ZNÁMKOVÁNÍ Slavie: génius Souček, Tecl byl v prvním poločase odříznutý

Autor: iSport.cz
0
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?

Slavia ovládla šlágr 14. kola FORTUNA:LIGY proti Plzni a na čele tabulky má už devítibodový náskok. Výhru 1:0 zařídil jediným gólem v nastavení prvního poločasu Josef Hušbauer. Hráč zápasu byl ale znovu nesmrtelný Tomáš Souček, který snad ani neumí zahrát špatně. Na hrotu útoku se příliš nevedlo Stanislavu Teclovi, a to především v prvním poločase. Jak si vedli další hráči? Podívejte se na ZNÁMKOVÁNÍ hráčů Slavie, jak je ohodnotil deník Sport.

Ondřej KOLÁŘ - 7
Sice bylo před jeho bránou poměrně rušno, víc než před jeho soupeřem Alešem Hruškou, ale přímo na něj toho šlo velmi málo. Každopádně má nulu a týmu pomohl skvělou rozehrávkou.

Vladimír COUFAL - 7
U něj začala akce před rozhodujícím gólem, poslal taky dobrý centr do šance skluzujícímu Hušbauerovi. Dobrá práce v obraně, důležitá podpora v útoku.

Ondřej KÚDELA - 7
S kolegy v obraně se musel vyrovnat s počátečním tlakem soupeře a zvládl si rychle srovnat i náhradníka za Hovorku Frydrycha. Hraje konstantně na vysoké úrovni.

David HOVORKA - 7
Často byl v souboji s vyšším a silným Krmenčíkem a svou těžkou úlohu zvládl výborně. Zastavilo ho až zranění, půl hodiny před koncem musel odejít ze hřiště kvůli bolesti v koleni.

Trpišovský po bitvě v Plzni: Rozhodla vůle a morálka, Souček hrál se zraněním

Jan BOŘIL - 6
Poměrně aktivní Kayamba ho hlavně zpočátku utkání pěkně proháněl, na hru plzeňského křídla si musel chvilku zvykat. Ale zvládl to, jen si musel hlídat zadek víc než Coufal vpravo.

Tomáš SOUČEK - 8
Červenobílý génius, vypadá to, že snad ani neumí zahrát špatně. Podepsal se pod Hušbauerův gól, sám mohl skórovat z rohového kopu, ale pokus pravačkou mu Hruška vyrazil.

Petr ŠEVČÍK - 7
Po jeho centru do vápna se postupně Hušbauer propracoval až ke gólu. Působil velmi aktivně, hrál zprava a často se stahoval do středu hřiště, kde pomáhal trochu statickým kolegům.

Nicolae STANCIU - 6
Jeho výkon patří k těm méně výrazným. Nedostal se do nebezpečných pozic, ze kterých by mohl střílet, vniveč často přicházela jeho snaha rozbíhat rychlé útoky.

Slávisté si po vítězství v Plzni užili děkovačku se svými fanoušky

Josef HUŠBAUER - 6
V lecčems se podobal Stanciovi, ale má něco, co nikdo jiný v zápase – gól, který všechno rozsekl. Taky hezky vybídl ke skórování Součka z rohového kopu.

Peter OLAYINKA - 6
Poslední dobou se často vyznamenává zejména svědomitou a dokonalou výpomocí v defenzivě, to platilo i teď. Navíc po jeho vyhrané hlavičce došel míč ke skórujícímu Hušbauerovi.

Stanislav TECL - 5
Na průměrný výkon se dostal až ve druhém poločase, kdy se mu občas povedlo roztáhnout hřiště a zaměstnat obránce Viktorie. V prvním poločase byl ovšem zcela odříznutý a nevěděl si rady.

PRVNÍ DOJMY: Slavia má nad Plzní hořké vítězství, co rozhodlo duel pozdimu?

Michal FRYDRYCH - 7
Nastoupil na poslední půl hodinu za zraněného Hovorku a s těžkou úlohou se popasoval výborně. Dokonce v tutovce vykopl Brabcovi střelu skoro na brankové čáře.

Ibrahim TRAORÉ - 7
Jakmile přišel za Hušbauera, jako by Slavia získala ve středu pole mnohem víc síly. Uměl podržet míč, vyhrávat souboje a pomohl i při obranných standardních situacích.

Milan ŠKODA - x
Nehodnocen.

SK Slavia Praha Vše o klubu ZDE

Domácí:

Hosté: 45+5. Hušbauer

Domácí: A. Hruška – Limberský, Brabec (C), Hejda, Řezník (31. Mihálik) – Procházka, Kalvach – Hloušek, Hořava (60. Chorý), Kayamba – Krmenčík (79. Beauguel).

Hosté: O. Kolář – Bořil, Hovorka (61. Frydrych), Kúdela, Coufal – T. Souček (C) – Olayinka, Hušbauer (66. Traoré), Stanciu, Ševčík – Tecl (82. Milan Škoda).

• Skupina o záchranu

SESTŘIH: Plzeň - Slavia 0:1. Duel podzimu zvládli sešívaní, ligu vedou o devět bodů

Vrba chválil Kayambu a litoval zahozených šancí: Potkala se velmi aktivní mužstva

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905