SESTŘIH: Teplice - Karviná 0:0. Záchranářská bitva skončila bez branek | iSport.cz
1. září 2019 • 18:52

SESTŘIH: Teplice - Karviná 0:0. Záchranářská bitva skončila bez branek

Baník - Sparta: Kangova střela pořádně protáhla Laštůvku Baník - Sparta: Kangova střela pořádně protáhla Laštůvku
Liberec - Karviná: Chyba karvinské obrany! Breite se dostal před Hrdličku sám, 3:0 Liberec - Karviná: Chyba karvinské obrany! Breite se dostal před Hrdličku sám, 3:0

Fotbalisté Teplic remizovali v 8. kole první ligy s Karvinou 0:0 a neodpoutali se z posledního místa tabulky, byť mají k dobru odložené domácí utkání s Mladou Boleslaví. Teplice nevyhrály v soutěži počtvrté za sebou, naopak Karviná neprohrála podruhé za sebou. Trenér Severočechů Stanislav Hejkal po skončení utkání dostal červenou kartu za protesty a byl vyloučen jako první kouč v české nejvyšší soutěži.

Domácí nastoupili bez ofenzivního univerzála Hory, který by mohl přestoupit do mistrovské Slavie. „S trenérem jsme se dohodli, že Kubu nenasadíme, protože vzhledem k vyjednávání se Slavií není v hlavě nastavený na utkání,“ uvedl před zápasem na teplickém twitteru sportovní ředitel klubu Štěpán Vachoušek.

První poločas toho mnoho nenabídl. Ve 13. minutě domácí záložník Kučera zakroutil přímý volný kop do Hrdličkovy náruče. Po téměř půl hodině hry poslal Jeřábek z vlastní poloviny dalekonosný pas na hranici vápna na Moulise, ale hostující obránce Rundič odkopl míč nad vlastní branku.

SESTŘIH: Teplice - Karviná 0:0. Nervózní bitva skončila remízou, Hejkal vyloučen

V 37. minutě vyběhl domácí gólman Grigar za balonem, ale po špatné komunikaci s Jeřábkem ho odhlavičkoval na hostujícího Janečku, který však nabídnutou příležitost nezužitkoval a vystřelil hodně vedle. Slezané se neprosadili ani po Gubově střele z první a Petránově hlavičce.

Teplice byly ve druhém poločase aktivnější, ale žádnou příležitost neproměnily v gól. Necelé dvě minuty po přestávce hlavičkoval Jeřábek mimo. Mezi tři tyče nezamířil v 55. minutě ani jeho spoluhráč Žitný, který o osm minut později nevyzrál na Hrdličku přízemní střelou. V 72. minutě hlavičkoval v dobré pozici nad domácí Jakub Mareš.

Teplice sice s Karvinou neprohrály v lize ani posedmé, v soutěži však vyhrály pouze jediný z posledních 13 duelů a před vlastními diváky se nedočkaly tří bodů pošesté za sebou. Karviná bodovala ve čtyřech z uplynulých pěti kol, v nichž třikrát remizovala. Z dosavadních šesti bodů jich pět získala venku.

Domácí: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Shejbal, P. Mareš – Ljevaković (C), Kučera – Trubač (63. Vyhnal), Žitný, Moulis (80. Royo) – J. Mareš.

Hosté: Hrdlička – Ndefe, Kouřil, Rundić (C), Čonka – Marek Hanousek, Janečka, Bukata (59. Petkov) – Ba Loua (90+3. Krivák), Guba (66. Smrž) – Petráň.

Klíčové momenty zápasu:

Teplice - Karviná: Domácí Royo zblízka trestuhodně minul pravou tyč!

Teplice - Karviná: Ba Loua ze strany přinutil Grigara k zákroku

Teplice - Karviná: Skvělý centr Žitného nezužitkoval Jakub Mareš. Hlavou mířil nad

Teplice - Karviná: Po závaru zakončoval Žitný, hosty zachránil Hrdlička

Teplice - Karviná: Marešova střela z dálky skončila vedle

Teplice - Karviná: Žitného střela se do prostoru brány nevešla

Teplice - Karviná: Skákavá střela Ljevakoviče protáhla Hrdličku

Teplice - Karviná: Nadějná hlavička Petráně skončila mimo

Teplice - Karviná: Grigar odhlavičkoval míč pouze k Janečkovi, ten prázdnou bránu minul

Teplice - Karviná: Petr Mareš ze standardky mířil trestuhodně vysoko nad

Teplice - Karviná: Ba Loua hledal Petráně, ten nezakončil ideálně

Teplice - Karviná: Standardku Kučery ukryl v náručí gólman Hrdlička

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava