1. září 2019 • 18:52

SESTŘIH: Teplice - Karviná 0:0. Záchranářská bitva skončila bez branek

0
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval

Fotbalisté Teplic remizovali v 8. kole první ligy s Karvinou 0:0 a neodpoutali se z posledního místa tabulky, byť mají k dobru odložené domácí utkání s Mladou Boleslaví. Teplice nevyhrály v soutěži počtvrté za sebou, naopak Karviná neprohrála podruhé za sebou. Trenér Severočechů Stanislav Hejkal po skončení utkání dostal červenou kartu za protesty a byl vyloučen jako první kouč v české nejvyšší soutěži.

Domácí nastoupili bez ofenzivního univerzála Hory, který by mohl přestoupit do mistrovské Slavie. „S trenérem jsme se dohodli, že Kubu nenasadíme, protože vzhledem k vyjednávání se Slavií není v hlavě nastavený na utkání,“ uvedl před zápasem na teplickém twitteru sportovní ředitel klubu Štěpán Vachoušek .

První poločas toho mnoho nenabídl. Ve 13. minutě domácí záložník Kučera zakroutil přímý volný kop do Hrdličkovy náruče. Po téměř půl hodině hry poslal Jeřábek z vlastní poloviny dalekonosný pas na hranici vápna na Moulise, ale hostující obránce Rundič odkopl míč nad vlastní branku.

SESTŘIH: Teplice - Karviná 0:0. Nervózní bitva skončila remízou, Hejkal vyloučen

V 37. minutě vyběhl domácí gólman Grigar za balonem, ale po špatné komunikaci s Jeřábkem ho odhlavičkoval na hostujícího Janečku, který však nabídnutou příležitost nezužitkoval a vystřelil hodně vedle. Slezané se neprosadili ani po Gubově střele z první a Petránově hlavičce.

Teplice byly ve druhém poločase aktivnější, ale žádnou příležitost neproměnily v gól. Necelé dvě minuty po přestávce hlavičkoval Jeřábek mimo. Mezi tři tyče nezamířil v 55. minutě ani jeho spoluhráč Žitný, který o osm minut později nevyzrál na Hrdličku přízemní střelou. V 72. minutě hlavičkoval v dobré pozici nad domácí Jakub Mareš.

Teplice sice s Karvinou neprohrály v lize ani posedmé, v soutěži však vyhrály pouze jediný z posledních 13 duelů a před vlastními diváky se nedočkaly tří bodů pošesté za sebou. Karviná bodovala ve čtyřech z uplynulých pěti kol, v nichž třikrát remizovala. Z dosavadních šesti bodů jich pět získala venku.

FK Teplice Vše o klubu ZDE

MFK Karviná Vše o klubu ZDE

Domácí: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Shejbal, P. Mareš – Ljevaković (C), Kučera – Trubač (63. Vyhnal), Žitný, Moulis (80. Royo) – J. Mareš.

Hosté: Hrdlička – Ndefe, Kouřil, Rundić (C), Čonka – Marek Hanousek, Janečka, Bukata (59. Petkov) – Ba Loua (90+3. Krivák), Guba (66. Smrž) – Petráň.

Klíčové momenty zápasu:

Teplice - Karviná: Domácí Royo zblízka trestuhodně minul pravou tyč!

Teplice - Karviná: Ba Loua ze strany přinutil Grigara k zákroku

Teplice - Karviná: Skvělý centr Žitného nezužitkoval Jakub Mareš. Hlavou mířil nad

Teplice - Karviná: Po závaru zakončoval Žitný, hosty zachránil Hrdlička

Teplice - Karviná: Marešova střela z dálky skončila vedle

Teplice - Karviná: Žitného střela se do prostoru brány nevešla

Teplice - Karviná: Skákavá střela Ljevakoviče protáhla Hrdličku

Teplice - Karviná: Nadějná hlavička Petráně skončila mimo

Teplice - Karviná: Grigar odhlavičkoval míč pouze k Janečkovi, ten prázdnou bránu minul

Teplice - Karviná: Petr Mareš ze standardky mířil trestuhodně vysoko nad

Teplice - Karviná: Ba Loua hledal Petráně, ten nezakončil ideálně

Teplice - Karviná: Standardku Kučery ukryl v náručí gólman Hrdlička

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905