SESTŘIH: České Budějovice - Zlín 2:0. Rabušic při debutu pojistil výhru | iSport.cz
1. září 2019 • 18:23

SESTŘIH: České Budějovice - Zlín 2:0. Rabušic při debutu pojistil výhru

Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1! Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1!
Pardubice - Sparta Praha: Machala znovu v samostatném úniku, tentokrát však neuspěl Pardubice - Sparta Praha: Machala znovu v samostatném úniku, tentokrát však neuspěl

Fotbalisté Českých Budějovic porazili v 8. kole první ligy Zlín 2:0. Tři body zajistili nováčkovi svými góly Patrik Brandner ve 23. minutě a střídající Michael Rabušic v závěru utkání. Budějovice poprvé v sezoně zvítězily doma, bodovaly po třech porážkách za sebou a posunuly se na 13. místo tabulky. Dvanáctý Zlín má po druhé ligové prohře po sobě o bod více.

Pro hosty začalo utkání smolně. Po pár desítkách sekund se zranil záložník Podio a musel ve čtvrté minutě střídat. Kromě této situace nenabídl úvod zápasu příliš zajímavých akcí. Domácí se do ofenzivních manévrů pustili až zhruba po čtvrt hodině. V nadějné situaci však podskočil centr Ledecký a Schranz zase v těžké pozici nedokázal dostat míč do branky.

Ve 23. minutě se už Jihočeši mohli radovat. Havelka ve středu hřiště posunul balon na Ledeckého, jenž našel na pravé straně Brandnera a jeho střela se od břevna odrazila do sítě. Českobudějovický záložník skóroval ve druhém ligovém zápase po sobě, střelecky se prosadil i před týdnem v Mladé Boleslavi.

SESTŘIH: České Budějovice - Zlín 2:0. Dynamo doma poprvé vyhrálo

V první půli celkem neškodný Zlín po přestávce výrazně ožil. Hosté zrychlili hru a byli nebezpečnější v ofenzivě. Dvě velké příležitosti měl v 59. minutě Železník. Nejprve jeho střelu vyrazil Staněk a z následného centru poslal zlínský útočník míč do břevna. Opět Železník měl další velkou šanci v 73. minutě, kdy po chybě českobudějovické defenzivy běžel sám na branku, ovšem vysoko přestřelil.

Naděje "Ševců" utnul v závěru zápasu střídající Rabušic. Zkušený útočník, jenž přišel do Českých Budějovic před pár dny, se v 84. minutě prosadil hlavou a pojistil domácím tři body.

Domácí: 23. Brandner, 84. Rabušic

Hosté:

Domácí: Staněk – Čolić, L. Havel, Kulhánek, Provod – Čavoš (C), Havelka (80. P. Novák) – Brandner, Javorek, Schranz (89. Helešic) – Ledecký (72. Rabušic).

Hosté: S. Dostál – Hlinka, P. Buchta, Azackij (74. Pejša) – Džafić (66. Hnaníček), Mašek, Jiráček (C), Podio (5. Železník), Čanturišvili – Fantiš, Poznar.

Klíčové momenty zápasů:

České Budějovice - Zlín: Střídající Rabušic si naskočil na roh Čoliče a zvýšil na 2:0

České Budějovice - Zlín: Staněk nadvakrát vytěsnil krásné šance zlínského Železníka!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

České Budějovice - Zlín: Poznar vybojoval míč ve středu hřiště pro Tchanturishviliho, který z úhlu prověřil gólmana Staňka

České Budějovice - Zlín: Ledecký měl šanci navýšit vedení Dynama, ale jeho hlavička skončila pouze na jednom z obránců Zlína

České Budějovice - Zlín: Schranz ve skvělé příležitosti trefil pouze břevno

České Budějovice - Zlín: Ledecký našel krásně osamoceného Brandnera, který s pomocí břevna poslal Dynamo do vedení 1:0

České Budějovice - Zlín: Po sérii centrů nedokázal přesně zakončit Schranz

České Budějovice - Sparta: Souboj Michala Sáčka s Matejem Mršičem

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava