horák, Poživil.

Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou

3 017 diváků

Jablonec - Baník: Po nákopu Fleišmana málem překvapila Hrubého hlavička Diopa

Jablonec - Baník: Šindelář po standardce trefil tyč!
Video patří k placenému obsahu

Jablonec - Baník: Baroš si našel prostor a uklidil míč k tyči, 2:1

Jablonec - Baník: Rána De Azeveda skončila nad

Jablonec - Baník: Pěknou střelu Matouška vyškrábl Laštůvka

Jablonec - Baník: Domácí se hnali do brejku, před Sýkorou hosté odvrátili míč na roh

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava