SESTŘIH: Slavia – Příbram 3:1. Hodina trápení, pak střídání a velký obrat | iSport.cz
19. října 2019 • 20:52

SESTŘIH: Slavia – Příbram 3:1. Hodina trápení, pak střídání a velký obrat

Jágr o vyprodané O2 aréně: Pro kluky je to ohromnej rozdíl Jágr o vyprodané O2 aréně: Pro kluky je to ohromnej rozdíl
Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Hrubec představí Saves Help Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Hrubec představí Saves Help

Fotbalisté Slavie Praha dál zůstávají doma ve FORTUNA:LIZE stoprocentní. V zápase s Příbramí sice jako první střídal méně známý z bratří Škodů – Středočech Michal. Jenže sešívaní se po hodině probudili a třemi góly otočili skóre. V neúplné tabulce má Slavia náskok 9 bodů na Plzeň, Příbram zůstává čtrnáctá.

Čtrnáctá Příbram vyšla venku bodově naprázdno i v šesté ligovém utkání v sezoně. Středočeši prohráli pátý z posledních šesti zápasů v soutěži.

Domácí: 63. T. Souček, 68. Kodr (vl.), 73. T. Souček

Hosté: 31. Michal Škoda

Domácí: O. Kolář – Holeš, Kúdela, Frydrych, Zelený – T. Souček – Hušbauer, Ševčík – Masopust (79. Van Buren), Milan Škoda (C) (61. Tecl), Provod (54. Stanciu).

Hosté: Kočí – Nový, Kingue, Kodr, Cmiljanović – Voltr, Kříž (71. Hájek), Petrák, Dramé (86. Šimek), Polidar – Michal Škoda (C) (74. Stuparevič).

Domácí: Kovář, Stanciu, Coufal, Hora, Van Buren, Tecl, Takács

Hosté: Boháč, Adetunji, Hájek, Šimek, Janota, Stuparevič, Vilotić

Domácí: Kúdela

Hosté: Cmiljanović, Kingue, Dramé

Rejžek – Kubr, Pečenka (Ginzel)

Eden Aréna, Praha-Vršovice

Souboj proti sobě svedl bratry Škodovy, kteří si shodně navlékli kapitánskou pásku. V úvodu dal o sobě vedět slávistický Milan, který ale nejprve minul branku přízemní střelou z vápna a poté nedokázal zblízka zakončit hlavou.

Ve 30. minutě přišel pro domácí šok. Nový z dálky z přímého kopu vypálil, Kolář jeho střelu vyrazil na tyč a odražený míč dorazil do prázdné branky Milan Škoda. Příbram zaznamenala první ligový gól v sezoně na hřišti soupeře.

Slavia inkasovala po čtyřech kolech a teprve potřetí v ligové sezoně. Neprůstřelnost gólmana Koláře se zastavila na 788 minutách. K vyrovnání rekordu Petra Čecha ze sezony 2001/2002 mu chybělo 114 minut.

Na začátku druhého poločasu se z hranice vápna neprosadili Masopust ani Souček. Slavia stupňovala tlak a brankář Kočí vytáhl Frydrychovu hlavičku mimo tři tyče. Vzápětí se však do Ševčíkovy přihrávky vložil podle rozhodčí Zelinky hostující obránce Zelinka rukou, a proto nařídil pokutový kop. Z něho zařídil ve 63. minutě srovnání Souček.

O pět minut později dokonali červenobílí obrat. Stanciu odcentroval na zadní tyč na Frydrycha, který vrátil míč před branku a obránce Kodr si ho nešťastně srazil do vlastní sítě. Ihned poté vytěsnil Kočí Hušbauerovu střelu před šestnáctkou na roh.

V 73. minutě přidali domácí pojistku. Souček si do vápna naběhl na Teclův centr a hlavou přesně zakončil. Středočeši mohli okamžitě snížit, ale střídající Stuparevič z dálky těsně minul.

Obhájci titulu neprohráli doma v lize 21 utkání po sobě a na Příbrami vyzráli v soutěži posedmé za sebou. V příštím kole se slávisté, kteří v ligové sezoně dosud neprohráli, představí v Plzni.

SESTŘIH: Slavia - Příbram 3:1. Šok, trápení a pak exhibice. Souček táhl obrat

Slavia - Příbram: Tecla vychytal Kočí, nebyl míč už za čarou?

Slavia - Příbram: Tecl hlavičkou napálil břevno!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

Slavia - Příbram: Zelený vyrobil hrubku, Stuparevičova pumelice málem roztrhla transparent

Slavia - Příbram: Tecl vyhledal Součka na zadní tyči, ten se nemýlil – 3:1!

Slavia - Příbram: Hušbauerovu bombu Kočí skvěle vyrazil do zámezí

Slavia - Příbram: Kodr si srazil Frydrychovu hlavičku do sítě, sešívaní otáčejí na 2:1!

Slavia - Příbram: Ševčík vyslal Hušbauera, ten neproměňuje tutovku!

Slavia - Příbram: Souček bezpečně proměňuje penaltu, 1:1!

Slavia - Příbram: Cmiljanovič zahrál rukou, pokutový kop pro domácí!

Slavia - Příbram: Frydrychovu dobrou hlavičku Kočí vytáhl na rohový kop!

Slavia - Příbram: Ševčík ve stoprocentní šanci, snažil se obejít Kočího

Slavia - Příbram: Součkova rána zpoza vápna minula bránu

Slavia - Příbram: První střela domácích na bránu až v druhé půli, Masopusta vychytal Kočí

Slavia - Příbram: Michal Škoda šokuje tribuny v Edenu! Dorazil Nového pumelici do sítě

Slavia - Příbram: Kúdela si zahrával, postaral se o drsný zákrok na Michala Škodu

Slavia - Příbram: Bratři Škodové jako kapitáni proti sobě při rozlosování, zvítězil Michal

Slavia - Příbram: Sešívaní vyšachovali hosty, Škoda sám před Kočím netrefil bránu

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava